Başa Dön

Sonbahar’ın Gözdesi Barok Akımı

Sonbahar’ın Gözdesi Barok Akımı

Okuma süresi 2 dakika

Sıcak ve renkli geçen yaz aylarının ardından, Eylül ayı ile birlikte artık kendimizi sonbahar trendlerine hazırlamanın tam zamanı!

Eskiden sezondan sezona değişen moda ve trendler, günümüzde sezon aralarında sunulan Pre-Fall koleksiyonları ile birlikte artık çok daha hızlı değişiyor… Tasarım ve moda dünyasının hızlı değişimine ayak uydurmak zaten zorken, artık bu hızı yakalamak imkansız hale geldi denebilir… İşte bu noktada sezonun trendlerini göz önünde bulundurarak dolabınıza ve stilinize uygun doğru parçalara yatırım yapmak ve her şeyden önemlisi popüler trendleri kendi stilinize uygulamak gerçekten çok önemli! Bu sonbahar sezonunda militer tarzı ceket ve elbiseler, bol kesim büyük paltolar, hayvan desenleri, deri etekler oldukça revaçta olacak. Tüm bunların arasında öne çıkan trend ise minimalizmin tam zıttı olarak nitelendirebileceğimiz klasik barok akımı…

blank

Alexander McQueen Fall-Winter 2010

 

blank

Alexander McQueen 675$

 

blank

Alexander McQueen

blank

Ashley Pittman 188$

 

blankChristian Louboutin 665$

 

blank

Christian Louboutin 695$

 

blank

 

Dolce & Gabbana 1450$

 

blank

Erickson Beamon  361$

 

blank

Fleur De Lys

 

blank

Oscar Dela Renta

 

 

Barok akımının en büyük tamamlayıcısı ise şüphesiz gösterişli ve değerli taşlarla süslü aksesuarlar. Zümrüt, yakut gibi taşların yüzüklerde yeniden yorumlandığı, klasik ile modernin bir araya geldiği, yepyeni tasarımlarla aksesuarlarda da barok akımını görebilmek mümkün. Özellikle Oscar De la Renta’nın altın sarısı varaklı kolyesi bu sezon benim favorilerim arasında!  Özellikle Pre-Fall koleksiyonlarında gördüğümüz ve aslında 2010 Kış koleksiyonunda Alexander McQueen’in büyük yankı uyandıran koleksiyonuna ilham olan bu akım, 16. yüzyıldan günümüze gelen sanat eserlerini, işlemeleri ve dekorasyondaki detayları modernize edilmiş bir şekilde yeniden karşımıza çıkartıyor. Versailles Sarayı’nın aynasından yansıyan altın varaklar, Fransa’nın kraliyet sembolü, 14. Louis’in vazgeçilmez çiçeği “Fleur De Lys”, Michelangelo’nun eserleri ve çok daha fazlası barok akımı ile tarihten günümüze taşınıyor. Siluetler, kıvrımlar ve detaylardaki işçilik, bu akımın en önemli özelliklerinden birkaçını oluşturuyor. Dolce Gabbana ve Roberto Cavalli kış koleksiyonlarında gördüğümüz işlemeli ve varaklı parçalar ise bu akıma gösterilebilecek güzel örnekler arasında.

 

blank

Oscar De La Renta 151$

 

blank

Oscar De La Renta 775$

 

blank

Oscar De La Renta Golden

 

blank

Tom Binns  341$blank

Versace 664$

 

blank

Yves Saint Laurent 350$

 

Eğer siz de istiyorsanız; bu sezon barok akımı ile klasik parçaları ve aksesuarları bir araya getirerek kendinizi saray ihtişamına kaptırabilir veya modern parçalarla klasiği bütünleyerek barok akımını günümüze yorumlayabilirsiniz.

 

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.