Başa Dön

Ferrari 458 Speciale İlk Kez Görücüye Çıkıyor

blank

Ferrari 458 Speciale İlk Kez Görücüye Çıkıyor

Okuma süresi 1 dakika

Lüks spor otomobil denince akla ilk gelen marka olan Ferrari’nin en güçlü V8 modeli olan 458 Speciale bu ay sizler için sayfalarımızda değerlendirdik.
blank
Ülkemizde Tofaş çatısı altında temsil edilen ve Fer-Mas tarafından tedarik edilen Ferrari, sıradışı modeli 458 Italia’yı, güç aktarım organı, aerodinamik yapısı ve aracın temel dinamiklerini yeniden yorumlayarak 458 Speciale versiyonuyla otomobilseverlerin beğenisine sunuyor. Bu ay gerçekleştirilecak olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda dünya lansmanı yapılacak olan 458 Speciale, aerodinamik özellikleriyle tamamıyla yeni bir spor araç konseptini temsil ediyor.
blank
Ferrari 458 Speciale Özellikleri

Ferrari’nin uluslararası arenada iki yıl üst üste “Yılın En İyi Performans Motoru” unvanını kazanan güç ünitesi üzerine sıra dışı teknolojilerle yeniden yorumladığı 605 beygir gücündeki V8 motoru, 2,13 kg/hp’lik eşsiz güç ağırlık oranıyla, 0’dan 100 km/s hıza sadece üç saniyede çıkıyor. Aracın yere basma kuvvetini dengeleyen, sürtünmeyi azaltan hareketli ön ve arka aerodinamik parçalarıysa 458 Speciale modelini aerodinamik açıdan Ferrari tarihinin en verimli seri üretim aracı haline getirdi. Ayrıca 458 Speciale’nin en yenilikçi özelliklerinden biri de, üst limitlerde aracın kontrolünü sağlamayı kolaylaştıran ve böylece sürüş hissini önemli ölçüde artıran “Savrulma Açısı Kontrol Sistemi” (SSC) oluşturuyor. SSC, geliştirilen yeni bir algoritma sayesinde, aracın savrulmasının anlık analizini gerçekleştiriyor, buradan elde edilen değerleri hedef değerle karşılaştırıyor ve tork yönetimiyle, tekerlek arasındaki tork dağılımını optimize ediyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.