Başa Dön

Türkiye’nin Yeni Teknoloji Yüzü

Türkiye’nin Yeni Teknoloji Yüzü

Okuma süresi 3 dakika

Cerebrum Tech

Teknoloji ve iş dünyasının başarılı ismi Dr. R. Erdem Erkul, Türkiye’ye teknoloji ve inovasyon alanında yeni bir soluk getirecek

Cerebrum Tech’i, Cer Modern’den canlı yayınlanan çevrimiçi etkinlik ile basın mensupları ve teknoloji uzmanlarıyla paylaştı.

 

Erkul, ekip arkadaşlarıyla birlikte “Cerebrum Tech” adını verdiği yeni oluşumunu, “dijital dönüşümde lider, güçlü bir ekosisteme sahip, çözüm ve ürünlerle ülkemizin dünyaya açılacak, gençlere girişimcilik alanında ilham olacak bir teknoloji şirketi” olarak tanımlarken bu yolculukta Türkiye’nin potansiyeline inanan, teknolojiye tutkulu, dijital dönüşüme yön vermek isteyen, köklü deneyimleri olan ve girişimci ruha sahip ekibin bir araya geldiğinin de altını çizdi. Cerebrum Tech’in ana iş alanlarını yedi odak teknoloji oluşturuyor. Bunlar; yapay zeka, veri analitiği, robotik, blok zinciri, uygulama geliştirme, AR/VR teknolojileri ve siber güvenlik. Ayrıca toplantı ile birlikte Ankara, İstanbul, San Francisco, Londra ve Seul ofislerinin açılışları da eş zamanlı olarak gerçekleşti.

 

Gençlere İlham Vermenin Önemi

Dünya teknoloji devlerini yurt içinde ve yurt dışında uzun yıllar temsil eden, yeni girişimiyle Türkiye’de ve dünyada öncü bir teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedeflediğini belirten Erkul, genç nesillere ilham vermenin de önemine dikkat çekti. “Ülkemizdeki genç nüfusun toplam nüfusa oranı %15,6 ve bu oran ile 28 AB ülkesi arasında ilk sıradayız. Gençler bizler için çok önemli çünkü dijital dönüşümün içinde olan ve teknolojiyi de en iyi bilenler onlar. İşte bundan dolayı ülkemizin dijital dönüşüm yolculuğunda onların varlığı ve büyük teknoloji ekosistemimize dahil olmaları bizim için son derece önemli. Bugünün ve geleceğin iş dünyası dijital nesiller şekillendirmek ile başlıyor. Bugün gençlerimiz internet, sosyal medyada yer alma, oyun oynama gibi konularda yüksek kullanım oranlarına sahipler. Bu pek çok kişiyi tedirgin etmekte ancak biz bu duruma çok farklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı tercih ediyoruz. Aslında bunlar sayesinde dijital dönüşüm becerilerini geliştiriyorlar ve geleceğin mesleklerini daha kolay benimsiyorlar. Biz kodlama, programlama, yapay zekâ, veri bilimi, dijital pazarlama, iletişim gibi alanlarda çevrimiçi pek çok eğitim alarak kendilerini geliştirmelerini çok önemsiyoruz. Ayrıca gençlerimizin teknoloji alanında yeni girişimler çıkarmaya yönelik iştahları her geçen gün daha da artıyor. İşte tam bu noktada, ülkemizin dijital dönüşümde katma değer yaratması yolunda, gençlerin girişimcilik ruhunu yükselterek, onlara hedeflerini gerçekleştirmeye inanmaları için ilham olmak istiyoruz.” dedi.

 

Türkiye’den Dünya Devi Olmaya Aday Bir Teknoloji Şirketi

Cerebrum Tech ekibi olarak, tutkuları ve kaynakları bir araya getirerek bir dijital dönüşüm ekosistemi oluşturmayı hedeflediklerini belirterek katılımcılara “Sizce de vakti gelmedi mi?” diye soran Erkul, “Gelecekte hem yerel hem de küresel ölçekte bu ekosistemi büyütüp, geliştireceğiz. Ülkemizin gerçekten büyük bir potansiyeli var. Bu potansiyeli bir an önce çıkarmaya ihtiyaç, bizde de bu ihtiyacı giderecek bir iştah var. Dinamik, değişime açık ve giderek büyüyecek ekosistemimizi köklü deneyimlerimiz ve becerilerimiz ile oluşturmaya hazırız.” dedi.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.