Başa Dön

Taze Baharatlarla Tatlandırılmış Karides Lagos

blank

Taze Baharatlarla Tatlandırılmış Karides Lagos

Okuma süresi 1 dakika

-500gr fileto Karides
-2 adet jumbo Karides
-tuz, karabiber
-100gr zeytinyağı
-2 dal biberiye
-2 dal reyhan
-2dal mercan köşkü
 
Yapılışı: Ayıklanmış lagosları fileto haline getirip derisinden çıkartıyoruz. Lagosları streç yardımı ile pirzola demiri ile hafif bir şekilde dövüyoruz. Taze baharatları doğrayıp karides ile harmanlayıp zeytinyağımızı ilave ediyoruz. Hazırlanan malzemeyi Lagoslar’ın içerisine koyup sarıyoruz. Yaklaşık 20 dakika kadar pişiriyoruz.

Fırından çıkardığımız lagosları eşit bir şekilde ikiye bölerek nar ekşisi ve hardal sos ile servis ediyoruz…
 
 blank

Enginarlı Cheese Cake
-200gr şeker
-150gr beyaz peynir
-150gr krem peynir
-1 adet yumurta
-2adet yumurta beyazı
-100gr yoğurt
-20gr nişasta
-10gr vanilya
-3 adet haşlanmış enginar
-50gr erimiş tereyağı
 
Yapılışı: Öncelikle 2 çeşit peyniri karıştıryoruz. Haşlanmış püre haline getirilmiş enginarları peynire ekliyoruz. Daha sonra çırparak köpük haline getirdiğimiz yumurta ve şekeri de ekliyoruz.

Yoğurt, nişasta, vanilya, ve erimiş terayağını da karıştırdıktan sonra kalıplara döküp 180 derecede 35 dakika pişiriyoruz…
blank
Afiyet olsun…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.