Başa Dön

Ankaralıların Çeyrek Asırlık Kuaförü

blank

Ankaralıların Çeyrek Asırlık Kuaförü

Okuma süresi 5 dakika

Yirmi Beş Yıldır Aralıksız Olarak “Saçlarınıza Kimin Dokunduğu Önemlidir Sloganıyla Ankaralılara Kaliteli Ve Güvenilir Bir Hizmet Anlayışını Sunan Red&White Kuaför’ün Sahipleri Olan Murat Ayber Ve Mehmet Başata’yla Geçen Yirmi Beş Yıl Üzerine Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik.

İlk Şubesini Çankaya’da açtığınız red&white’ ı bize kısaca tanıtır mısınız?

Murat Ayber: Biz işimizi her zaman çok ciddiye aldık, işimiz bizim yaşam tarzımız oldu, işimizin önüne şimdiye kadar hiçbir şey geçemedi.
Mehmet Başata: Red&White kuaförün kuruluşunda en önemli konularından birisi isimler üzerine kurmamaktı çünkü şahıs isimleri üzerine büyümek ve geliştirmek çok zor.

Kuaförlük sanatına bakış açınızdan bahseder misiniz?

M.A: Kuaförlük dünyada hiçbir meslek veya sanatla mukayese edilemeyecek kadar muhteşem bir zanaat çünkü biz hayal satıyoruz. İnsanların size her gelişinde yeni bir hayali var ve her zaman en iyisini istiyorlar ne olursa olsun insanların en önemli aksesuarı saçlarıdır kadın, erkek, çocuk fark etmez.

Yaptığınız profesyonelce işler doğrultusunda, bize yaptığınız projeleri anlatır mısınız?

M.A: Biz bütün projelerimizi ciddiye alır ve üzerinde çalışma yapar ve uygularız. Bazı aralıklarda yurtiçi ve yurtdışında şovlar gerçekleştiriyoruz. Yurtdışında Paris’te ve Belçika’da şovlar gerçekleştirdik. Türkiye’de ise; Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Denizli’de yaptığımız şovlar oldu.1999 yılında eğitim akademimizi açtık ve bütün çalışanlarımıza teknik artistik ve iletişim konusunda eğitim veriyoruz. 1999 yılında Red&White koleksiyonunun ilkbahar-yaz ve sonbahar-kış koleksiyonlarını çekimini gerçekleştirdik.
M.B: Ayrıca kuaförlük sektöründe ikinci markamız olan Fix’i yarattık. Red&White olarak şu an G.O.P, İran Caddesi, Çayyolu, Mesa Plaza, Bilkent Marks&Spencer, Maltepe Park A.V.M ve Bilkent Otel’de olmak üzere beş noktada kadın- erkek güzellik salonu olarak hizmet vermekteyiz. 1999 yılında web sayfamızı hazırladık ve sürekli geliştirerek yeniliyoruz.

“ Saçınıza kimin dokunduğu önemlidir” sloganını bizim için biraz açar mısınız?

M.A: Bu slogan kendi işimize saygı, sevgi ve uygulamalarımızın gücünden ve şıklığından çıkmıştır. BİZİM İÇİN HER MÜŞTERİ KAPIDAN GİRDİĞİNDE YENİ GELMİŞ GİBİ DÜŞÜNDÜRÜR, ÇÜNKÜ DAHA ÖNCEKİ UYGULAMALARIMIZI BEĞENDİĞİ VE SEVDİĞİ İÇİN DEVAMLILIĞI VARDIR. Çünkü tüm dünyadaki gelişmeleri takip ediyoruz, kendi tüketicimize göre yorumluyoruz. Uygulamalarımızı önce kendimiz beğenmemiz gerekiyor.

Bu sene 25. yılınızı kutlamaktasınız. 25.yıla özel çalışmalar yapmayı düşünüyor musunuz?

M.A: Evet bu sene 25.yılımızı kutluyoruz bunun içinde kendiliğinden çok güzel bir slogan çıktı, yüzyılın her çeyreğinde Red&White bizi izlemeye devam edin, çok hoş çalışmalar yapıyoruz.

Bize 2009- 2010 Sonbahar/Kış koleksiyonundan bahsedebilir misiniz?

M.A: Sezonumuzun trendi kesinlikle müzik… Saçlar bu sezon rock ve folk müziğinin eksikleriyle dans edecek diyebiliriz. Dahası 70’li ve 80’li yılların müziklerini, müziğin o yıllarda saçlarda bıraktığı etkiyi günümüze geri getiriyor. Bu akım sadece saçlarda değil; yeni sezonda yaşam tarzını, modayı ve makyajı da etkileyecek, bu koleksiyonda uygulanan saç renkleri ve modellerini rock ve folk olarak ikiye ayırdık. Rock koleksiyonunda; uzun saçlar, koyu renkler üzerinde açık gölgeler ve çok katlı saç kesimleri ağır basıyor. Folk trendinde ise daha yumuşak modeller, kısa ve orta boy saçlar ve açık renkler ön planda.
Rock ve folk çok geniş açılımlı bir akım, bu yüzden rahatlıkla müşterilerimiz de uygulayabiliyoruz ve koleksiyonda herkese yakışacak bir model bulmak mümkün.

Sizin yeni sezonda en beğendiğiniz ve çok uygulanacağını düşündüğünüz trend hangisi? Uygulanması hakkında okuyucularımıza küçük ipuçları verebilir misiniz?
M.A: Benim için her sezon olduğu gibi yeni sezonda da bakımlı görünüm çok önemli. Hangi saç modelini uygularsak uygulayalım, kadının saçlarını bakımlı görünmesini sağlarız. Bu yüzden de yeni sezonun trendlerini, müşterilerimizin güçlü taraflarını ortaya çıkarmak, vurgulamak ve geliştirmek için uygulayacağız.

Saçların kadınlar için önemi nedir sizce?
M.A: Bir kadını sadece saçlarına bakarak tanımlamak mümkün değil. Genel görünümle ilgili bir şey bu. Bir kadın cesur mu, tutkulu mu, risk almaktan korkmaz mı, yoksa sakin, ılımlı mı? Bunu sadece saç modeli ve rengiyle tahmin etmek pek de mümkün değil. Saçlarıyla beraber kıyafeti, makyajı bir kadını tamamlayan ve tanımlayan en önemli unsurdur.

 

M.A: Saçlarda trendden çok yakışanı kullanmayı tercih ediyorlar. Her kadının kendine göre vazgeçilmez bir saç modeli ve rengi mutlaka vardır. Fakat yine de genellikle vazgeçemedikleri sarışınlık oluyor. Sarı saçlar, esmer, kumral ya da açık tenli her kadının gözdesi. Her yeni trendde sarının çok farklı tonlarını müşterilerimize severek uyguluyoruz. Yeni akımlarla saçlarını güncelleyen kadınlar olduğu gibi, yıllardır aynı modeli kullanan kadınlar da var. Fakat biz, modayı takip ediyoruz ve kadınlarda modaya uygun saçlar öneriyoruz, çünkü her kadın kendini iyi hissetmek için saçlarında değişiklik yapmalı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: