Başa Dön

Çin Astrolojisi

blank

Çin Astrolojisi

Okuma süresi 12 dakika

Metal Tavşanı – Metal Kedi Yılı

Çin astrolojisine göre bu yıl Metal tavşan yılı olduğu gibi Vietnamlılar için de Metal Kedi yılı.
Her iki sembol de uzak doğu kültür ve süreçlerinin sembolü. Batı dünyası kendisini Maya takviminin bitişine ve fırtına öncesi bir durağanlığa odaklarken, uzak doğu kendisine daha çok üretim ve yaratıcılığı hedef almış bulunuyor.

Her iki yarım kürenin (doğu-batı) tamamen birbirinden farklı yorumlarını göz önüne aldığımızda batı uygarlığının tıkandığına ve artık bir yenilenmeye, farklı bakış açıları geliştirmeye zorlandığını uzak doğu ülkelerinin de doludizgin ilerlediğine tanık oluyoruz.

Bu durumda Batı yarım kürenin kendi değişimine olanak tanımaması, tıkanmışlığın içinde fazla hareket edememesi, havayı kararttığı gibi Kova çağı öncesi bir ortaçağı yaşıyor gibi.

Tabii böyle bir dönemde insanlığın her zaman ileriye doğru gittiğini, hızlandığını göz önünde bulundurarak maddi yoksunlukların yerini manevi zenginlikler, insani değerler, doğal zenginliklere, topraklara sahip çıkılması özün değer bulması biçiminde de yorumlayabiliriz.

Bu yıl yıldızlarla bir oyun yapıp, hatta doğu ve batı kültürleri arasında bir köprü gibi haritalarda yer alan ülkemizin, toprağımızın ve bölgemizin anlam zenginliğinden yararlanarak her iki sembolün değerlendirilmesi ve kültürlerin olumlu yönlerini kendimize uyarlayabiliriz. Ama bir gerçek varsa o da bu yıl için vaktimizi hiç boş geçirmemek, çok çalışmamız ve üretmek zorunluluğunda olduğumuzdur. Üretim yapan herkesin (yazan, çizen, düşünen, çoğalan) çok şanslı olduğu bir yıl.

Metali de değerlendirmeye aldığımızda yaptıklarımızla, üretimimizle büyümenin, çoğalmanın daha da önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca çoğalma ve üretimin gerisinde yardımlaşma, gruplaşma, ortak alanların oluşturulması, dayanışma ve birlik olma da önemli. Birlikten güç doğar. Bu yıl kesinlikle kimse yalnız kalmamalı. Sosyal çabaların uğur getireceği bir süreç. Her ne olursa olsun içiniz karardığında, canınız sıkıldığında, yorgun halsiz hissettiğinizde, olumsuzluklarda mutlaka bir arkadaşınıza bir sevdiğinize gidip paylaştığınızda çabucak çareler üretebileceğiniz bir yıl.

Metal kedi yılında tutulan dilekler, demir gibi sağlam olduklarında ve tuttuğunuz dileğe sadık kaldığınızda o dileğin mutlaka gerçekleştiğine inanılıyor. Metal tavşana göre savunma yerine gerçekleştirmek, öne atılmak, hareket etmek, geri planda kalmamak ve başkalarına güvenmek ve güven vermek önemli.

Fare   1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008

Bildiğiniz gibi kedi ve fare pek anlaşamazlar. Bu yıl fare yılında doğanlar gerçek bir mücadele vermek zorunluluğunda ya da geçen yıldan ellerinde kalanlarla yetinmek zorunluluğunda kalabilirler. Dikkatli ve tedbirli olmalarında yarar var. Geçen yılda yakalamış olduğunuz şansları bu yıl değerlendirebilirsiniz. Olayları fazla germeden iyimserlikle ele almanız yararlı olabilir. İyice kapanmanıza gerek yok. Pratik ve uyanık olmak önemli. Cesaretinizi toplamak ve yapabilirliğinizi iyice tartmanızda yarar var. Bu yıl aşkta daha derin ilişkiler yaşayabilir ciddi, anlamlı, içten dostlukların keyfini çıkarabilirisiniz. Fareler, kedi yılında sevdiklerini ne kadar iyi tanırlarsa aşktan yana o denli şanslı olabilirler. Diyalogla içinizdeki çelişkileri giderebilirsiniz.

