Başa Dön

Bir Frankofonun yılbaşı sofrası…

blank

Bir Frankofonun yılbaşı sofrası…

Hande Malkoç
Tevfik Fikret Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni bitirip bir süre reklamcılık ardından İçkale Oteli’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan Hande Malkoç, şimdilerde eşi Ahmet Malkoç ile dünya güzeli kızları Dila ve Mina’ya ayırıyor vaktinin çoğunu. İyi kalpliliği, kültürü, misafirperverliği ve zarafetiyle tanınan Hande hanımı yakın dostlarının özel günleri dışında davetlerde görmek zordur. Bizleri kırmadı ve yılbaşı sayısı için çoğu NAR Koleksiyondan alınmış aksesuvarlarla şık bir masa hazırladı MAG okurlarına.
ok _MG_9583_600x400
1)Yılbaşı gecelerini nasıl geçirmeyi tercih edersiniz genelde…
Evde veya dışarda olmak farketmez. Yanımda sevdiklerimin olması önemli benim için. Ailem ve dostlarım yanımdaysa değmesinler keyfime.
2) Bu sene planınız belli mi?
Çeşitli düşüncelerimiz var ama netlik yok. Ne yapacağımız belli değil ama kimlerle olacağımız belli. O yüzden Allah izin verirse keyifli bir gece geçireceğiz.
3)Yılbaşı hediyelerinizi son anda mı alırsınız önceden hazırlar mısınız?
Ben de pek çok insan gibi her sene “bu sene hediye işini son ana bırakmayacağım,” diyorum kendime. Ama gene son hafta koşuşturmaca içinde seçiyorum hediyelerimi. Bir gün tersini başarabilecek miyim bilmiyorum.
3) Kızlarınız Mina ve Dila nasıl bekliyorlar yılbaşını?
Çok heyecanlılar tabii. Çocuk enerjisi müthiş bir şey. Hepimizi harekete geçiriyorlar. Kasım ayında başlıyor “ne zaman ağaç süsleyeceğiz, bu sene şunu şöyle yapsak, onu şuraya koysak,” gibi telaşları. Aralık başında ağacımızı süslüyoruz ailece. Sonra hediye talepleri başlıyor, “acaba kimden ne isteseler”… Listeleri o kadar kabarık ki her sabah fikir değiştirerek uyanıyorlar. Bir yandan o gece ne giyecekler, saçları nasıl olacak, kimlerle birlikte eğlenecekler, onun neşesini yaşıyorlar. Sanırım en çok çocuklara yarıyor yeni yıl ritüelleri…
5) Arkadaşlarınızdan kulağımıza gelen fısıltılara göre güzel sofralarınızla ünlüsünüz. Masanızda “olmazsa olmazlar” var mıdır?
Fısıltılar kimden geldiyse teşekkür ederim kendilerine. Masa hazırlamayı severim. Dostlarım için bir şeyler yapmaktan çok büyük keyif alırım. Kendi zevkim ve imkanlarım çerçevesinde en iyisini yapmak için çabalarım. Sadece kendi zevkimi değil davetlilerimin de bildiğim kadarıyla zevklerini de düşünürüm. Detaycıyım, bazen hoşlanıyorum bu durumdan bazen de yoruluyorum kendimden. Ama misafir ağılamaktan büyük keyif alırım.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.