Başa Dön

Keyifli Alışveriş Yapma Fırsatı Markafoni !

blank

Keyifli Alışveriş Yapma Fırsatı Markafoni !

Okuma süresi 3 dakika

Her geçen gün yoğunlaşan tempomuz sebebiyle alışveriş yapmaya vaktimiz kalmıyor. Uzun süredir gündemde olan online alışveriş bu durumu tamamıyla ortadan kaldırıyor. Birçok çeşit ve markanın bulunduğu markafoni.com sitesinde evinizden alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Markafoni.com’un Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik… Online alışverişin güvenilirliğinden, site içerisindeki çeşitliliğe kadar birçok konuyu siz MAG okurları için konuştuk…

İletişim teknolojilerinin özellikle son 20 yıldır büyük bir hızla gelişmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Gelişen iletişim teknolojileriyle beraber hayat hem kolaylaştı hem de temposu hızlandı. Örneğin internetteki gelişmelerin sonucu olarak ortaya çıkan online alışveriş, kullanıcılara kolay ve keyifli alışveriş yapma imkanı sunarken, bir diğer yandan da hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf sağlıyor.

İnternet üzerinden alışveriş sitesi kurma fikri sizin için nasıl oluştu?
Türkiye’de e-ticaret pazarı ilk kırılma noktasını 2006 yılında geride bırakmıştı ve pazar 2008 senesinde hızla gelişmeye devam ediyordu. Bu dönemde dikey ve fırsat sunan bir online alışveriş sitesinin zamanının geldiğine inandık. Böylece Markafoni Türkiye’nin ilk özel alışveriş kulübü olarak kuruldu.

Sizce internet üzerinden alışveriş ne kadar güvenli? Siz bu konuda sitenizde özellikle kredi kartı güvenliği konusunda nasıl önlemler alıyorsunuz?
Türkiye’de 32 milyon internet kullanıcısı var ancak bunların sadece 4-6 milyonu internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Online alışveriş yapmayanların büyük çoğunluğu interneti kredi kartı bilgilerini paylaşacak kadar güvenli bulmadıkları için bu konuya tereddütlü yaklaşıyor. Ancak Markafoni kullanıcıları gönül rahatlığıyla, güvenle www.markafoni.com üzerinden alışveriş yapabilir, çünkü Markafoni yeşil browser’a sahip. Yeşil browser sitenin bilgi alışverişi için maksimum güvenli olduğunu gösteriyor ve çok sıkı denetimlerden sonra sitelere yeşil browser veriliyor.

Tüketiciler internet üzerinden alışveriş yaparken sitenizden en çok hangi kategorideki ürünleri tercih ediyorlar?
Markafoni’de giysi ve aksesuarlar daha çok tercih ediliyor.

Sizi diğer online alışveriş sitelerinden ayıran özellikleriniz nelerdir?
Türkiye’nin ilk ve lider özel alışveriş sitesi Markafoni, diğer online alışveriş sitelerinden farklı olarak online davetiye yoluyla üye kabul ediyor ve seçkin markaları yüzde 90’a varan indirimlerle sunuyor. Diğer özel alışveriş kulüplerinden de sunduğumuz markaların kalitesiyle, ürün çeşitliliği ve modanın nabzını tutan kampanyalarımızla ayrılıyoruz. Ayrıca Markafoni benzerlerinden farklı olarak moda ve yaşam tarzı sunuyor.

Bildiğiniz gibi ülkemizde online alışveriş kavramı son yıllarda yükselişe geçmiş bir kavram. Sizce Türk insanı online alışveriş fikrini benimseyebildi mi?
Türkiye’de e-ticaret siteleri, 2006’da yaygınlaşmaya başladı. Şu an 4-6 milyon arasında online alışveriş kullanıcısı var. 5 yıl içinde bu kadar online alışveriş kullanıcısının oluşmuş olması Türk kullanıcılarının online alışverişin hayatlarına getirdikleri kolaylıkların farkına vardığını gösteriyor. Üstelik bu sayı her geçen gün daha da artıyor. 2013’te Türkiye’deki online alışveriş kullanıcı sayısının 20-22 milyon olması bekleniyor.

Peki, son olarak internet kullanıcılarına ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?
1990’larda yaygınlaşan alışveriş merkezleri nasıl alışveriş alışkanlıklarımızı değiştirdiyse, internet üzerinden alışveriş de yeni bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Hiçbir yerde bulamayacağınız kadar çok çeşitte ürün ve uygun fiyat avantajları bir arada. Bilgisayar başından keyifle alışveriş yapma fırsatını kaçırmayın.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.