Öküz 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Kedinin ataklığı ani sıçramaları ile boğanın ağırbaşlılığı “geç olsun sağlam olsun” tavrı uyum sağlamakta zorlanabilir. Bu yıl çok hızlı geçebilir. Elinizden geldiğince korumacı yaklaşımlar sergileyebilirsiniz. Daha hızlı karalar almanızda ve kedinin hızlı değişimlerine ayak uydurmanızda yarar var. Tamamlamanız gereken işleri çabucak tamamlayıp yaşamınıza daha sonra yenilikler katabilirsiniz. Öncelikle bu yılınız çok çalışma yılı. Çalışmak, çözüm üretmek, engelleri aşmak önemli. Parasal açıdan şanslı bir yıl. Kendinizden çok başkalarını düşünmeniz ve sevdikleriniz için çalışmanız size mutluluğun kapılarını açacaktır.

Kaplan 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010

Kedi yılı kaplanlar için oldukça huzurlu ve bilgelik yılı. Kendi güçlerinin farkında oldukları ancak güçlerini hoş görü ve gülümsemeyle çevrelerine güven verebilecekleri bir yıl. Hareketli günler onları bekliyor. Aslında karşılarına çıkacak fırsatları küçümsememelerinde ve küçük şanların büyük imkanlar yaratabileceğini unutmamalılar. Çevrelerine karşı nazik ve koruyucu oldukları sürece güzel ilişkiler, aşklar ve anlaşmalar yaşayabilmeleri olası. Gülümsemeyle, güzel sözler ve zayıflıklara karşı hoş görülü oldukları sürece pek çok alanda başarılı olabilecekler. Kedi yılı kaplanların alçakgönüllü ve bilge olmaları gereken bir yıldır.

KEDİ 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

Bu yıl kedilerin yılı. Bu yıl pek çok alanda başarılı ve mutlu olabilecekleri bir yıl. Çalışmalarınızı ve azimlerinizi ne kadar üst boyuta taşıyabilirseniz o kadar başarılı olabilirsiniz. Birlikteliğin ve dayanışmanın yılı. Aşkta ve evlilikte sevdiklerinizle keyifli günler geçirebileceğiniz bir yıl. Bu yıl ki beraberlikleriniz, ortaklıklarınız ve sosyal faaliyetleriniz şans ve bereket getirebilir. Cesaretinizi, girişimlerinizi ve yaratıcılığınızı, doğurganlığınızı doya doya yaşayabileceğiniz bir yıl. Kuruntulardan uzak durmanızda, fazla hesap yapmamanızda yarar var. Geleceğinize güvenle bakabileceğiniz bir yıl. Dilediğinizce sevip coşabileceğiniz kendinize güvenebileceğiniz bir yıl sizi bekliyor.

EJDERHA 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

Kedi yılı Ejderhalar için son derece rahatlatıcı, huzurlu, bilgisini ve deneyimlerini kullanabileceği bir yıl. Bu yıl aşırılıklara kaçmamaya ve sakin olmaya çalışmanız gerekiyor. Bugüne kadar elde ettiğiniz kazanımları düşünerek gelecek yıllar için öngörülerde bulunabilir, planlar yapabilirsiniz. Ancak hemen harekete geçmemenizde, düşünmenizde ve girişimlerinizi gelecek yıla bırakmanızda yarar olabilir. Bu yılınız planlamak, biriktirmek, tartmak, araştırmak üzerine kurulu olmalı. Bu yılınızı bir değerlendirme yılı olarak ele alabilirsiniz. Böylece gelecek yılların karlarını şimdiden öngörebilir, planlayabilirsiniz. Zamansızlık çekmemeniz gereken, beklentilerinizi ve düşlerinizi zamana yayabileceğiniz bir yıl. İlişkilerinizi ve aşklarınızı geleceğe taşıyabilirsiniz.

