© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Çok Boyutlu ve Görkemli

Çok Boyutlu ve Görkemli

Artcode Mimarlık’ın kurucusu İç Mimar Gökcan Bulut, derinlik ve çok boyutluluğun hâkim olduğu geleneksel ve klasik tarzda istenilen bu projesinin iç mimari ve tasarım detaylarını aktarıyor.

uzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa kentinde bulunan ve 1974 Kıbrıs Harekâtı’nın ardından asker kontrolüyle yerleşime kapatılan, neredeyse yarım asırdır girişlerin yasak olduğu ancak, kademeli olarak açılmaya başlayan Maraş bölgesindeki restoran projemizi tamamladık. Tasarlarken çok zevk aldığımız bu restoranı incelerken, umarım siz de bizler kadar zevk alırsınız.

Kapalı Maraş’ta yer alan ve tarihî bir döneme şahitlik etmiş bu yapıyı tasarlarken önceliğimiz, işverenin klasik zevkini güncel malzeme ve dokunuşlarla harmanlayarak, şık ve aynı zamanda ilk görüşte etkileyici bir mekân yaratmaktı.

Binanın eski bir yapı olmasından dolayı, mekânlar arasında hem görsel ilişki hem de fiziksel bir akış mümkün görünmüyordu. Dolayısıyla ilk olarak; geniş açıklıklar ve galeriler sayesinde iki ve üçüncü boyutta mekânlar arasındaki akışı sağladık.

Orta alanda yer alan ana salonda, mekânı yöneten büyük bir avize ve heykel ile tüm odağı bu tarafa çevirirken, aslında etrafındaki mekânları da bir şekilde yöneten ana mekânı yaratmış olduk.

Dokunamadığımız kolonlar; yapının birebir dekoratif elemanı olarak kullanırken, aynı zamanda yapının içindeki diğer tüm alanları da tamamlamada etkin rol oynadı. Obje ve mobilyada kullanılan pastel tonlarındaki güçlü renkler, sabit mobilyada kullanılan koyu renkle dengelendi. Aynı zamanda hareketli ve sabit mobilyalardaki gold metal detayları, mekânı zenginleştirmede çok yardımcı oldu.

Mekânda istediğimiz ambiyansı sağlamak için kullanılan aydınlatma armatürleri de aynı titizlikle seçildi. Tüm aksesuar ve kumaş seçimlerinde, bütünün bir parçası olmasına dikkat ettik.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.