Başa Dön

Lüks İtalyan Erkeği Gianluca Isaia

blank

Lüks İtalyan Erkeği Gianluca Isaia

Okuma süresi 4 dakika

1920 yılında kurulan lüks İtalyan erkek giyim markası Isaia’nın, köklü tarihi ve artizan tavrının anlatıldığı fotoğraf sergisi Nisan ayında Beymen Kavaklıdere’ye geliyor. Markanın CEO’su Gianluca Isaia’nın katılımıyla gerçekleştirilecek davet, sartorial etkiyi giyiminde hissetmek isteyenlerle buluşacak. Bu keyifli ziyaret öncesi Gianluca Isaia ile keyifli bir röportaj gerçekleştiriyoruz…

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

Napoli’de doğdum ve 18 yaşıma kadar Napoli’de yaşadım. Daha sonra Milano’daki Bocconi Üniversitesi, İş Ekonomisi Bölümü’nden mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca Londra’da ve İtalya’da farklı görevlerde çalıştım, 1989’dan beri de şu an CEO olarak görev aldığım ISAIA’da çalışıyorum.

ISAIA bildiğimiz gibi derin bir tarihe sahip olan ve şimdi dünyanın en önemli hazır giyim markaları arasında yer alan bir marka. Bize ISAIA’nın tarihinden bahsedebilir misiniz?

1920 yılında kurulan ISAIA, şehrin en iyi terzisi olan Enrico Isaia önderliğinde kuruldu. Merkezi Napoli yakınlarındaki Casalnuovo’da yer alan ISAIA, 10 yıl içerisinde büyüyerek erkek giyiminin prestijli ve kaliteli markalardan biri haline geldi.
1980’li yıllarda hacmini daha da genişleten ISAIA, tasarımlarını Avrupa, Japonya, Çin ve Amerika gibi ülkelerde sunmaya başladı.
ISAIA’nın bugünkü başarısına ulaşmasının en önemli nedenlerinden biri de; Napoli’nin kültürel ve geleneksel ruhunu, terzilik mesleğine yansıtarak, detay ve rahatlık üzerine yoğunlaşması oldu. ISAIA şu an ailenin 3 kuşak üyeleri Enrico Jr., Massimiliano ve Alessandra Isaia tarafından yönetiliyor.

ISAIA’nın tarzını nasıl tanımlarsınız? Sizce ISAIA’yı hangi tarz erkekler tercih eder?

ISAIA çağdaşlığı ve gelenekselliği aynı anda içinde barındıran bir marka… ISAIA’nın başarısı ise; yeni teknolojilerin köklü geçmişi ile harmanlamasından kaynaklanıyor.

ISAIA erkeği “yeni centilmen” dediğimiz, dinamik bir yaşamı olan, kariyer sahibi, farklı bir cazibeye sahip, detaylara önem veren, yaşama tutkuyla bağlı gerçek bir beyefendi…

Yeni koleksiyonun ilham kaynakları nelerdir?

ISAIA’nın 2016 İlkbahar-Yaz koleksiyonu, dünyaca ünlü sanatçı Andy Warhol’un, “Neapolitan Power” isimli yeni kültür ve müzik akımının popüler olduğu 1970’lerde Napoli’yi ziyaretinden ilham alıyor. Andy Warhol’un İtalya’nın güney şehirlerine olan aşkından yola çıkarak hazırlanan koleksiyon, şık bir yaz takımını Capri derisinden sandaletlerle kombinliyor.

Napoli’yi evrensel kültürün bir merkezi haline getirmek isteyen Andy Warhol’un yanı sıra Carlos Santana, Bob Dylan, Lucio Amelio ve Pino Daniele’nin gibi isimler de bu akımın önemli sanatçıları arasında yer alıyor.

Bu sezon hangi dokuları ve renkleri göreceğiz?

Bu sezon Akdeniz’in vazgeçilmez tonu mercan kırmızısı, ISAIA’nın renk paletindeki ana renklerinden birini oluşturuyor. Mercanın değişken yapısı, dokulara ilham olurken, estetiği lüks kumaşlarla buluşturuyor.

Kişiye Özel Dikim Hizmeti sektörün en fazla tercih edilen servislerinden oluyor. Bu servisi özel yapan nedir?

ISAIA’nın “Made To Measure” (kişiye özel dikim) hizmeti, bizim en önemli hizmetlerimizden biri. Kişiye özel dikim, aslında mükemmelliğin arayışına odaklanarak kıyafetlerin ruhunu ve kişiliğini belirlediğiniz bir servis. ISAIA’nın alanlarında uzman terzileri, müşterilerin her türlü ihtiyacını ve talebini göz önünde bulundurarak çalışıyor, her müşteriye özel modeller sunularak kişiye özgün stil önerilerine yer veriliyor. Terzilerimiz, her müşterinin fiziksel özellikleri doğrultusunda en uygun kesimleri belirleyip doğru kumaş seçimiyle en doğru tasarımları oluşturuyor.

ISAIA olarak terzilik kültürünü geliştirmek üzere hem modaya hakim hem de “couture” yaklaşımına saygı gösteren sonuçlar elde etmeyi amaçlıyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra rahatlığın ön planda olduğu detaylı el işçiliğiyle yüksek kalitede tasarımlara imza atıyoruz.

Hangi dikiş tekniklerini kullanıyorsunuz?

Bizim en önemli özelliklerimizden biri dikim sürecinin her safhasının el işçiliğiyle gerçekleştiriliyor olması. Örneğin; kanvas, yumuşak ve çok fazla incelik gerektiren bir kumaş olduğu için sadece elle kesiliyor. Aynı şekilde cepler, kol altları, ilikler gibi incelik isteyen bölgeler için de aynı teknikleri kullanıyoruz.

Beymen Türkiye’deki partneriniz… Türkiye’deki erkeklerin tarzı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Tanıdığım Türk erkeklerinden çoğu moda sektöründe çalışıyor ve harika kişisel tarzları olduğunu düşünüyorum.

ISAIA’NIN CEO’su olarak dünyada tarzını beğendiğiniz isimler kimlerdir?

Dünyada tarzını beğendiğim isimler; Gianni Agnelli, Brad Pitt, Will Smith ve Hugh Jackman.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: