Başa Dön

Ankara’da İlk Olan Seçkin Markaların Ev Sahibi Next Level

blank

Ankara’da İlk Olan Seçkin Markaların Ev Sahibi Next Level

Okuma süresi 7 dakika

Ankara’nın gözde projesi Next Level AVM’nin Ankara’ya getireceği yeni markaları, öncülük ettiği festival ve organizasyonları AVM Müdürü Pınar Gürer’den dinledik… Gürer, kendi hayatını, başarısının altında yatan önemli kriterleri ve iş hayatına dair tüyoları da bizlerle paylaştı…

Ankara’nın ilk ofis, rezidans ve alışveriş merkezi özellikli karma projesi olan Next Level AVM’nin müdürü olarak büyük sorumluluklarınız var. Sizin için başarı nedir, sizi ve ekibinizi başarılı kılan şey nedir?
Doğru, sorumluluk çok büyük. Bu sektörde isler çok kolay değil, çünkü özellikle Ankara’da rekabet kızışıyor, ayrışmak çok önemli… Alışkanlık yaratmak gerekiyor, aidiyet duygusunu yaratmak gerekiyor… Hepimiz her şeyden önce müşteriyiz ve hepimizin sevdiği, alıştığı, vakit geçirmekten, orada alışveriş yapmaktan keyif aldığı merkezler var. Sonradan açılanların daha çok efor sarfetmesi gerekiyor. Yeni ve farklı olanı sunmanız lazım. Birlikte çalıştığınız insanlar çok önemli; sırtınızı dayayabileceğiniz, işi gönül rahatlığıyla teslim edeceğiniz yol arkadaşları lazım… Disiplinli, dinamik ve inançlı bir ekiple bu yolda ilerliyoruz. Bence işin sırrı inanmak ve pes etmemek.

Neden bu sektörü tercih ettiniz?
Bu sektör son yıllarda art arda açılan alışveriş merkezleriyle hızla büyüdü. Aslında her sektörde olduğu gibi, işini iyi yapan kalifiye eleman ihtiyaçı da giderek arttı. Özel bir tercih değildi aslında, bana inanan insanlar sayesinde diyebiliriz. Ama tek yaptığım iş bu olmadı. Hep ve sadece AVM sektöründe çalışmadım. Eğitmenlik, medyada farklı pozisyonlar, organizasyon diğer yaptığım işler arasında yer alıyor… Bu çeşitlilik beni ve şu an yaptığım işi besliyor.

Ankara’da otuzu aşkın alışveriş merkezi var. Next Level AVM’yi diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?
Hep bir adım önde olması, yapılmayanı yapmaya çalışması, hep bir sonrakini kovalaması, ‘next’ olması…
Ankara’da ilk olan pek çok seçkin markaya ev sahipliği yapıyor Next Level… Farklı ve şık mimarisiyle, renk ve ışık kullanımıyla AVM’lerde bir süre dolaştıktan sonra oluşan yorgunluk hissiyatı yaşatmıyor. Next Level’da yürüyen merdivenden çıkan insanları başlarını kaldırmış yukarı bakarken görürsünüz. Bunun nedeni ofis ve rezidans binalarının baktığı Podyum Kat’ta yer alan ve Next Level’ın kalbini oluşturan süs havuzlarından yayılan ışık kırılmalarıdır… Birbirinden farklı lezzetleri barındıran podyum aynı zamanda AVM’den bağımsız olarak girilebilen sinemasıyla da ilgi çekiyor.

Birçok önemli markayı Ankaralılar ile ilk defa buluşturan Next Level, önümüzdeki dönemde yeni markalara ev sahipliği yapacak mı?

Hem de Ankara için yeni pek çok markaya ev sahipliği yapacak… Birkaç tanesini söyleyecek olursam; Podyum Kat’a renk ve lezzet katacak café ve restoranlar geliyor. İstanbul’dan sonra Ankara’da misafirlerini ağırlayacak olan Borsa Lokantası ve Masa kapılarını açmaya hazırlanıyor. Genç, eğlenceli ve çok lezzetli yepyeni bir oluşum Deligan’s ‘Ankara’da eğlenecek yer yok’ algısını yıkacak. Bir diğer ‘ilk’ ise MAG Lounge olacak. Şık, lüks ve seçkin alışverişin adresi Harvey Nichols’ta hayata geçecek MAG Lounge, cemiyet hayatının nabzını tutan MAG dergisinin girişimleri ile oluştu; özel yemekleri, sunumu ve şıklığı ile göz dolduracak.
Amerika’nın ünlü mobilya dekorasyon ve ev aksesuarı mağazası Crate & Barrel yine Ankara’daki ilklerden bir diğeri olacak.

Ankara için ne dersiniz? Bu şehirdeki çok önemli müzik festivallerine ve etkinliklere öncülük ediyorsunuz. Yaptığınız organizasyonlardan biraz bahseder misiniz?

Ankara çoğunlukla gri, sıkıcı bir şehir olarak adlandırılır. İnsanın yaşadığı yeri güzel kılan ise bana göre insanlardır. Ankara benim için çok odalı kocaman bir ev gibi; her odasında başka bir dosta, tanıdık bir yüze rastladığım… Bu şehri renklendirmek adına daha önce pek çok organizasyonun içinde yer aldım, açık hava konserleri ve festivaller bunların başında geliyor. Şehrin kültür ve sanat hayatına renk katacak etkinlikleri çok önemsiyorum.

Peki, Next Level AVM’de festival yapma gibi bir planınız var mı?

Olmaz mı?  Next Level’ın kendine ait bir festivali olacağının müjdesini şimdiden vereyim.
Ancak bu ay da çok önemli bir iş birliği içine giriyoruz ve Ankara’nın önemli değerlerinden biri, ilk ve tek caz festivali olan Uluslararası Ankara Caz Festivali’ne ev sahipliği yapıyoruz.
Festival on sekizinci yılında yine müzikseverleri bekliyor olacak. Bu yıl cazı daha çok kişiye tanıtmak, sevdirmek ve sanatı daha yaygınlaştırmak adına festival konserleri ücretsiz olacak. Next Level Podyum’da açık havada iyi müzik dinlemenin keyfini çıkartacağız.

Festival’de hangi konserleri izleyeceğiz?

Festival geleneği olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Cazın Kartalları Orkestrası açılış yapacak. Konserde orkestrayla beraber, yaşayan en iyi doğaçlama yeteneğine sahip kadın caz sanatçılarından biri olan usta yorumcu Yıldız İbrahimova ve Türkiye’nin en iyi erkek caz vokallerinden Aydın Kahya’yı dinleme fırsatı bulacağız. 16 Mayıs’ta asla kaçırmamanız gereken bir konser var! Sonra demedi demeyin İleride onun adını çok daha sıklıkla duyacaksınız, genç yaşına rağmen büyük başarılara imza atan Karsu bizimle olacak. Hemen ardından 17 Mayıs’ta Ozan Musluoğlu son albümü ‘My Best Friends Are Vocalists’ ile birbirinden kıymetli sesleri bizimle buluşturacak… Konserde Bora Uzer, Fatih Erkoç, İlham Gencer, Sanem Kalfa, Sibel Köse, İpek Dinç, Meltem Ege sahne alacak.
19 Mayıs’ta hem Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayacağız hem de hepimizin ‘hastası’ olduğu Ayhan Sicimoğlu&Latin All Stars’ı ağırlayacağız.
22’sinde festivalin olmazsa olmazlarından Kerem Görsev Trio’yu efsane isimlerden biri Ernie Watts ile dinleyeceğiz. 23’ünde İtalya’dan çok neşeli ve bir o kadar hareketli bir grup Funk Off bizimle olacak. Gezici orkestra peşine pek çok müzikseveri takıp dolaşacak. Festival’in kapanış konserinde ise dünya çapında bir isim Burhan Öçal İstanbul Oriental Ensemble’ı ağırlayacağız.

Günün stresini ve yorgunluğunu nasıl atıyorsunuz? Hobileriniz nelerdir?

Yoga! Hem bedenime hem de ruhuma en iyi gelen ilaç. Dost sohbetleri ise en güzel terapi…
Eskiden daha yoğun iş olarak yaptığım radyo yayıncılığı şimdilerde güzel bir hobi olarak kaldı. Her Pazartesi 20.00-21.00 arası TRT Kent Radyo Ankara’da program yapıyorum. Mikrofondan dinleyiciye seslenmenin, radyonun o gizemli dünyasının tadı bir başkadır.

Motivasyon kaynaklarınız nelerdir?

Doğa… Bana ilham veriyor ve motive ediyor…

Genç girişimcilere başarılı olmaları için ne gibi önerilerde bulunmak istersiniz?

Seçim yapma özgürlüğünü kullanıp, adım atma cesaretini göstermek gerek… Herkes başarılı olmak ister, bu yoldaki ufak tefek başarısızlıklar, eğer ders alabiliyorsak bence büyük başarının habercisi… Her zaman yeniden başlayabilmek önemli. Dolayısıyla geçici başarısızlıkların motivasyonunuzu düşürmesine, sizi yenmesine izin vermemek gerek… Israrcı, kararlı olmak ve üstelemek gerek… Eğer istek varsa, bence her zaman bir seçenek ve çözüm vardır. Zihninize sınır koymadan en büyük canavar olan olumsuz düşünceyi yok ettiğinizde başarı kapınızda demektir. Bir hikaye vardır; kaplumbağalar arasında bir yarış düzenlenir. Bir sürü kaplumbağa arkadaşlarını seyretmek için yarış yapılacak olan bölgeye toplanır. Seyircilerden hiçbiri arkadaşlarının kulenin tepesine çıkacağına inanmaz ve bunu yüksek sesle dile getirirler. Yarışmacılar, seyircilerden yükselen ‘ zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar’ seslerini duyarlar. Sonunda, bir tanesi hariç, diğer kaplumbağaların tümü ümitlerini, gayretlerini yitirir ve yarışı terkederler. Zirveye tek bir kaplumbağa çıkmayı başarır o da içlerinde sağır olan tek kaplumbağadır. Gelişmek için eleştirilere her zaman açık olmalı ama olumsuz yaklaşımlara maruz kalmadan hedefe yürümek için bazen ‘sağır kaplumbağa’ olmalı…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.