Başa Dön

Cafe Kahve Premium’da Lezzet Ön Planda

blank

Cafe Kahve Premium’da Lezzet Ön Planda

Okuma süresi 4 dakika

Cafe Kahve Premium’da

Lezzet Ön Planda

Yıllardır birçok kişiyi hayran bırakan, eşsiz menüsü ve hoş ambiyansıyla Cafe Kahve Premium’un Şefi Engin Canikli ile çok hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Menülerinin özelliğini ve vazgeçilmezlerini konuştuk…

Menüyü oluştururken neleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Aslına bakarsanız en çok bulunduğumuz kesim üzerine yoğunlaşıyoruz çevre araştırması yapıp menümüzü ona göre oluşturauyoruz.

 

En kuvvetli, en çok beğenilen yemeğinizin hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

Menüdeki yemekleri birbirinden ayırt etmek aslında çok zor.Hepsinin ayrı ayrı özellikleri ve değişik stilleri var ama yine de bir cevap isterseniz Fransız mutfağı BBQ Filet Steak With A Mushroom diyebilirim…

blank

Mutfağınızda organik malzemeler kullanılıyor mu?

Elbette kullanıyoruz bu konuda gerçekten çok ciddi kurallarımız var.

 

Sizce, Ankaralı yemekseverler en çok hangi tür yemeği tercih ediyor?

Dürüst olmak gerekirse Ankara biraz sebze ve patates ağırlıklı yemekleri tercih ediyor. Değişik soslara veya değişik garnitürlere tahammül edemiyor diyebiliriz ama biz bu anlayışı değiştirmek istiyoruz, en azından Cafe Kahve Premium olarak buraya gelen misafirlerimize değişik tatlar sunup onların beğenisini kazanıyoruz.

 

Yemeklerinizde kullandığınız olmazsa olmaz malzemeniz var mı?

Stil amaçlı kullandığımız çektirme soslarımız olmazsa olmaz malzemeler arasında…

 

Menüde hangi sıklıkla değişiklikler yapıyorsunuz?

Menü içinde oynama yapmıyoruz ama senede iki kere menümüzü değiştirmeyi planlıyoruz.

 

Çocuklara özel menü hazırlıyor musunuz?

Ayrı bir menü ile kalabalık yapmak yerine sabit menümüzde her yaşa ve her kesime hitap eden yemek seçeneklerimiz mevcut.

 

Diyabet hastalarının tercih edebileceği seçenekleriniz mevcut mu?

Elbette biz bu menüyü yaparken sadece bir menü yapalım olsun bitsin amacı ile yola çıkmadık herkesi düşünerek, Ankara üzerinde belki eşi rastlanmayacak bir menü yaptık. Bu konuda da bir o kadar iddialıyız diyebilirim.

 

Sunumlarda nelere dikkat ediyorsunuz?

Açıkçası benim anlayışım tabağım mutfaktan çıkarken ilk önce psikolojik olarak beni etkilemeli, sonra sade ve ince çizgilerle bir stil yaratıp misafirimizi şaşırtmaktır.

 

Size göre menünüzün olmazsa olmazı hangisi?

Dediğim gibi öyle ayırım yapamam hepsi kendi ülkesine göre değişik tatlar ve kendi oluşturduğum stiller.

 

Cafe  Kahve Premium en çok hangi mutfağa yakın lezzetler sunuyor?

Cafe Kahve Premium F&W konsepti ile yola çıktığımızda tüm dünya mutfağı lezzetlerinden müşterilerimizin faydalanmasını hedefledik. Meksika, Fransız, İtalyan mutfaklarından seçme lezzetlerin yanında Türk mutfağını da unutmadık… “Yedi bölge on dört lezzet” sloganıyla yola çıkan mutfak ekibimiz eşsiz lezzetleri beğeninize sunmaktadır. Yine menümüzü oluştururken dikkat ettiğimiz en önemli nokta; çorbasından salatasına, ara sıcağından ana yemeğine, tatlısına kadar tüm lezzetlerin her ülke mutfağında yer alması. Bunun yanında öğle servisinde zamanla yarışan müşterilerimizi de unutmadık, onları düşünerek içinde Cafe Kahve klasiklerinin bulunduğu (fish & chips, buffalo burger, suffle) hızlı masaüstü menümüzü oluşturduk.

 

Zengin bir menüye sahipsiniz, bu yeni konsept ile birlikte menünüze eklenen ve muhakkak denenmesi gerektiğini düşündüğünüz tatlar var mıdır, nelerdir?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, dünya mutfağının lezzetlerini A’dan Z’ye tüm spesiyalleriyle müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Bunun yanında seçkin yerli yabancı içki seçeneklerimiz ve bize özel egzotik kokteyllerimizle sadece gündüzlerinizi değil iş yemeklerinin özel kutlamalarının ve keyifli sohbetlerin adresiyiz. Meksika mutfağından Chicken Chimichanga, Quesadillas çeşitleri tabii ki Meksika mutfağının olmazsa olmazı fajitalar…

 

İtalyan mutfağından makarna çeşitleri ve Filetto di Manzo Alla Claduo, Fransız mutfağından Salât Lyonnoise ve Veal Cordon Blue, Türk mutfağından zeytinyağlı üçlemesi, Sivas öftesi ve Ali Nazik… Tabii ki bu seçilenler sadece ve sadece diğer lezzet fırtınasından öne çıkan bir kaç spesiyal… Diğer lezzetleri tatmaya tüm müdavimlerimizi bekliyoruz.

 

Peki son bir soru çevreden edindiğimiz bilgiye göre size tabak profesörü deniyor, açıkçası bunun neden söylediğini çok merak ettim?

Klasik yemeklere bile getirdiğim modern dokunuşlarla onlara yepyeni şekiller vermek, radikal tatlarımla müşterilerimi her zaman şaşırtmak isterim taze ve organik malzemelerden hiç vazgeçmem ve yöntemlerini her geçen gün geliştirmeye çalışırım bu anlamda olabilecek her materyalden yararlanırım sanırım bunun için diyebilirim.

[nggallery id=1300].


Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.