© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Mehmet Güleryüz “Ya Da…” Resim Sergisi

Mehmet Güleryüz “Ya Da…” Resim Sergisi

KAV Sanat Galerisi 4. Sezonunun ilk sergisinde Türk sanatının büyük ustası Mehmet Güleryüz’ü ağırlıyor.

Sanatçı kendi resmini ‘Resimde, boyutların alanı organize etmekte farklılıklar oluşturduğu, fiziksel davranışları ve resmin sürecini etkilediği bir gerçek. Ben resmimin belli bir jeste bağlı kalmaması, alan karşısında otomatik kararlara düşmemesine çok özen gösteriyorum. Bazı sanatçıların yaptığı gibi tek kompozisyon şeması esasından hareket etmiyorum. Değiştirdiğim yüzeylerde alan ve el kontrolüne sahip olmak, farklı boyutlara rağmen etkilerin sürekliliğini, aynı dinamiği korumak önemli. Büyük yüzeylerde renk lekelerinin etkileri de farklılaşıyor; bunu dikkate alan, desen aracılığıyla iç alanı hareket ettirilen organizasyonlar kurmayı önemsiyorum. Hem kağıt üzerine desende, hem tuval üzerinde birbirinden farklı sürüş ve kalem, mürekkep denemeleri yapmak da dildeki kalıplaşmaları engelliyor.’ diyerek dile getiriyor. Mehmet Güleryüz’ün resim ve desenlerinden oluşan sergisi KAV Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.