Başa Dön

“Bahar Müzayedesi” Öncesi Tanıtım

blank

“Bahar Müzayedesi” Öncesi Tanıtım

Okuma süresi 1 dakika

Portakal Sanat Galerisi sahibi Rafi Portakal tarafından düzenlenecek olan “Bahar Müzayedesi” öncesinde koleksiyonda yer alan parçalar tanıtıldı.

Sanatverlerin ve cemiyet hayatının seçkin isimlerinin katıldığı, Nişantaşı’ndaki Portakal Sanatevi’nde düzenlenen etkinlikte bir çok eşsiz eser görücüye çıktı. Davette bir konuşma yapan Rafi Portakal “Bu kez çok uzun süre  titiz bir çalışmayla bir araya getirdiğimiz bu koleksiyon  Osmanlı Sarayında bile bulunmayan parçalardan oluştuğunu” belirtti. Hüseyin Zekâi Paşa, Hoca Ali Rıza, Nâmık İsmail, Hikmet Onat, Mahmut Cûda, Burhan Uygur, Adnan Çoker ve Alaettin Aksoy’un tabloları; Fransız ressam Etienne Raffort’un başyapıtı “Corne d’or de Constantinople / Haliç Saray ressamı Fausto Zonaro’nun “İnci Dizen Kadın” dünyaca ünlü deniz ressamı Aivazovsky’nin “Fırtınada Gemi” Modern ve Çağdaş Batı sanatının ustaları Pablo Picasso, Henri Matisse, Salvador Dali, gibi  büyük ustaların eserleri de bu müzayedede yer alıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.