Başa Dön

Ankara’da Konser Vermek Zevkli

blank

Ankara’da Konser Vermek Zevkli

Okuma süresi 3 dakika

Türk müzik tarihine damgasını vuran, nesillerin şarkılarını dinleyerek büyüdüğü, ünlü sanatçı Fuat Güner ile Next Level ziyaretçilerini coşturduğu konseri sonrasında bol bol sohbet ettik… İşte bu güzel sohbetten en özel kareler…

Türkiye’de ve dünyada ne yazık ki birçok grup dağılıyorken, büyük bir başarıyla Mazhar Fuat ve Özkan olarak yıllardır en güçlü grupların başında geliyorsunuz. Sizce bu başarının sebebi nedir?

Önce, üçümüzden çıkan şarkılar ve armoni bizi bir arada tuttu. Çünkü, böylesinin denk gelmesi zordur, dolayısıyla denk geldiği zaman hayran kalıp bağlanıyorsunuz. Yıllar geçti ve bu yıllar içinde çeşitli problemler yaşandı ama aynı zamanda da emek verildi. Sonrasında bunca yılın emeğine ve birlikteliğine kıyamamaya başlıyorsunuz. Yıkmak kolay, korumak zordur. Biz zor olanı başardık.

Televizyonda her hafta milyonların karşısına çıkmayı sevdiniz mi? Üstelik canlı yayında… Zorlandığınız noktalar oldu mu, yoksa her şey iyi gidiyor mu?
Ben uzun yıllardır tv programı yapıyorum. Belki prime time’da olmadıkları için izleyici oranları bu kadar yüksek değildi ama ekranda olmaya alışığım 🙂 Şu anda da Trt Türk’te “Aramızda Müzik Var” adlı programımız devam ediyor. Dünyaca ünlü şarkıcılar ve müzisyenler ile yurt dışında buluşuyoruz, sohbet edip müzik yapıyoruz. Çok özel ve farklı bir proje… Rising Star da tüm hızıyla devam ediyor. Ama bu da ilk jüriliğim değil 🙂 2007 yılında “Şarkı Söylemek Lazım” adlı yarışmada jüriydim. Zorlanmıyorum yani.

Nasıl buluyorsunuz Rising Star’ın formatını? Başarılı gençler adil bir biçimde seçiliyor mu sizce?
Bana günlük hayatın akışında da sürekli sorarlar; “Bu şarkı olmuş mu? Benden şarkıcı olur mu? Yardım eder misiniz?…” Hayat misyonu oldu artık bu 🙂 O durumlarda daha katı davranabiliyorum, çünkü olmayacak duaya amin dememek lazım, gençlerin boş hayaller içinde savrulmamasını sağlamaya çalışıyorum. Ama televizyon yarışmasında durum biraz daha farklı… Canlı yayındalar, profesyonel orkestra önündeler, jüri var, duvar var… Dolayısıyla çok heyecanlanıyorlar. O kulakla dinlemek gerekiyor. Rising Star’ın formatını da seviyorum, hem halk oy veriyor hem biz. Biz yönlendirici oluyoruz bir anlamda. Gayet adaletli bir sistem…
4) Next Level’da konser vereceksiniz. Bunca yıllık tecrübeden sonra bile sahneye çıkarken heyecanlanıyor musunuz?
Grup olduğunuz zaman birbirinize dayanıyorsunuz, daha kolay 🙂 Tek başınıza olmak farklı, daha heyecan verici… Ayrıca yeni şeyler deneyimlemek her zaman yeni heyecanlar yaşamak anlamına geliyor.

Fuat Güner Project ne zaman kuruldu?
Fuat Güner Project’i üç yıl önce kurduk. Benim hem solo albümlerimde hem de MFÖ albümlerinde yer alan bestelerimden ve sevdiğim yabancı şarkılardan oluşan bir repertuar yaptık. Provalar yaptık, grup ansamblını oturttuk. Türkiye’de ve Amerika’da konserler verdik. Bunların hepsi benim için yeni heyecanlardı. Yani her solo konser öncesi tatlı bir heyecan yaşıyorum ve bu beni besliyor…
6)Next Level ziyaretçilerine, sizi sevenlere keyifli mesajınızı şimdiden rica edelim.
Bazen duygulanacağımız bazen coşacağımız keyifli bir repertuarla karşınızda olacağız. Tüm Ankaralıları bekliyorum 🙂

Ankara’da konser vermek sizin için ne ifade ediyor?
Ankara’da konser vermek her zaman zevklidir. Ankaralı müzik severlerle buluşmak için can atıyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.