YILAN 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001

Kedinin yılanı bağımlılıklarından, bağlarından kurtardığı söylenir. Yaşamındaki zorlukları söküp attığı, yolunu açtığı ve yılanın ilerlemesini sağladığı düşünülür. Bu nedenle bu yıl tüm cesaretinizi toplayarak kendinizi öne çıkarabilir ve başarılar elde edebilirsiniz. Verimli ve değerli ilişkiler, ortaklıklar ve tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Başarı ve beğeni kazanacağınız, önemli işlerin üstesinden gelebileceğiniz bir yıl. Kendinizi kesinlikle gölgede bırakmayın. Parasal açıdan bereketli bir yıl olmasına karşın harcamalarınıza dikkat etmeniz, tutumlu olmanız gerekiyor. Yaratıcılığınızın ve üretimlerinizin en yüksek seviyeye ulaşabileceği bir yıl. Aşk hayatınızda son derece şanslısınız. Çok güzel insanlarla karşılaşabilirsiniz. Beğenildiğiniz, dikkat çektiğiniz bir döneme giriyorsunuz. Duygusallığınız, sevgileriniz, coşkularınızı doyasıya yaşayabileceğiniz bir yıl sizi bekliyor.

AT 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002

Kedi yılında sizleri önemli değişiklikler ve farklı bakış açıları bekliyor. Uzun soluklu projelere, çalışmalara girebileceğiniz ve daha gerçekçi olmanız gereken bir yıl. Gerektiğinde mücadele edebilmeniz, düşlerinizi gerçekleştirmek için gerçekçi olmanız gerekiyor. Senenin sonunda pek çok şeyi başarmış olduğunuzu göreceksiniz. Kazançlı bir yıl. Aşkta son derece başarılı ve güzellikleri yakalayabileceğiniz bir süreç. Kedinin kıskançlığına kapılmadığınız sürece. Anları en güzel değerlendirebileceğiniz bir yıldasınız. Sorunlarınız çözebileceğiniz, her şeyin üstesinden gelebileceğiniz bir dönem. Duygusallığa kapıldığınızda ani kararlar vermemenizde ve zamanla ilişkilerinizi değerlendirmenizde büyük yarar var.

KEÇİ 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003

İşte nihayet çok seveceğiniz, kalabalık, davetlerle, toplantılarla geçecek dopdolu bir yıl. Yeni arkadaşlıklar, güzel ilişkiler ve başarılı bir sosyal yaşam sizi bekliyor. Yeni ilgi alanları, fırsatlar geçmiş yıllardan beri taşıdığınız pek çok kuruntularınızı silip süpürmenize yardımcı olacak. Taşıdığınız ağır yüklerden kurtulup kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. Gençliğinizi doya, doya yaşayabileceğiniz, gezip eğlenebileceğiniz, uzun yolculuklara çıkabileceğiniz, kendinize yeni ufuklar açabileceğiniz bir yıl. Aşk hayatınızdaki ya da sevdiklerinizle yaşadığınız sorunları çözebileceğiniz ve yeniden onlara kavuşabileceğiniz bir yıla giriyorsunuz. Duygularınızdan daha emin olabilir ve aşklarınız güzel tatillerle pekiştirebilirsiniz. Kedi yılı keçilerin ikiz ruhlarına kavuştukları yıllardır. Sevmekten ve sevilmekten korkmayacağınız mutlu bir yıl sizi bekliyor.

MAYMUN 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004

Kedinin maymunu neşelendirdiği ve onunla oyun oynamaktan büyük zevk aldığı söylenir. Yeniden kendinizi canlandırmak, coşkularınız yaşamak, enerjinizi kazanmak için yepyeni bir yıl sizi bekliyor. Hiç beklenmedik davranışlarda bulunabileceğiniz ve kendinizi yenileyebileceğiniz bu yılda iyimserliğinizle pek çok yeni girişimlerde bulunabilir geleceğinizi zenginleştirerek umutlarınızı pekiştirebilirsiniz. En fazla yardım alabileceğiniz, doğru insanlarla doğru zamanlarda karşılaşabileceğiniz şanslı bir yıl. Bu yıl yaşamla doyasıya dans edebileceksiniz. Duygularınızı incinmeyeceği, özel yaşamınızın korunduğu bir yıla giriyorsunuz. Uyumun, doyumun ve huzurun olduğu bir dönem. Bekarlar için son derece çekici oldukları, sevilesi oldukları ve ilgi çektikleri bir yıl. Sonbahar güzel sürprizlerle dolu bir mevsim olabilir. Her günü daha mutlu yaşayacağınızı düşünerek uyanmanız size güzel aşklar ve keyifli günler yaşatabilir.

HOROZ 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005

Kedi yılı geçmişten beri taşıdığınız pek çok problemleri çözebileceğiniz bir yıl. Karışık ve zorlayıcı koşullar karşısında akılcı çözümler üretebileceğiniz ve sağduyunuzu kullanabileceğiniz bir süreç. Sorgulamanın yerini çözümün aldığı ve gerçekçi olduğunuz bir döneme giriyorsunuz. İçinizdeki ve dışınızdaki gerçeklerin birebir örtüştüğü bu yılda tedbirli ve aynı zamanda cesur olmanız muhtemel. Bu yıl yapacağınız içsel temizlik yepyeni pırıl pırıl yıllara bir ön hazırlık olacak. Tek başınıza yapamadıklarınızı yardım alarak, paylaşarak ortaklaşarak gerçekleştirebilirsiniz. Parasal açıdan özen göstermeniz ve fazla harcamalara girmemeniz gereken bir yıl. Bu yıl sevdiklerinizle güçlü duygular yaşayabilirsiniz, yalnız iseniz tutkularınıza karşılık verecek aşklar yaşayabilirsiniz. Yüreğinizin çok çarpacağı bir yıl. Aşklarınızla sevdiklerinizle sıcak günler bekliyor.

 

KÖPEK 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Kedi yılında Köpek burcunda doğanların çok dikkatli olması gerektiği, tedbiri elden bırakmamasının ve iyi araştırmasının, gözlemlemesinin gerektiği söylenir. Gereksiz risklere girmemenizde yarar var. Bu yıl her hangi bir şeye karar verirken olumlu ve olumsuz taraflarını iyice araştırmanızda yarar var. Sağ duyunuza güvenmeni size yardımcı olacaktır. Son derece hesaplı ve ölçülü davranmalısınız. Hemen güvenmemenizde, ve daha çok sorgulamanızda yarar var. İyi örneklerle yapacaklarınızı tartmanız sizi zorlayacak yanlışlardan koruyabilir. Adımlarınızı yavaş atmanız sizi daha karlı çıkarabilir. Aşk yaşamınızda acele karar vermemelisiniz. Deneyimlerinizden yaralanmanız ve iç sesinizi dinlemeniz ilişkinizi güzelleştirecektir. Son sözlerden kaçınmanız gereken bir yıl. Büyük aşklardan çok sağlam dostluklar sizi daha mutlu edebilir.

DOMUZ 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Kedi yılının Domuzlara zaman kazandıran bir yıl olduğu söylenir. Zamanın ve sabrın yaşamlarında kendilerine güç katacağı düşünülür. Bu yıl olaylara karşı daha mesafeli bakmanızda yarar var. Gergiliklerden uzak durmanız sizi koruyacak. Daha öngörülü, ölçülü ve planlı davranmanız sizi daha verimli ve başarılı kılacak. Kendinize, sevdiğiniz şeylere ve sevdiklerinize zaman ayırmanız size beklemediğiniz şanslar ve güzellikler yaşatabilir. Acele etmediğiniz sürece her şey zamanında ve kolaylıkla çözülebilir. Aslında bu yıl ne kadar keyifli ve neşeli olursanız o denli bereketiniz artar ve kazançlı çıkarsınız. Paranızı keyifle kazanacağınız bir yıl. Aşklarınızda neşeli, hareketli ve hafif olmanızda yarar var. Birlikte ortak davranmanız beraberliklerinizi güzelleştirecek. Birlikte seyahat etmeniz, spor yapmanız, zamanınızı paylaşmanız çok önemli. Bu yıl en önemli güzellikleri yolculuklarınızda ve yaratacağınız keyifli ortamlarda yaşayacaksınız.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.