© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

“Richie Rich” Artık Takılarda

“Richie Rich” Artık Takılarda

İstanbul’da Salı gecelerini şenlendiren Richie Rich şimdi de tasarımlarıyla bizi eğlendiriyor. Tasarımlar nasıl yapılıyor, bu fikirler nasıl yaratılıyor öğrenmek için Mert Vidinli ile minik bir söyleşi yaptık.

Richie Rich partilerini nasıl yarattınız?
Richie Rich Partileri ile İstanbul-Milano Ankara-Çeşme!  Çocukluğumuzun çizgi karakteri şimdi parti canavarlarının yakın arkadaşı oldu. Richie’nin lüks yaşam tarzını ve kalitesini konuklara sunmayı hedefleyen konsept partiler ilk olarak Edition Hotel Gold Bar’da başladı ardından İstanbul’un en hip oteli W İstanbul içinde yer alan W Lounge’a taşındı. Her salı İstanbullu eğlence severleri bir araya getiren Richie Rich, kalıbına sığamadı; Milano, Ankara, Uludağ ve son olarak da Çeşme’de karşınıza çıkıyor. Hangi şehirde olduğunuzun önemi yok. Richie size de gelebilir! Rakibi birçok partiye fark atmayı başaran ve halis muhlis Türk işi partilerde mekana değil partinin kendisine gidiyorsunuz. Zamansız ve mekansız her yerde düzenlenen Richie partisinin yaratıcılarının mottosu: “Ruhunuz şımarmak istesin.”

Richie ile tasarımı birleştirmek nereden aklınıza geldi?
Richie Rich Parti takıları Mert Vidinli’nin eğlence sektöründeki tecrübesi ile eğlenen insanların moda anlayışını analiz etmesi ve Çağla Gürsoy’un da moda tasarımı eğitimini alıp bu iki çılgın insanın eğlenceli modunu tasarımları üzerine taşıma fikri ile yaratıldı. Trend yaratmak isteyen ikili, geçmiş yıllarda gece kulüplerinde satılan peluş oyuncak trendine baş kaldırmak amacıyla Richie Rich takıları ortaya çıkarttı. Yıl 2012 ve biz sanal marketler üzerinden satış yapabiliyoruz. Masa üzerindeki bilgisayar ve iPad’ler üzerinden satışı gerçekleşecek olan takılar 80’li yılların peluş oyuncak ve hediyelik eşya ritüelini rafa kaldıracağa benziyor. Takı bu işin başlangıcı, daha birçok aksesuar ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz. Dünyada da olduğu gibi gece kulüplerinin ve ünlü parti serilerinin hediyelik eşyaları vardır; tasarım t-shirt, cd ve buna benzeyen birçok anı olarak satın alıp saklayabileceğiniz aksesuarlar… Dünyadaki bu trend’e ayak uydurduk ve Richie Rich partilerini ölümsüzleştirip sizlerle buluşturuyoruz.

Tasarımları oluştururken ilham kaynağınız neydi,  özellikle yazıları neye göre belirlediniz?
2012 yılında en çok dinlediğimiz, hepimizin avaz avaz söyleyip dans pistinde çılgınlar gibi dans ettiğimiz şarkıları ölümsüzleştirip aksesuar olarak sunmak istedik; diğer tasarımlar ise Richie’nin şımarık ruhunu yansıtan tasarımlar. Sürekli olarak yenilenecek koleksiyon, hem erkeklere hem de kadınlara yönelik.

Aksesuarın hayatınızdaki önemi nedir? Tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Aksesuar, stilinizi yansıtan detaydır. Şeytanlık da ince detaylarda gizlidir derler ya… Siz detaylarınızdaki yaratıcı ve ilgi çekici unsurlarla, yani aksesuarlarınızla ince detaylarınız ile insanları kendinize hayran bırakabilirsiniz. İnsanların detayları fazlası ile incelediği bir dönemdeyiz, o yüzden dikkatli olun derim. Eleştiri oklarını üstünüze çekmemek için kendinizi düşünerek aksesuarlayın.

Richie Rich ürünlerine nasıl ulaşabiliriz?
Richie ürünleri ilk olarak, www.lidyana.com sitesinde satışa başlayarak karşımıza çıktı. Şimdi Türkiye’nin dört bir yanından partiye katılsanız da katılmasanız da bu takıları takma trendine ayak uyduracaksınız. Herkes bu partiyi merak etmiyor mu?

[nggallery id=1193]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.