Başa Dön

Anish Kapoor İstanbul’da

blank

Anish Kapoor İstanbul’da

Okuma süresi 1 dakika

Dünyaca ünlü sanatçı Anish Kapoor’un “Anish Kapoor İstanbul’da” isimli sergisinin açılışı Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen şık bir davetle yapıldı.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer’in ev sahipliğinde Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenen davete cemiyet, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Küratörlüğünü dünya sanat çevrelerince yakından tanınan Sir Norman Rosenthal’ın üstlendiği sergide dünyaca ünlü sanatçı Anish Kapoor da yer aldı. Sanatçının bu sergisinde mermer, kaymaktaşı ve diğer malzemelerle hayata geçirilen ve birçoğu daha önce hiç sergilenmemiş tai eserlerine odaklanan ilk sergisi olma özelliğini taşıyor. Ayna, gök ve sarı gibi heykel, mimari, mühendislik ve teknoloji eserlerini bir araya getiren sergi Sakıp Sabancı Müzesinde 10 Eylül 2013 ile 5 Ocak 2014 tarihleri arasında sanat severlerin ziyaretine açık olacak. Ayrıca açılış davetinde aynı zamanda Akbank’ın kuruluşunun 65. Yıl dönümü de kutlandı.
ok Hakan Binbaşgil, Suzan Sabancı Dinçer, Anish Kapoor, Nazan Ölçer (20)_800x531

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.