Başa Dön

“Tesadüfleri Seven Bir Aşk”

blank

“Tesadüfleri Seven Bir Aşk”

Okuma süresi 3 dakika

Tanışma hikayenizi dinleyebilir miyiz?

Aynı şirkette çalışıp neredeyse aylar sonra tesadüfen karşılaştık. İlk bakışta bir etkilenme olsa da şirket prensipleri gereği neredeyse karşılaşmamızdan aylar sonra bir birlikteliğe adım attık. Ama o arada çalıştığım departmana sabah gelen çok sevdiğim bagel’leri söylemeyi es geçemeyeceğim.


Sevgililer Günü’nün sizin için anlamı nedir?

Sevgililer Günü, özel olarak önem verdiğimiz bir gün olmasa da (zira seven insana her gün Sevgililer Günü) o günün anlamına dair mum ışığında özel bir yemek mutlaka yeriz. Güzel anılar biriktirmeyi de sevdiğimiz için mutlaka hoşluklar yaratmaya çalışırız birbirimize. Bir yandan Sevgililer Günü’nün, tüketimi canlandırmak için olduğu kanısı yaygın olsa da, diğer yandan böyle şeylerin aslında ruhumuza da iyi geldiğini düşündüğümüz için bence hatırlanıp kutlanması güzel bir şey…

Geçirdiğiniz en güzel Sevgililer Günü nasıldı?

En güzel Sevgililer Günü, Endonezya’nın Bali Adası’nda geçirdiğimizdi. Oranın ambiyansı tam anlamıyla şahaneydi.

Bugüne kadar Sevgililer Günü’nde aldığınız en güzel hediye neydi?

Biz çift olarak birbirimize ve çocuklarımıza alışveriş yapmayı çok sevdiğimizden almak istediklerimizi bir güne sığdırabilmemiz mümkün değil. Ama Sevgililer Günü’ne özel, o günün ruhuna uygun minik hediyeler alırız birbirimize mutlaka. O yüzden Sevgililer Günü’ne özel aldığım her hediye, üzerinde düşünülmüş ve hatırası çok olan hediyeler olduğundan aralarından seçim yapamayacağım.

Birbirinize nasıl hitap edersiniz?

Birbirimize “Aşkım” diye hitap ederiz. Eğer biraz sitem edeceksek bu “hayatım”a döner, kızgınsak direk isimlerimizle hitap ederiz. Bugüne kadar çok şükür ki aramızda büyük kırgınlıklar yaşanmadı ve kötü sözler hiç kullanılmadı. Eşim de ben de güzel kelimeler seçerek konuşmaya fazlasıyla özen gösteririz. Çünkü, “hangi kelimeyi seçerek konuşursan aslında o’sundur”, diye düşünürüz.

Bir şarkınız var mı?

Marc Antony’den “you sang to me”

En romantik aşk yolculuğunuzu hangi ülkede gerçekleştirdiniz?

En romantik aşk yolcuğulumuzu doğasına her seferinde tekrar tekrar aşık olduğumuz Thailand’da gerçekleştirdik. Zaten beraber yapmaktan en çok keyif aldığımız şey, seyahat etmek…

Sizce aşk nedir? Aşkınızı nasıl ifade edersiniz?

Bizce aşk; mutlaka ilk görüşte etkilenme, tutku ve çekim gücü ile başlar. Onsuz bir şey yapmak istememek, onsuz gittiğin yerlerden, yediğin yemekten keyif alamamak, her anını paylaşmak istemek demek… Biz de gündüz ayrı geçirdiğimiz vakitleri akşam birbirimizle mutlaka paylaşır, ertesi gün yapacağımız şeyler hakkında birbirimizi bilgilendiririz. Gün içinde birbirimizi birkaç defa aramazsak olmaz. Özellikle eşim çok arar. Hatta arkadaşlarımız arasında çok konuşulur bu. Eğer ben aramayı unutursam akşam sitem eder bana. Aşkımızı bu şekılde ifade ederiz günlük hayatımızda. Gün içinde birbirimizin sesini duymaya özen gösterir ve önem veririz.

En sevdiğiniz romantik film hangisiydi?

En sevdiğimiz romantik film; Julia Roberts ve Richard Gere’in oynadığı “Pretty Women”. Çok eski bir film de olsa, aklıma ilk gelen yine o oldu.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: