© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Cemiyet Hayatının Güzel ve Başarılı İsmi Şükran Güzeliş

Cemiyet Hayatının Güzel ve Başarılı İsmi Şükran Güzeliş

Cemiyet hayatının ünlü ve sevilen simalarından, Şükran Güzeliş, bu ay MAG’ın özel konuğu olarak karşınızda… Televizyonların başarılı spikeri, Zen Diamond’un Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye’deki sosyal sorumluluk projelerinin önde gelen ismi Güzeliş ile MAG’a özel, harika bir moda çekimi ve keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

MAG farkıyla, karşınızda Şükran Güzeliş…” diye bir giriş yapmak fazla iddialı olabilir. Ama yok, ben böyle bir giriş yapmakta kararlıyım… Nedenine gelince… Cemiyet hayatının ünlü siması, Zen Diamond’un Yönetim Kurulu Üyesi, iki çocuk annesi, sosyal sorumluluk projeleri ile dopdolu olan bu ismi bir kere bu kadar işinin, yoğun temposunun arasında bulmanız çok ama çok zor. Hadi buldunuz diyelim, kendisini her dergide görmeniz pek mümkün olmaz… Şükran Hanım her konuda gösterdiği titizliği bu konuda da gösteriyor ve MAG’ı seçiyor… E biz de uzun zamandır neredeyse hiçbir dergi ile böyle bir moda çekimi yapmamış olan Güzeliş’i sayfalarımıza konuk etmenin haklı gururunu yaşıyoruz tabi. Harvey Nichols’tan muhteşem kıyafetler, Ağaoğlu MyWorld’ün göz kamaştıran kompleksi ile bu ayın özel konuğu Şükran Güzeliş bir araya gelince harika bir iş ortaya çıkıyor… Güzeliş gibi güzel, alımlı, aktif, çalışkan, üretken bir bayanla sadece çekim yapmakla kalmadık, iş hayatından, projelerinden, günlük hayatından da konuştuk. Şimdi sizleri Güzeliş’in objektife yansıyan harikulade kareleri ve keyifli sohbeti ile baş başa bırakıyoruz…

Yakın bir zamana kadar da haber spikerliği yapıyordunuz Türkiye’nin önde gelen kanallarının birinde… Televizyonculuk, ekran önü hem hayal ettiğiniz bir şey miydi? Yoksa tesadüfler birbirini mi kovaladı?
15 yıl boyunca mesleğim olan Televizyon Gazeteciliği ve haber spikerliğinde oldukça yoğun bir çalışma temposunun içerisindeydim. Ana Haber Bülteni, Günaydın Türkiye, Gece Haberleri gibi bültenlerin yanı sıra Cüneyt Ülsever ile Küresel bakış isimli programı da gerçekleştirdim. Ancak ikinci oğlumuzun dünyaya gelmesi ve büyük oğlumuzun ilkokula başlaması ile birlikte zamanımı bir süreliğine daha çok çocuklarıma ayırmaya karar verdim. Star Tv Haber Merkezi’ndeki görevime 2,5 sene izinle ara verdikten sonra istifa ettim. Bu elbette işimi bıraktığım anlamına gelmiyor. Şimdi yeni bir proje üzerine Cüneyt Ülsever ile çalışıyoruz. Yeni yayın döneminde çok istediğim bu programla işime dönmüş olacağım.

Biraz da ZEN Diamond’dan bahsedelim… Dünyanın birçok yerinde şubeleri olan bu mağazalar zincirinin başarısının sırrı nedir?
Kısaca ürün yelpazesinin çok geniş olmasının yanı sıra çok iyi organize olabilen, analitik düşünen, yaratıcı yöneticilerimizin ve çalışanlarımızın olması diyebilirim.

Siz de orada aktif olarak görev alıyor musunuz?
Evet, Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Türkiye’nin önde gelen bir firmasının sorumluluğu ile bir de içinde yer aldığınız sayısızı sosyal sorumluluk projesi var. Bunların yanı sıra büyük vakıflara da destek oluyorsunuz. Aynı zaman da sponsorluklarınız var. Tüm bunların için çok ciddi bir emek harcıyorsunuz… Sponsorlukları belirlerken neye dikkat ediyorsunuz?
Sayın Rahmi Koç’un kurucusu ve onursal başkanı olduğu Turmepa Deniz-Temiz Derneği’nin destekçilerinden ve sponsorlarından biriyiz. Yine Rahmi Koç Müzesi “Minyatür Odalar-Henry Kupjack” sergisinin ana sponsoruyuz hem İstanbul hem de Ankara müzelerinde. Ayrıca bu yıl Kadınlar Günü’nde Sayın Çiğdem Simavi’nin kurucusu ve başkanı olduğu, kültür ve sanat varlıklarımızı korumak misyonu ile kurulmuş olan Küsav ile kadınların toplumda daha güçlü olmaları gerekliliğinden yola çıkarak “Amazon Kadınlar” organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Bu proje ile 50 kadına Pırlanta Akademimizde burs vererek meslek sahibi olmalarını sağladık. Genel olarak, burada saymadığım diğer sponsorluk çalışmalarını da göz önüne alırsak Zen Diamond olarak sanata, çevreye, eğitime ve özellikle kadınlara çalışmalarımızda öncelik tanıyor ve destek oluyoruz.

Sırada yeni sosyal sorumluluk projeleri mutlaka vardır. Bunlardan konuşabilir miyiz?
Türkiye İş Kadınları Derneği’ndeyim. Oradaki çalışmalarım devam edecek. Aynı zamanda Turmepa’daki çalışmalarım da sürüyor. Zen Diamond olarak da özellikle kadının toplumsal alandaki yerini yükseltmek amacıyla planlanan çalışmaların içinde olacağız.

“Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadın mutlaka vardır.” sözü sizin varlığınızı kanıtlar nitelikte… Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Teşekkür ederim. Yanında diyelim. Aynı zamanda her başarılı kadının yanında da bir erkek olabilir.

Çok güzel bir evliliğiniz ve çocuklarız var. Hem bir eş, hem bir anne hem de yoğun bir tempoya sahip bir iş kadını olarak hayatınızı nasıl dengeliyorsunuz?
Son iki senedir ağırlıklı olarak çocuklarım, sosyal sorumluluk projelerim ve şirketimiz Zen Diamond arasında zamanımı planlıyorum. Ancak öncelik; küçük oğlum da okula başlayana kadar çocuklarımda.

Şükran Güzeliş’in bir günü nasıl geçiyor?
Sabah 7.30 gibi kalkıyorum. Büyük oğlumuz İlyas Ata’nın okula gidişi, küçüğün kahvaltısı ve oyun saati derken saat 11.00 oluyor. Zaten toplantılarımı ve özel işlerimi Emil Ata’nın uyku saatine göre ayarlıyorum. Akşamları ise katılmamız gereken bir davet yoksa mümkün olduğunca evde hep birlikte oluyoruz.

Çok bakımlı ve hoş bir bayansınız. Kendinize nasıl vakit ayırıyorsunuz?
Teşekkür ederim. Kendime bir şekilde muhakkak vakit ayırıyorum. Özellikle cildimin bakımı için Yeditepe Üniversitesi Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ahmet Karacalar’ın yönlendirmelerine çok önem veririm.

Kendinize ne gibi bakımlar uyguluyorsunuz?
Belirli aralıklarla peeling yapıyorum ve günlük nemlendiricilerimi hiç ihmal etmiyorum.

Düzenli olarak yaptığınız sportif bir aktivite var mı?
Doğumdan sonra haftada 5 gün kardiyo ile eski kiloma döndüm. Şimdi ise haftada iki gün yapıyorum.

Üye olduğunuz bir kulüp var mı?
Evimde spor yapıyorum.

Burcunuz nedir?
Yengeç burcuyum.

Sizin için ideal tatil nasıl olmalı?
Dinlendirmeli.

Hayatta vazgeçemeyeceğiniz, olmazsa olmazlarınız var mı?
Çocuklarım, eşim, kız kardeşlerim, annem ve babam vazgeçemeyeceğim kişiler. Bir de çok çalışmaktan ve üretmekten vazgeçemem.

Modayı takip ediyor musunuz?
Trendleri takip ederim ama sadece trend olduğu için sahip olmam. Önemli olan yakışanı,  doğru yerde ve doğru zamanda giymek.

Giyimde tercih ettiğiniz markalar neler?
Markaların sezonuna ve tasarımcılarına göre değişiyor. Ama genel olarak Givency, Bottega Venetta, Baleciaga, Alaia ve son birkaç sezondur Ferre diyebilirim.

Çanta veya ayakkabı tutkunuz var mı?
Evet, var sanırım, çok kadında var.

Bu kadar mücevherin içinde olmak nasıl bir duygu? Ve sizin vazgeçemeyeceğiniz bir parça var mı?
Alım gücü yüksek kadını en güzel ifade eden; tercih ettiği mücevherdir bana göre. Sorunuza gelince güzel bir duygu ancak bu bizim işimiz, ben de mücevhere ürün gözüyle bakıyorum.

MAG Dergisi’ni nasıl buldunuz?
Gayet başarılı. Ben de bir Ankaralı olarak, çok güçlü İstanbul merkezli alternatiflerinizin karşısındaki başarılı duruşunuzdan dolayı sizi kutluyorum.

Moda çekiminiz nasıl geçti?
Çok güzel geçti. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Son olarak MAG Okurları için ne söylemek istersiniz?
Mutluluklar diliyorum.
Röportaj: Damla İplikcioğlu

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.