Başa Dön

MBFW İstanbul | Jale Hürdoğan

blank

MBFW İstanbul | Jale Hürdoğan

Okuma süresi 1 dakika

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da birinci gün saat 15:00’de Jale Hürdoğan’ın tasarımlarının podyuma çıkması ile başladı. 2011’den beri İstanbul Fashion Week’te koleksiyonlarını sergileyen tasarımcı yeni koleksiyonunu ilk defa Londra Moda Haftasında 15 Şubat 2013’te sunmuştur. Jale Hürdoğan’ın ‘LOVE at First Taste’ koleksiyonunda Derya Şensoy da podyuma çıktı. Koleksiyon, Lady-like tarzı kabarık elbiseler ile Janucha kadınının feminen yönünü ortaya çıkardı.

Jale Hürdoğan
Ortaokul ve lise eğitimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünü bitiren Hürdoğan, daha sonra ‘moda tasarımı’ eğitimi almak üzere Amerika’ya , ‘The School of the Art Institute of Chicago’ya gitti.

1998 yılında Türkiye’ye dönen tasarımcı, Vakkorama, Mudo, Yargıcı, Esposa, Koton gibi ülkenin hazır giyim sektöründeki büyük tekstil markalarıyla çalıştı. 2008-2009 yıllarında kendi markasını oluşturmak için çalışmalar yapmak üzere Amerika’ya döndü ve çalışmalarına bir süre burada devam etti.

2010 yılında Nişantaşı’nda ‘JANUCHA’ adlı tasarım butiğini açan Jale Hürdoğan, kendi atölyesinde ürettiği koleksiyonlarını butiğinin dışında Antalya, İzmir ve Bursa’da da satış noktalarına vermektedir.

Kendi koleksiyonlarını oluşturmanın yanı sıra tasarım danışmanlığı yapan Hürdoğan, markalara koleksiyon oluşturmanın yanı sıra kurumsal şirketlere ve otellere de özel tasarım çalışmaları yapmakta ve NG Style markasının da tasarım ekibinin başındadır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.