Başa Dön

Çocuk Felcini Yeryüzünden Silelim

blank

Çocuk Felcini Yeryüzünden Silelim

Okuma süresi 1 dakika

ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarı’nda stand açan ve Rotary’nin 30 yıldır sürdürdüğü Dünya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu projesi olan Çocuk Felcine Son (End Polio Now) yararına seksene yakın sanatçı ve koleksiyonerden bağış alan Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü, bu eserleri 1 Mayıs’ta RC Müzayede’de satışa sundu.

Müzayede için eser bağışlayan sanatçı ve koleksiyonerleri Bilkent Otel’de verdikleri yemek ile bir araya getiren Ankara Bahçelievler Rotary Kulübü’nün Dönem Başkanı Emre Öztürk, sanatçılara yaptığı teşekkür konuşmasında sanatçı sorumluluğunun toplumsal duyarlılığı da beraberinde getirdiğini vurguladı. Projeye hem eser bağışlayan hem de yönettiği müzayede ile destek olan Rahmi Çöğendez böyle anlamlı bir projede yer almaktan mutlu olduklarını, sanatçıların bu proje için eser bağışlamaya devam ettiğini ve bu eserlerin ilerleyen günlerde başka müzayedelerde de satılıp gelirinin çocukların aşılanması için Rotary Kulübü’ne aktarılacağını ifade etti. Elde edilen gelir ile 13.500‘den fazla çocuk aşılanacak. Yapılan bağışların devam etmesi sayesinde sayının 20.000’e ulaşması hedefleniyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.