Başa Dön

Mükemmel Eş, Tatlı Anne Elif Gönlüm

blank

Mükemmel Eş, Tatlı Anne Elif Gönlüm

Okuma süresi 6 dakika

Efes Pilsen’in yıldızı, milli basketbolcu Kerem Gönlüm’ün eşi; gülüşü, bakışı, kişiliği ve güzelliği ile fark yaratan anne Elif Gönlüm, tüm samimiyetiyle sorularımızı yanıtladı.

Kendinizden bahseder misiniz?
Bir kimsenin kendisinden bahsetmesi çok zor takdir edersiniz ki. Beni tanıyanların söylediğine göre zor durumlarda soğukkanlılığımı koruyabilen, sabırlı bir insanım. Neşeliyim, kişilere kendilerini iyi hissetiren, sevdiklerime ve yakınlarıma özverili bir kişiliğe sahibim. Dürüstlüğüm ve samimiyetimle dostluklarım hep uzun solukludur.

Hayatınızdaki vazgeçemediğiniz prensipleriniz nelerdir?
Hayatta, dürüstlük ve ahlak en önem verdiğim şey. Etrafımda bunlardan yoksun insanları barındırmam. Hayatımda tek değişmeyen prensibim, bu tip insanları hayatımda tutmamak. İnsanlardan tek beklentim iyi niyet. Büyük hatalarda dahi affediciyimdir. Ama benim hayat prensiplerime aykırı olduğunu gördüğümü kabul etmem. Ben iyi niyetimi her durumda kişilere ve olaylara karşı korumayı prensiplerimden sayabilirim.

Sizi herkesten ayıran hangi özelliğe sahipsiniz?
Beni başkalarından ayıran en belirgin özelliğim, olaylara ve insan davranışlarına genelin dışında bir bakış açısıyla bakabiliyor olmak.

Bir gününüzü nasıl geçirirsiniz, neler yaparsınız?
Sabah yedide kalkarız. Hafta içi her gün Keremcan’ı okul için ben uyandırırım. kahvaltısını kendi ellerimle hazırlar, uğurlarım. Bundan keyif alıyorum. Üç gün
kick boks, üç gün plates, bir gün gym yapıyorum. Öğleden sonra ise Keremcan okuldan gelene kadar evle ve kendimle ilgili tüm işlerimi bitiriyorum. Alp’e vakit ayırıyorum. Kerem’in deplasman maçları olmadığı her akşam, hepimiz beraber yemekte oluruz.

Mutlu evliliğin sırrı nedir?
Öncelikle mutlu olmak insanın kendi içinde bunu söylerim hep. Her durumda, eşiniz nasıl olursa olsun, onunla nasıl mutlu olunacağını bilmek işin sırrı; tabii iki ayrı dünya değilseniz. Karşılıklı güven ve sadakat, uzun süreli huzurlu bir evliliğin olmazsa olmazı. İletişim ve samimiyet de eşler arasındaki duygusal bağı arttırıyor.  

Aşk evliliği yaptınız. Aşk hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşk, Kerem’i tanıdığım günden beri hayatımın parçası olan bir olgu. Evliliğimiz, oğullarımız her geçen gün aşkımızı arttırdı. Sevgilin, eşinle ilgili ve ona ait olan her şeyi benimsemek, sevmektir aşk.

Eşinizle neleri paylaşırsınız, ortak yönleriniz çok mudur?
Biz, Kerem ile beraber büyüdük sayılır. Hobi ve ortak zevklerden ziyade koca bir hayat paylaştık.
 
Anne olacağınızı öğrendiğiz zaman neler hissettiniz? Eşinizle bu haberi nasıl paylaştınız?
Anne olacağımı öğrendiğimde, Kerem o gün maçtaydı. Eve döndüğünde, ona süslü bir karton hazırlamıştım ve o da baba olacağını sürpriz bir karşılamayla öğrenmişti.                                                

Anne olduktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?
Anne olmak; en özel şey şu hayatta. Ruhsal anlamda farklı bir boyutu yaşıyorum. Çocuklarla sevmeyi, sevilmeyi tam anlamıyla yaşıyorsunuz.

