© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Ankara’nın Yeni MOT’u Mogan Tenis Kulübü

Ankara’nın Yeni MOT’u Mogan Tenis Kulübü

Mogan Tenis Kulübü, yani MOT, Ankara’daki tenis severlere sunduğu imkânlarla başkentin gözde tenis merkezi olarak faaliyetlerine devam ediyor. On beş yıldır Ankara’da düzenlenmeyen “Hülya Avşar Cup”a bu yıl ev sahipliği yapacak olan MOT’un heyecanını ve sağladığı imkânları Dernek Başkanı Ünal Kerimoğlu ve Başkan Yardımcısı Doğan Yayalar MAG Okurları için aktarıyor…

Mogan Tenis Kulübü Derneğinden biraz bahseder misiniz?

Mogan Tenis Kulübü Derneği, 2016 yılında Mogan Parkı içerisinde kurulmuştur.  Bir adet kapalı, dört adet açık toprak kortuyla Mogan Gölü’nün mavisi ve parkın yeşillikleri içerisinde Türkiye’nin en güzel doğasına sahip kulüplerinden biridir. Bu doğal güzellikler içerisinde huzur MOT’unda tenis oynayabilirsiniz.

Tenisi diğer sporlardan ayıran özellikler nelerdir? Tenise yeni başlayacak olanlara neler önerirsiniz? 

Tenis, oyuncularına aerobik ve anaerobik antrenman yapma imkânı verir. Tüm vücudunuzu çalıştırır ve yağ yakımını arttırır. Kalp sağlına iyi gelir. Oyun kurma ve taktiksel beceriler ile beyin sağlığınıza da iyi gelir.

Tenisi diğer sporlardan ayıran en temel farkı, sosyalleşme imkânı da sağlamasıdır. Danimarka’da yapılan bir araştırmaya göre tenisin insan hayatını uzatmaya en fazla katkı sağlayan spor olduğu ortaya çıkmıştır. Bu farkın temel sebebi, kardiyolojik faydalarının yanı sıra sosyalleşme ile sağlanan faydalar ve mutluluktur. Tenis ile sürekli yeni insanlarla tanışma MOT’unda kalabilir, sosyal ağınızı genişletebilirsiniz. 

Mogan Tenis olarak verdiğiniz hizmetler neler? 

Mogan Tenis Kulübü olarak öncelikle üyelerimizin tenisi öğrenmeleri ve mevcut seviyelerini ilerletebilmeleri için özel ve grup ders hizmetleri sunmaktayız. 

Mevcut seviyeleri yeterli hale gelen oyuncularımıza, maç yapabilmeleri için turnuva ve ligler düzenliyoruz. Son düzenlediğimiz Bahar Ligi’mizde on dört takım ve üç yüze yakın oyuncu yer almakta. Bahar döneminde üyelerimize özel, bir tekler turnuvası bir de çiftler turnuvası düzenledik. 

Hangi yaş grubuna ders vermektesiniz?

Tenise beş ila altı yaşından itibaren her yaşta başlayabilirsiniz. Ellili yaşlarda, altmışlı yaşlarda tenise başlayan senyör oyuncularımız var. Keyifle etkinliklere katılıyorlar, maçlar yapıyorlar. Toprak kort her yaş grubundaki oyunculara daha sağlıklı tenis oynama konforu sağlamaktadır. Her yaşta tenis MOT’una girebilirsiniz. 

Mogan Tenis olarak birçok etkinlik düzenliyorsunuz. Bu etkinlikler neler? Kısa kısa bahseder misiniz?

Mogan Tenis Kulübü olarak sürekli etkinlik MOT’undayız. Hafta içi her çarşamba sabahları yürüyüşle başlayıp yoga veya pilates yapıyoruz. Cuma gündüzleri evden çalışan oyuncularımız için home office cup düzenliyoruz. Cuma veya cumartesi akşamları eğlenceli çiftler turnuvası düzenliyoruz. Mogan Tenis Kulübünde, sürekli katılacağınız bir etkinlik seçeneği bulabilirsiniz. Bahar döneminde tüm Ankara’daki tenis oyuncularının katıldığı bir bahar ligi düzenledik. Ligde farklı platformlarda tenis oynayan insanlar tanışma ve farklı rakiplerle oynama imkânı buluyorlar. Ayrıca lige sponsor olan firmalar da kendi markalarını oyunculara tanıtma fırsatı buluyorlar. 

Bunlar dışında yine bahar döneminde iki tane tekler, bir tane çiftler turnuvası düzenledik. Yaz boyunca da kısa yaz turnuvaları düzenlemeye devam edeceğiz. Etkinlik ve eğlence MOT’una devam edeceğiz.

Gelecekte Mogan Tenis neler sunmayı planlıyor?

Mogan Tenis’in birinci önceliği, tenisin gelişimine katkı sağlayacak her türlü kurum ve oyuncuyla iş birliği yapmak ve destek olmaktır. Tüm devlet kurumlarına ve oyunculara bu anlamda kapıları sonuna kadar açıktır. Tenisin gelişimine, özellikle de senyör oyuncuların gelişimine katkı sağlamayı misyon edinen kulübümüz eylülde Hülya Avşar Cup’a ev sahipliği yapıyor. Hülya Avşar Cup on beş yılı aşkın süredir Ankara’da yapılmıyor. Bu büyük organizasyona ev sahipliği yapacak olmak bizleri heyecanlandırıyor. Tüm Türkiye’den oyuncuların katılacağı keyifli bir etkinlik olacak. Tenis severleri ve MAG Okurlarını Hülya Avşar Cup’a bekleriz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.