Başa Dön

Bir Ankara Klasiği 28. Uluslararası Ankara Müzik Festivali

blank

Bir Ankara Klasiği 28. Uluslararası Ankara Müzik Festivali

Okuma süresi 2 dakika

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı her yıl olduğu gibi bu yıl da Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin düzenlenmesi görevini üstleniyor. Başkent Ankara’ya yakışır bir festival düzenlemeyi hedefleyen Vakıf Koordinatörü Elif Başman İle röportaj yaptık.

Festivalin bir çizgisi olduğunu biliyoruz, bu yıl bu anlamda etkinlikler nelerdir?
15 farklı ülkeden toplam 572 sanatçı senfonik müzikten bando’ya, çağdaş müzikten popüler klasiğe, etno-cazdan dansa uzanan farklı etkinlikleri ile bu yıl ki festivalde yer alacak.

Festival’de gençlere önerilecek etkinlikler nelerdir?
Pianodrum; piyanoda Christof Moser ve davulda Mario Lackner, klasik müziği mizahla buluşturan dörtlü MozART, bakır üflemelilerden oluşan topluluk Mnozil Brass, etno-caz topluluğu NY Gipsy All Stars, Ziv Eitan’ın ritme yolculuğu, dansın sihirbazları Jazzing Flamenco, müziği farklı tarzlarla harmanlayan Daisy Jobing Band festivale katılan bütün sanatçılar dışına gençlerinde hoşuna gidebilecek etkinliklerdendir.

Festival kimler tarafından desteklenmektedir?
Festival Sabancı Vakfı, Kavaklıdere şirketler grubu ve And TTS’nin onur üyeliği dışında; Tepe İnşaat Sanayi A.Ş, The Boeing Company, Aydıner İnşaat A. Ş, Nurol Holding, Gama Holding, TCMB, T. Halk Bankası A.Ş, N.C.Y Müşavirlik, AGE İnşaat ve Ticaret A.Ş, Anadolu Jet, Yüksel Erimtan ve Bankpozitif tarafından desteklenmektedir.

Biletlere nasıl ulaşılır ve fiyatları nelerdir?
İzleyiciler etkinlikleri 20 TL ile 50 TL arasında değişen bilet fiyatları ile izleyebilecekler. Festival biletleri 25 Mart Cuma gününden itibaren Biletix kanalıyla satışa çıkacak.

Bu sene Festival’e katılımı nasıl olacağını düşünüyorsunuz?
Gerek müzik tarzları gerekse izleyiciye ulaşım açısından festival katılımın bu sene geçen senelere nazaran daha iyi olacağını düşünüyoruz. Farklı müzik türlerini içeren program daha fazla insana ulaşmamızı sağlıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.