Başa Dön

Burçin Çamlı, Cené Kids Style Başarısını Anlattı.

Burçin Çamlı, Cené Kids Style Başarısını Anlattı.

Okuma süresi 6 dakika

Bebek kıyafetlerine isim işlemesini yapan ilk kişi olarak bilinen Cené Kids Style’nın kurucusu Burçin Çamlı, markasının başarısının altında yatanları MAG Okurlarına anlatıyor…

Öncelikle biraz kendinizden bahseder misiniz?

1987 yılında Ankara’da doğdum. Çok mutlu bir ailede büyüdüm. Üç kardeşiz, her ne kadar ortanca olsam da hep evin en küçüğü ve en narini olarak yetiştim. 2009’da Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun oldum. Bir süre sonra bir bankanın genel müdürlüğünde iki yıl çalışma hayatı tecrübesi edindim. Ardından, 2014 yılında sevgili eşim Sedat Çamlı ile hayatlarımızı birleştirme kararı aldık ve evlendik. Eşim ile aynı üniversitede okuduk, hatta aynı bölümleri bitirdik. Eşim üniversitenin ardından iş hayatına Çamsan Alüminyum şirketimiz ile devam ediyor. Evliliğimizin ardından 2016 yılında anne oldum. Altı yaşında Baran adında bir oğlum var. Onunla hayatımın en güzel yıllarını dolu dolu ve keyifle yaşıyorum, büyüyorum. Oğlumun okulu, sosyal aktiviteleri, eşime olan sorumluluklarım, ev hayatım; hepsi planlı bir şekilde güne başlarım. Oğlumun okul dönüşünde ise mutlaka evde olmaya özen gösteririm. Disiplinli, planlı ve düzenli bir yaşantı benim için olmazsa olmaz. Sıklıkla her köşede yer alan notlarım benim kurtarıcılarımdır. Çalışma saatlerim haricinde kalan zamanımı ailem ve sevdiklerimle geçirmeyi seviyorum. Yurt içi ve yurt dışı seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok severim. Uzun yürüyüşler yapmaktan, kış aylarında kayaktan keyif alırım. Hayatı doya doya yaşamayı seviyorum.

Cené Kids Style’ın yolculuğu nasıl başladı? Hangi amaçla yola çıktınız?

Cené Kids Style oluşumu, oğlum Baran’ın dünyaya gelmesiyle başladı aslında. Baran’ın özel günleri için ona özel, kaliteli, aynı zamanda rahat, kullanışlı giysiler bulmakta oldukça zorlandığımı fark ettim. Aldığım her üründe mutlaka içime sinmeyen bir nokta oluyordu. Hayatımın her döneminde hep bir şeyler çizdim. Buna giyim de dahildi ancak, bunu hayata geçirmeyi oğlum olana kadar hiç planlamamıştım. Ve anladım ki artık  çizimlerimin dosyalarımdan çıkma vakti gelmişti. Modayı takip etmekten çok keyif alan biriyim. Oğlum ile algılarım gitgide bebek ve çocuk giyim sektöründe yoğunlaştı. Sonrasında ise bunları atölyemiz ortamında hayata geçirmeye başladık. Kaliteden asla ödün vermeden, kendi vizyonumu yansıtan bebek ve çocuk ürünlerimiz ile sektöre giriş yaptık. 2016’dan bu yana Burçin Çamlı Baby & Kids olarak büyüyen markamı, 2020 yılında daha da kurumsal yapabilmek, bu pazarda daha güçlü ve sağlam ilerleyebilmek adına “Cené Kids Style” olarak tescilli bir marka haline getirdik. Yenidoğan grubu da dahil olmak üzere 0-14 yaş için çalışmaktayız. Cené Kids Style butik çalışan bir markadır. Yenidoğan grubumuz hariç tüm ürünlerimiz bebek ve çocuklarımızın ölçülerine özel olarak üretilmektedir. Bu sebeple her ürünümüz aslında çocuklarımıza özel olarak tasarlanmaktadır. Markamdaki tüm süreçlerle bizzat kendim ilgilenmekteyim. Kumaş seçimleri, aksesuarlar, nakış detayları ve daha başka aklınıza gelebilecek her şey. Güzel ailelerimiz ile tüm görüşmelerimizi birebir kendim gerçekleştirmekteyim. Mükemmeliyetçi ve detaycı bir insanımdır. Bu özelliklerin faydasını daima gündelik yaşantımda da görmekteyim. Bir iş hakkıyla yapılıyorsa, tabii ki en iyisi olmalı. Kumaş kalitesi, özgünlüğü, rahatlığı ile aslında her ürün, markanın bir imzasıdır.

Türkiye’nin yanında, İngiltere ve Azerbaycan’da da ürünleriniz bulunuyor. Bu başarılarınızı biraz anlatır mısınız?

Cené Kids Style çok kısa sürede kalitesi ve güvenilirliği ile pazarda gitgide büyüyen bir kitleye sahip olmaya başladı. Ailelerimiz en güzel referanslarımız oldu. Yenidoğan grubu ile başladığımız birçok bebeğimizin her yeni yaşında veya özel gününde onlara özel giysiler ile eşlik ettik. Bu harika bir duygu. Bebeklerimizin büyüdüğüne şahit olup, en güzel günlerine ortak olmak çok gurur verici. Cené Kids Style dünyanın her yerine tasarım yapmakta ve ürün kargolamaktadır. Kargo süremiz ise iki ila altı gün aralığındadır. Hızla gelişip büyüdüğümüz bu sektörde, markamızın ürün kalitesi keşfedilip önce Azerbaycan daha sonra ise İngiltere’de satış yapmaya başladı. Yurt dışı satışlarımızda en çok ilgi gören detayımız ise kişiye özel isim nakış çalışması ve yine aynı şekilde çocuklarımızın özel gün konseptlerine ait giysilerimizde yer alan nakış detaylarımız. Bebeklerimiz üzerinde, ailelerimizin “Bu kesin Cené Kids ürünüdür.” diye markamız ürünlerini tanımaları bence markamızın imzasını apaçık göstermektedir.

Her sezon yenilenen tasarımlarla ilerliyorsunuz. Ürün çeşitliliğiniz hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Yenidoğan bebek grubumuzu; yenidoğan bebek tulumları , bonnetler ve tekstil grubu olarak çalışmaktayız. Bebek grubunda önceliğimiz kumaşlarımız. Bebek cildine uygun pamuk kumaşlarımız ile üretim yapmaktayız. Çocuk grubumuzda ise kumaş yelpazemiz daha da genişlemektedir.

Koleksiyonlarınızı nasıl yaratıyorsunuz? Tasarım süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ürünlerimizin tasarımı aşamasında çocuklarımızın hayal dünyasına değinmeyi çok seviyorum. Bebek ve çocuk modasını severek takip ediyorum. Giyinmenin, insanların en özgür oldukları alanlardan biri olduğunu düşünüyorum. Kalıplar olmamalı, özgür olunmalı. Hele söz konusu çocuklar ise çok daha eğlenceli oluyor. Renkler, küçük ışıltılar, aksesuarlar… Kumaş grubumuzda; pamuk haricinde, ipekler, brokarlar, tüvitler ve deri grubuna her sezon mutlaka yer vermekteyim. Bu sebeple tasarım kısmında çok geniş bir yelpazeye sahibim. Bazen olmak istedikleri kahramanlar veya sevdikleri karakterler ile yola çıkıyorum. Asimetrik detaylar kullanmayı seviyorum. Zaman zaman ailelerimiz ile çocuklarımızın sevdiği karakterlerden yola çıkarak onlara özel ürünler üretiyoruz. Bazen bir masaldan, bazen bir sanattan esinlenebiliyorum. Gecenin bir yarısı kalkıp aklıma gelen detayları çizdiğim sıklıkla olmuştur. Ürünlerimizde mutlaka erkek ve kız grubunda birbirine uyan renk ve model alternatifine yer vermekteyim. Sıklıkla abla/ağabey-kardeş olarak ürün çalışmaktayız. Bana en keyif veren kısım ise koleksiyonumuz haricinde kişiye özel çalıştığımız ürünlerdir. Annelerimizden aldığımız detaylar ile bebeğimize/çocuğumuza özel hazırladığımız ürünler. Çalışılan ürün tamamen çocuğumuza özel oluyor. Kol manşetinde yer alan isim nakışları ömürlük bir hatıra oluyor. Hatta birçok annemiz ürünlerimizi çerçeveleyerek, küçüklerimizin odalarında yer vermekte. Bizlerden çocuklarımıza ömürlük hatıralar bırakmak ise işin en keyifli yanı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.