© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Can Design Gösterişli Bir Çalışma Alanı

Can Design Gösterişli Bir Çalışma Alanı

Can Design kurucu ortakları İç Mimarlar Can Uzunhasan ve  Cansu Uzunhasan, hukuk bürosu sahibi işverenleri için tasarladıkları projenin detaylarını aktarıyor…

vukat Armağan Agah Diriker ve Avukat Suna Taştekin’in sahibi olduğu D&S Hukuk Bürosu için özel olarak tasarlanan plaza; CEO ve ortağının odaları, on iki çalışma ofisi, üç ayrı katta açık ofis sistemi, bir toplantı odası, bir konferans salonu, bir mutfak, ıslak hacimler ve sosyal alanlardan oluşuyor.

Perspektifteki simetriye dinamik hatlarla özleştirdiğimiz 140 m2lik CEO odasında ahşap koyu ceviz kaplamalı üniteleri, CNC kesim mermer kaplamalarıyla destekleyip dinamik ve kesin hatlarla gösterişli bir çalışma alanı tasarlamış olduk. Bu odada mini bar alanı ile dinlenme alanı bir arada çözümlenirken tavan yüksekliğinin alçak olması sebebiyle cesaretli bir hamle ile koyu renkler, füme aynalar ve ışık süzmeleriyle maskulen bir hava yaratılmıştır.

Çizgisel form olarak mermer panel ile zemin arasında uyum sağlanırken, zeminlerde açık tonlarda lamine parke tercih edildi. Çalışma masasının çizgisel formundan türetilerek oluşturulan zemin kombinasyonu, çalışma alanı için ayrıca düzen sağlayan bir detay oldu. Sabit ve hareketli mobilyalarda pirinç kaplamalara yer verilirken döşemelerde deri kapitone detaylar yer aldı. Bu atmosferi; en çok yakışacağını düşündüğümüz linear hatlı ışık kanalları ve gizli aydınlatmalarla destekledik.

Giriş alanında ise kullanım ihtiyaçlarına göre mekândaki görselliği bozmayacak şekilde, fonksiyonelliği ön planda tuttuk. İçeri girdiklerinde samimi, şık ve ilgi çekici detayların olması gerekiyordu. Koyu renklerin vermiş olduğu maskulen havayı, gold ve füme ayna gibi gösterişli malzemeleri bir arada kullanarak yumuşattık. Firmanın güçlü duruşunun bize vermiş olduğu cesaret ile dekoratif aydınlatma aplikler ve gizli ışık kanallarıyla kendinden emin bir ofis ortamı yarattık. Proje bütününde kullandığımız materyallerle beraber, genel olarak özgün bir proje tasarlamış olduk.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.