© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Sanatın Merkezi Contemporary

Sanatın Merkezi Contemporary

Türkiye’nin ilk Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul, dokuzuncu yılında görkemli bir açılış töreniyle çok sayıda sanatseveri bir araya getirdi.

Ülkemizin en kapsamlı Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı Contemporary İstanbul, 520 sanatçı, 3000 eser, 22 ülkeden 104 çağdaş sanat galerisi ile beraber 75.000’den fazla ziyaretçiyi bir araya getirdi. Contemporary İstanbul’un ilk gününde, Contemporary İstanbul Yönetim Kurulu Ali Güreli ve Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğiyle bir açılış gerçekleştirildi. Bu özel davete cemiyet yaşamının elit isimleri katılırken, ulusal ve uluslararası galeri sahipleri, tüm dünyadan gelen sanatçılar, koleksiyonerler, küratörler, sanat eleştirmenleri ve sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen 9. Contemporary İstanbul en büyük yeniliği olan sanat edisyonlarının, çoklu sanatların farklı formatlarının, kavramsal boyutlarının sunulduğu, tartışıldığı ve paylaşıldığı yeni girişim ve inisiyatifi “CI Editions”ı sundu. Sınırlı sayıda üretilen özel edisyonların yaygın dağıtımını sağlayacak olan “CI Editions”, sanatın daha geniş izleyici grubunun yanı sıra yeni sanatseverler ile buluşmasında alternatif bir kanal yaratıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.