Başa Dön

Özgün kalibreli sofistike bir tasarım…

blank

Özgün kalibreli sofistike bir tasarım…

Okuma süresi 1 dakika

Maya Saat tarafından Türkiye’ye getirilen Frédérique Constant, 2001 yılından beri kendi üretimi olan ve “Manufacture” ismi ile lanse edilen kalibreler geliştirip bunların üretimini yapıyor. Bu kalibrelerden ilki, kadran üzerinde saat 6 hizasında ikonik bir pencere açıklığı bulunan FC-910 Heart Beat Manufacture modeliydi. Heart Beat Manufacture modellerinde kalibrenin ön kısmındaki denge çarkı karakteristik bir köprü parçasına sahip bulunuyor. Bu sayede zemberek ve regülasyon; saatin ön kısmında yer alarak çok daha cezbedici bir Heart Beat dizaynı sağlıyor. Bu yeni dizilim Frederique Constant patenti altında bulunuyor.

Frederique Constant bu yıl da yeni “Classics Manufacture” modelini sunuyor. Bu modelin sofistike kadranı usta eller tarafından özenle tasarlanıp üretiliyor. Makinenin üstün el işçiliği standartları ile dekore edilmiş kısımları ise geleneksel Cotes de Geneve ve Collimacon usulü desenlerin izlerini yansıtıyor. Yeni Classics Manufacture, çelik kasa haricinde pembe altın kaplama kasa seçeneği de sunuyor.
Frederique Constant Classics Manufacture 1

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.