Her zaman bakımlı ve şık görünüyorsunuz. Güzellik sırlarınızdan bahseder misiniz?
Tesekkür ederim. Her ne kadar doğallığı tercih etsem de genetik faktörlerimin etkisini göz ardı edemem. Fazla makyaj yapmayı oldum olası sevmem. Cilt bakımlarımı düzenli olarak yaptırırım. Yeni bakımlara açığımdır. Fakat estetik, asla dediklerimden. Botox dahi değmedi cildime. Hem vücudumu hem de ruhumu besleyen besinleri tercih ederim. Bol alkali su tüketiyorum gün içerisinde, çay çok tercih ederim. Dünyanın dört bir yanından değişik bitki çayları içerim. Özellikle doğal oolong tea vazgeçilmezim. Güzellik saflıktır, doğallık ve pozitifliktir bence.

Eşiniz Kerem Bey, tüm sezon çok yoğun. Sezon bitince dinlenmek için neler yapıyorsunuz?
Sezon boyunca gerçekten çok kısıtlı zamanımız var. Dolayısıyla sezon bitimini iple çekiyoruz. Ailece rahat ettiğimiz tatil beldelerini tercih ediyoruz ve tabii ki en çok da yazlığımızda vakit geçiriyoruz. Bir ay bile değil aslında Keremle olan tatilimiz. Sonra malum milli takım başlıyor.

Eşiniz Keren Gönlüm için nefes koçluğu dersleri aldığınız doğru mu?
Nefesle tanışma hikayem biraz ilginç. Kerem, uykusunda nefes tutuyordu zaman zaman. Sporcular performans nefesi aldıkları için bu olabiliyor. Ben de nefes terapileriyle ilgili araştırma yaptım ve iyi geleceğini düşünerek Kerem’inde kısıtlı zamanında düzenli olarak bir yere gidemeyeceği düşüncesiyle eğitimlerini alıp, ayağına getirdim. Tabii bu niyetle başlayan yolculuğum benim için bir mucize oldu. Nefesin içinde olmaktan çok mutluyum ve nefesle hayatta birçok zorluğun içinden geçebiliyor olmak muthiş bir rahatlık. Nefes koçluğuna kadar geldim. Ama şimdilik yalnızca yakın çevreme nefes seansları yapmayı tercih ediyorum.

Bir ara modellik yaptınız. Neden bıraktınız modellik yapmayı?
Modellik üniversite dönemimde, keyifli bir meşgale olmuştu benim için. Bunu bir iş olarak hiç düşünmedim. Çünkü eğitim hayatım, her şeyden önemliydi benim için. Derslerimi ihmal ettiğimi fark ettiğim an bıraktım.    

Bir süre modellik yapmış birisi olarak modayla yakından ilgilenir misiniz? Kendi tarzınızı nasıl tanımlarsınız?
Evet, modayla her zaman iç içe olmayı sevdim. Kendi tarzımı spor şık olarak tanımlarım. Kendimi içinde rahat hissettiğim, beni ifade eden kombinler tercih ederim. Yerine göre giyinmenin şıklık yarattığını düşünüyorum.

Bu aralar hayatınızda neler var, neler yapıyorsunuz, nelerle ilgileniyorsunuz?
Son zamanlarda hayatıma eklediğim yeni şey; Mario Levi’nin yazarlık kursu. Bu vesileyle yazılarım arttı. Bir de dans ediyorum. Çocuklarımla seyahatlere çıkıyorum. Mayıs gibi yüksek lisans eğitimim başlayacak. Bol bol spor yapmayı da ihmal etmiyorum.

Gelecekle alakalı planlarınız nelerdir?
Çok uzun vadeli planlar yapan biri değilim aslında. O günde keyfimle yaşamayı, anda olmayı başarabilirsem en mutlusu benim. Evlatlarımla, sağlıklı bir hayatın tadını çıkartmak, kendimi yaşamak, insanları sevmek, yardım etmek gelecekte de huzurlu olabileceğim hissini veriyor. Tabii ki tüm bunlar, beni hedeflerimden alıkoymuyor. Dinamizmim, hedeflerimi gerçekleştirebilmekten, azmimden gelir. Dolayısıyla gelecek kaygısı taşımadan hep aktif olmak isterim.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: