Başa Dön

Clinics Beauty Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması

Clinics Beauty Fraksiyonel Radyofrekans Uygulaması

Uluslararası hizmetiyle, bünyesinde uzman doktorlar ve sağlık ekiplerini bulunduran Clinics Beauty’nin kurucusu Uzman Estetisyen Didem Günel, altın iğne olarak da bilinen fraksiyonel radyofrekans uygulaması hakkında bilgi veriyor.

Fraksiyonel radyofrekans uygulaması nedir? Kısaca bahseder misiniz?

Fraksiyonel radyofrekans (altın iğne) uygulaması bir cilt yenileme ve gençleştirme uygulamasıdır. Kırk dokuz adet mikro altın kaplı iğnenin cilt altında oluşturduğu termal hasar durumudur. Altın, iletkenliği en kuvvetli maddedir. Başlıkta altın kullanılmasının sebebi budur. Bu termal hasar ile birlikte hücreler kendini yenilemeye başlar. Yenilenen hücrelerle daha dinamik ve genç bir görünüme sahip olmak hedeflenir.

Bu uygulama nasıl yapılıyor? Sürecin ilerleyişinden bahseder misiniz?

Kliniğimizde altın iğne uygulamasını Solaris-d cihazı ile yapmaktayız. Teknoloji ile birlikte cihazlar da sürekli yenilenmekte ve güncellenmektedir. Solaris-d tüm dünyada uzun yıllar süren deneyimle geliştirilmiş; yüksek teknoloji, ameliyatsız gençleşme ve cilt yenileme teknikleri tek bir platformda bir arada sunulmuştur. Günümüzde profesyonel makine grubunda elektroestetik dünyasına Türk markası ile sunulan tek üst düzey yaşlanma karşıtı cihazdır. Kişinin cilt tipine göre, tedavi süresi de kişiden kişiye değişkenlik gösterir.

Fraksiyonel radyofrekans, hangi alanlarda uygulanabilir?

ï Ameliyatsız gençleştirme, yüz germe, kırışıklık uygulamaları

ï Cilt bakımı, sıkılaşma, toparlama uygulamaları

ï Yara izi ve leke uygulamaları

ï Sivilce ve akne uygulamaları

ï Çatlak ve sarkma uygulamaları

ï Kaş kaldırma uygulamaları

ï Boyun, gıdı, dekolte, çene hattı uygulamaları altın iğne tedavisi ile düzeltilebilmektedir.

Uygulama sonrası ciltte herhangi bir yara oluşuyor mu?

Düzgün koşullarda ve doğru şekilde yapıldığı takdirde, oldukça güvenli ve zararı olmayan bir işlemdir. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahribat oluşturmaz, tamamen cilt altında yıpranan kolajen tabakaya verilen termal hasar durumudur. Bu hasarla birlikte yeni kolajen üretimi tetiklenmiş olur. Uygulama yapılan bölgede geçici kızarıklık haricinde başka bir yan etki beklenmez. Uygulama sonrası cilde güneş kremi ve nemlendirici haricinde başka bir şey sürmek gerektirmez.

Fraksiyonel radyofrekans uygulamasından sonra kişinin nelere dikkat etmesi gerekir?

İşlemin yapıldığı günden itibaren yirmi dört saat su değdirilmemesini önermekteyim. Yine bir gün süreyle makyaj yapılmaması, rutin cilt bakımı ürünlerinin kullanılmaması, güneşe maruz kalmayacak olsa bile güneş kreminin ihmal edilmemesi kişinin dikkat etmesi gereken şeylerdir. Yaz-kış yapılabilen bir uygulamadır.

Seanslar tamamlandıktan sonra bu işlemin tekrarlanması gerekebiliyor mu?

Tek seansta bile ortaya çıkan etkiler üç ila altı ay boyunca devam eder. Kolajen oluşumunu artıran altın iğne işlemi için gerekli seans sayısı, kullanılacak tedavi alanına göre değişiklik gösterebilir. Seans aralıkları kişiden kişiye, cilt tipine göre değişkenlik gösterdiği gibi etkileri de seans sayısına ve seans aralıklarına göre değişkenlik gösterir. Kişinin ihtiyacına göre tekrarlanmasında hiçbir sakınca ve sınırlama yoktur.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.