Başa Dön

Eski ile Yeninin Birleşimi

blank

Eski ile Yeninin Birleşimi

Okuma süresi 2 dakika

Giyim tarzımda eski ile yeniyi, ucuzla lüksü birleştiren ben, evin havasında da aynı yolu izlemeye çoktan karar verdim.

Hem beni yansıtmalı hem de çocuklar dilediği gibi rahat etmeli. Benim çocukluğumda açılmayan misafir odaları vardı; tam bir tavır, neyin tavrıysa! Ancak misafirler girebilirdi…

Uzun bir Amerika çıkarmasından sonra eve döndüm. Ortalık karmakarışık… Her yer açılmış bavullar ve yerleştirilmeyi bekleyen eşyalarla dolu… 2004 yılından beri emektar alt değiştirme ünitesi eskimiş. Elimde bir bebek eteğimde dört çocuk! Evet kabul ediyorum biraz sıkıştık eve çünkü ısrarla şehrin göbeğinde bir apartman dairesinde oturmaktayım. Fakat evi akıllı düzenlersem birkaç çocuk daha doğurabilirim… (Şaka yapıyorum!)

 

Benim çocukluğumda açılmayan misafir oadaları vardı; tam bir tavır neyin tavrıysa! Ancak misafirler girebilirdi… Bir de yine o yıllardan aklımda kalan halamın Bakırköy sahilindeki 70’leri yansıtan evindeki krem rengi kadife bar... Tam köşede dururdu. Kristal ahizesi ve bar tabureleri vardı, birkaç basamakta çıkardık. Çok retro… Ve bir o kadar da Dallas ruhu vardı. Halamın tarzını da göz önünde bulundurursak biraz süsüm, biraz frapanlığım ondandır. 

 

Acaba o yüzden mi tercih ederim hep barda oturmayı… Kim bilir? Çocukların da bu yaşlarda zevkli, karakterli ve bir o kadar rahat parçalarla yaşamaları ilerisi için onlarda  farklı bir tat oluşturacaktır. Ben buna inanıyorum. Söz konusu bir evde beş çocuk olursa evet IKEA evimizin her şeyi olabilirsin, içimden bir çığlık “Derin Design ile IKEA’yı birleştirmek çok iyi fikir” diyor bana. Tıpkı H&M ile Margiela’yı birleştirmenin bende yarattığı keyif gibi. Eğer böyle bir yol izlemek isterseniz işte sizin için seçtiklerim…

 

Yay Koltuk – Aziz Sarıyer

blank

Round Koltuk – Aziz Sarıyer

blank

Nas Küçük Masa – Derin Sarıyer

blank

Flow Koltuk

blank

Three Sehpa – Aziz Sarıyer

blank

Bright Sandalye
Andrew Foxall & Gregers Tang Thomsen

blank

Wide Two Koltuk – Aziz Sarıyer

blank

Wind Minder – Aziz Sarıyer

blank

Dolphin  Dinlenme Koltuğu

blank

İni Sehpa – Defne Koz

blank

IKEA Klippan Kanepe

blank

IKEA Aydınlatma

blank

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: