© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

MBFW İstanbul | Lug Von Siga

MBFW İstanbul | Lug Von Siga

Milano’da Istituto Marangoni’de aldığı moda tasarımı eğitiminin ardından Avrupa Birliği’nin desteklediği bursla tek yabancı olarak Politecnico Di Design’da moda tasarımı yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Daha sonra Milano’da çeşitli markalarda staj yaptıktan sonra C’N’C Costume National’de uzun yıllar Enno Capasa’yla birlikte çalıştı. Ardından İstanbul’a dönen uluslararası moda tasarımcısı Gül Ağış, uluslararası markalara tasarım danışmanlığı yaparken diğer yandan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Fashion Institute of Technology kapsamında 5 yıl boyunca “Fashion Art&Design” dersleri verdi. 2010 yılında kendi kurduğu hazır giyim markası LUG VON SIGA’ yla Istanbul ve Londra moda haftaları kapsamında kapsamında gerçekleştirdiği defilelerle uluslararası platformda Türkiye’yi temsil etti.

Şimdiye kadar hazırladığı Hamam, Töre, Kapalıçarşı ve Ayna koleksiyonlarıyla Osmanlı-Türk kültürünün öğelerini çağdaş bir yaklaşımla sunarak dünya basınından da büyük ilgi gördü. Kendi markasını bir dünya markası yapmayı hedefleyen ve Türkiye’de yapmış olduğu pek çok tasarımcı işbirlikleri ve toplumsal projelerle de adını duyuran Ağış, aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.