© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Pirelli Takvimi’nden 50. Yıl Yakışır Muhteşem Gala

Pirelli Takvimi’nden 50. Yıl Yakışır Muhteşem Gala

Pirelli Takvimi’nin 50. Yıl galası 21 Kasım 2013 Perşembe akşamı İtalya, Milano’daki Pirelli’nin çağdaş sanat mekanı Hangar Bicocca’da gerçekleştirildi. Her yıl merakla beklenen Pirelli Takvimi, 1986’da Helmut Newton’un fotoğrafladığı ancak bugüne kadar hiçbir yerde yayımlanmayan ve arşivlerde saklanan takvimi lanse ederek Pirelli Takvim tutkunlarını şaşırtmayı yine başardı. Pirelli Grubu ve Başkanı Marco Tronchetti Provera’nın ev sahipliğinde gerçekleşen galaya Pirelli Takvimi’ni sanat eserine dönüştüren fotoğrafçılar ve mankenlerin yanı sıra, 1986 yılında Newton’un objektiflerine poz veren Antonia Dell’atte, Betty Prado ve Susie Bick de katıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ünlüler geçidi havasında geçen galaya ayrıca Sophia Loren ve Kevin Spacey de onur konuğu olarak katıldılar.

Tüm dünyada, birbirinden güzel modelleri, dünyaca ünlü fotoğrafçıları ve işlediği konuları ile adından sıkça söz ettiren ve her yıl merakla beklenen Pirelli Takvimi’nin, 50. Yıl galası 21 Kasım 2013 Perşembe akşamı İtalya, Milano’daki Pirelli’nin çağdaş sanat mekanı Hangar Bicocca’da gerçekleştirildi. Kevin Spacey ve Sophia Loren’in de katıldığı gecede dünyanın dört bir yerinden ünlü isimler katıldı.

1986 yılında Monte Carlo’da ve Toskana’daki Chianti’de Podere Terreno’da çekimleri gerçekleştirilen Pirelli Takvimi, 12 siyah-beyaz fotoğraftan ve 1985’te Monte Carlo ve Chianti’de yakalanan tarihi enstantanelerden seçilmiş 29 sahne arkası fotoğraftan oluşuyor.

Tüm dünyadan sadece 800 özel konuğun ağırlandığı Pirelli Takvimi 50. Yıl Galasıyla birlikte Pirelli’nin Milano’daki çağdaş sanat mekanı Hangar Bicocca’da bir retrospektif serginin açılışı da yapıldı. Gala sırasında konuklar, yıllar boyunca takvim için çalışmış 30’dan fazla fotoğrafçının yüz altmıştan fazla fotoğrafıyla 50 yıllık takvim öyküsünü görme şansı yakaladı.

Tüm dünyadan gazeteciler, koleksiyoncular, bu zamana kadar Pirelli Takvimi’ne poz veren mankenler ve Pirelli Takvimi’ni bir sanat eserine dönüştüren fotoğrafçılar katıldı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.