Başa Dön

Çağla Demir

Çağla Demir

Okuma süresi 3 dakika

Güzel oyuncu Çağla Demir, iş hayatına yeni atılan kadınlar için tavsiyelerini ve Dünya Kadınlar Günü mesajını samimiyetle paylaşıyor…

Sizi tanıyabilir miyiz?

Samsun doğumluyum. Yaklaşık sekiz senedir iş hayatındayım.

Vazgeçemediğiniz prensipleriniz nelerdir?

Baskının olduğu hiçbir yerde bulunamam baskının her türlüsüne de karşıyım.

İş hayatına yeni atılan kadınlar için tavsiyeleriniz nelerdir?

Hangi sektörde olursa olsun işe yeni başlayan birisinin başlangıçta problem yaşaması olasıdır. Maalesef ki dünya şartları kadınların iş hayatında farklı problemlerle de karşılaşmasına neden olmaktadır. Ama unutmamalıyız ki biz problemlerden ve problem çıkaranlardan çok daha büyük ve çok daha güçlüyüz.

Kadınların iş hayatındaki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Günümüz dünyasında her bireyin özgür olabilmek adına kendi ayakları üzerinde durabilme zorunluluğu vardır. Elbette ki kadınların da özgür bir birey olabilmeleri için iş hayatının bir parçası olması gerekmektedir.

Çağdaş kadını tanımlar mısınız? Çağdaş kadın hangi özelliklere sahip olmalı?

Çağdaş olan kadın değil, toplumdur. Evrensel insan haklarının tam olarak uyguladığı bir toplumda elbette ki kadınlar da çağdaşlaşacaktır.

Kadınlar iş hayatında ne gibi zorluklar ile karşılaşıyor? Kendi sektörünüzde yaşadığınız deneyimlerden ve gözlemlerden bahsedebilir misiniz?

Yaşadığımız en büyük zorluk hala kadınların erkeklere kıyasla fırsat ve ücret eşitsizliğine maruz kalmaları 2021 yılında dahi tüm dünyada hala bu problemin tam manasıyla çözülmemiş olması.

İş ve sosyal hayat arasındaki dengeyi nasıl koruyorsunuz?

Aslında sevdiklerimizle ve ailemizle geçirdiğimiz vaktin artması iş hayatımızda da pozitif sonuçlara neden oluyor. Bu görüş dünyada da giderek yaygınlaşıyor. Bende iş hayatımda ki konsantrasyonumu korumak ve arttırmak için bu dengeyi olabildiğince korumaya çalışıyorum.

Çalışmanın ve üretmenin size neler kazandırdığını düşünüyorsunuz?

Bence yeterince çalışmak ve üretmek kişiye içinde bulunduğu toplumun bir parçası olduğunu hissettiriyor. Bu durumun bizi çok daha güçlü kıldığına inanıyorum.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dünya genelinde ne gibi bir farkındalık yaratıyor?

Bugünün tarihsel önemini de göz önünde bulundurursak hala devam eden eşitsizlikler karşısında daha çok bir arada olmamız gerektiği ve tek bir ses olarak hakkımızı aramamız gerektiğini hatırlatması bence çok kıymetli.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için vermek istediğiniz özel bir mesajınız var mı?

En güzel günlerimiz; henüz yaşamadıklarımızdır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.