Başa Dön

MBFW İstanbul | Nihan Peker

blank

MBFW İstanbul | Nihan Peker

Okuma süresi 1 dakika

1985 yılında İstanbul’da doğan Nihan Peker, Yeditepe Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu.

Türkiye’deki staj ve iş deneyimlerinden sonra, yüksek lisans eğitimi için Milona’da Istituto Marangoni’ye gitti ve oradan onur derecesi ile mezun oldu. Frankie Morello, Colmar, Furla gibi ünlü İtalyan markalarına koleksiyon hazırladı. Swarovski’nin düzenlediği tasarım yarışmasında finale kalan Nihan Peker’in “Hammal” koleksiyonu Londra, Paris ve Milano podyumlarında yer aldıktan sonra, 2009 yılında İstanbul’a dönen tasarımcı kendi ismini taşıyan markasını kurdu. Türkiye, Avrupa, Uzak ve Orta Doğu’da kadın hazır giyim alanında koleksiyonlar hazırlayan Nihan Peker,
markalar için tasarım danışmanlığı yapmanın yanı sıra koleksiyonlarını Mercedes-Benz Moda haftası İstanbul kapsamında sergilemekte.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.