© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Asil ve Güzel Feryal Gülman

Asil ve Güzel Feryal Gülman

Katıldığı davetlerde şıklığı ve zarafetiyle göz kamaştıran, yer aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiren Feryal Gülman ile Bebek’teki muazzam yalısında çok özel bir çekim gerçekleştirdik. 


Sizi sizden dinleyebilir miyiz?

İnsanın kendini anlatması oldukça zor. Öncelikle bardağın dolu tarafını gören pozitif bir yapıya sahip olduğumu söyleyebilirim. İnsanlara güvenle yaklaşırım. Aksini görene kadar da bu tutumumdan kolay vazgeçmem. Hoşgörülü ve önyargısız olmaya çalışırım. Titiz ve programlıyımdır. Bazen bu huyumdan rahatsızlık duyarım. Öğrenmekten hiç bıkmam, bu konuda yaş sınırına hiç inanmıyorum. Her zaman kişisel gelişimin devamlılığına ve hiç sona ermeyeceğine inandım. Mimarlık eğitimi aldığım için olsa gerek, estetiğe çok önem veririm.

 

Çok hoş bir fiziğe sahipsiniz. Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

Teşekkür ederim. Formumu korumak için spor ve diyet sistemimi düzenli olarak devam ettiriyorum. Cilt bakımımı kendim yaparım. Benim için temiz bir ciltle uyumak çok önemlidir. Haftalık maske ve kremlerimi asla aksatmam, masaj veya detox uygulamam. On beş yıldır da değiştirmediğim spor hocam Ayten Altun’la spora devam ediyorum.

 

Sizce “sosyete” ve “cemiyet” ne demek?

Sosyete kavramının Türkiye’de doğru şekilde algılanmadığını düşünüyorum. Doğru cümle bana göre “cemiyet”. Her topluluğun kendi içinde çeşitli cemiyetleri olduğunu düşünüyorum. Spor veya basın cemiyeti gibi…

Cemiyet hayatının en şık kadınları arasında yer alıyorsunuz
Giyime düşkünlüğünüz hep var mıydı?

Giyime olan düşkünlüğüm çocukluğumdan beri var. Modayı seviyorum. Kendime yakıştığını düşündüğüm tarzda giyinmekten hoşlanıyorum. Bakımlı olmayı sadece kendimde değil çevremdeki insanlarda da görmek hoşuma gidiyor.

 

Şıklığınızla herkesin beğenisini topluyorsunuz. Tarzınızı ve zevklerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Ben kendi tarzımı klasik buluyorum. Elbette sezonun yeniliklerinden etkileniyorum, ama tarzımdan çok taviz vermediğimi düşünüyorum..

 

Sizce moda ne demektir?

Aslında moda, tüketim toplumu olmanın bir parçası. Her sene değişen moda tüketime ama bir yandan da üretime imkan tanıyor. Benim için moda, giyimde ve dekorasyonda değişen zamanla yenilenmek demek. Ama kendi stilini bozmadan ödün vermeden, yakışanı seçerek ve uygulayarak.

 

Tarzını kendinize yakın bulduğunuz, en beğendiğiniz tasarımcı-marka hangisidir?

Ben Karl Lagerfeld ve Tom Ford’u her zaman çok beğendim. Marc Jacobs, Alber Elbaz ve ne yazık ki yakın zamanda kaybettiğimiz Alexander McQueen… Hepsi modada birer öncüler.

Sizce 2012 İlkbahar/Yaz sezonunun en çok öne çıkan parçaları neler olacak? 

2012 yazı çok renkli bir yaz. Birçok rengi, farklı deseni ve baskıyı bir arada kullanmaya imkan tanıyor. Önemli olan bu karışım içinde hoş bir bütünlük yakalayabilmek.

 

Dolabımda “olmazsa olmaz dediğiniz” parçalar neler?

Küçük elbiseler, siyah pantolon ve beyaz gömleklerden vazgeçemem. Siyah stilettolar da yine dolabımın demirbaşları arasında yerini alıyor.

Mücevher deyince aklınıza neler geliyor?

Nedenini bilmiyorum ama en çok küpe severim. Yüzük ve küpe bütünlüğü çok hoşuma gider.

 

Feryal Gülman’ın bir günü nasıl geçer?

İş günüm ofiste geçer. Eğer ofiste olmazsam oğlumun programları bu dönemde oldukça yoğun ve her anne gibi benim onları programlamam gerekir. Her kadın gibi de rutin ev organizasyonlarımız var, onları mutlaka yaparım. Arkadaşlarımla öğle yemeğinde buluşmaya bir şekilde zaman bulurum.

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı ve ciddi anlamda çalışmayı çok seviyorum. Yurtdışı seyahatlerimiz iş nedeniyle ayın belli bir dönemini kapsar. Ben hareketli bir insanım, yoğunluğu seviyorum. Boş bulduğum zamanlarda vazgeçemediğim en büyük iki hobim kitap okumak ve sinemaya vakit ayırmak. Ayrıca öğrenmeye hep çok istekli olduğum için dönemsel eğitim programlarına katılıyorum.

 

İş yaşamındaki Feryal Gülman’ı bize tanımlar mısınız?

Şirketimizin inşaat bölümünde ağırlıklı olarak çalışıyorum. Şu an İstanbul, Ortaköy ve Ulus’ta devam eden yepyeni projeler var. Ayrıca Bodrum’da devam eden ve Mordoğan Yarımadası’nda henüz proje aşamasındaki çalışmalardan son derece heyecan duyuyorum.

Yer aldığınız sosyal sorumluluk projelerinden bahseder misiniz?

Bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldım. Şu anda da destek vermeye devam ediyorum. Ağırlıklı olarak Polis Şehitleri için TEYEV Vakfı’nda çalışmalarımı sürdürüyorum. Ayrıca KAGİDER-Kadın Girişimciler Derneği ve İTU Mezunlar Derneği’nde de çalışıyorum.

 

Biraz da aile yaşamınızdan bahsedebilir misiniz?

Eşim de ben de aile yaşantısına çok önem veriyoruz. Hem çekirdek ailemiz hem de geniş ailemiz bizim için her şeyin önünde gelir. Kalabalık bir aileyiz ve böyle yaşamaktan mutluyuz. En büyük zevkimiz ise oğlumuzla birlikte yaptığımız tatiller. Yeni ülkeler, kültürler ve lezzetler keşfetmeyi çok seviyoruz.

 

Fotoğraflar: EFE’S PHOTOGRAPHY
Moda Editörü: BUKET POYRAZ
Makyaj: NARS Kozmetik- Şahsenem Çolak
Saç: BÜYÜK KULÜP MOS Kuaför – Ferhat Kulan

[nggallery id=1015]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.