Başa Dön

YUMURTA ALERJİSİ OLANLAR DİKKAT

blank

YUMURTA ALERJİSİ OLANLAR DİKKAT

Acıbadem Ankara Hastanesi HASVAK Ankara üyelerini “Grip” konulu seminerde ağırladı. Acıbadem Ankara Hastanesi HASVAK üyeleri ile bir araya geldi, Acıbadem Ankara Hastanesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Pror. Dr. Alper Kırkpantur halk arasında “Grip” olarak adlandırılan “Influenza” ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Özcan Erdemli’nin konuşması ile başlayan seminerde HASVAK üyeleri grip virüsleri hakkında bilgi alma şansına sahip oldu.“3 çeşit virüs tipi görülmekte”A, B, ve C tipi olarak üç ayrı grip modelinin olduğunu belirten Kırkpantur şunları söyledi; “ Parçalı olarak gözlemlediğimiz virüsler 8 materyel içermektedir. Bu materyaller farklı kombinasyonlar ile farklı silüetlerde değişerek üst solunum yolu ile bulaşarak enfeksiyon oluşturmaktadır. Kas ağrısı, baş ağrısı, eklem ağrısı gibi şikayetlere sebep olan grip enfeksiyonu özellikle 50 yaş üzerinde bağışıklık sistemi deforme olduğu için daha fazla görülmektedir. Yetişkinlerde ise iyileşme süresi daha az görülürken mutlak surette dinlenme önerilmektedir.

“En önemli korunma yöntemi aşı”

A tipi grip enfeksiyonu kasım ve aralık aylarında sık rastlanan bir grip türü olsa da ocak,şubat , mart aylarında b tipi grip türü ile karşılaşıldığı gözlemlenmektedir. En önemli korunma yöntemi olarak grip aşıları tavsiye edilmektedir. Ancak grip aşıları yumurtadan yapıldığı için yumurtaya alerjisi olanlara tavsiye edilmemektedir. Ayrıca çok soğuk yerlerden cok sıcak yerlere geçişte burnumuzda filtre görevi gören kıllar dökülmektedir. Bu kıllar aşırı hava değişikliklerinde döküldüğünden enfeksiyonlar direkt olarak solunum yollarına etki etmektedir. Solunum yollarına direkt etki eden virüslerde gribi tetiklemektedir.

“Bu yıl Bin iki yüz altmış bir kişi solunum yolu enfeksiyonuna yakalandı”

Bu yıl 1.261 kişinin solunum yolu enfeksiyonu teşhisi ile tedavi gördüğünü ileten Prof. Dr. Alper Kırkpantur, antihistaminik içeren ilaçların doktor kontrolü olmadan kullanılmamasını ve belirtilere rastlandığında en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması gerektiğinin altını çizdi.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.