Başa Dön

Türk Kalp Vakfı’ndan Örnek Proje

Türk Kalp Vakfı’ndan Örnek Proje

Okuma süresi 2 dakika

Türk Kalp Vakfı’nın “İyi Kalpli Ol” sloganı ışığında yaptığı projeler kapsamında, İstinye Park Meydanı’nda “Türk Kalp Vakfı İyi Kalpli Ol” sergisi gerçekleşti.

Çağla Kubat, Gonca Vuslateri, Haluk Akakçe, Kaan Sekban, Leyla Alaton, Nihat Odabaşı, Mustafa Taviloğlu, Osman Çarmıklı, Sadettin Saran, Sevan Bıçakçı ve Şahika Ercümen gibi iyi kalpli isimler bu serginin oluşmasında destek oldular.

İş, sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının katıldığı sergi; çocuk yaşlara kadar inen kalp damar hastalıklarının belirtilerini erken teşhis ve tedavi ile, kalp ve damar sağlığında bilinç oluşturup, bu konuda koruyucu hekimlik sağlayarak tedavi hizmetleri sunan Türk Kalp Vakfı’nın başlatmış olduğu projeler kapsamında organize edildi.

Sergi açılışında konuşma yapan Türk Kalp Vakfı Başkanı Kenan Güven;“Türkiye genelindeki 0-12 yaş grubu çocukların ailelerinin bilinçlendirilmesi ve kalp hastalıkları konusunda farkındalık yaratma çalışmalarımıza destek olmak adına Vakfımız birtakım çalışmalar başlatmış bulunmaktadır.

Bu bağlamda, “İyi Kalpli Ol” sloganı ışığında yapacağımız projeler, hem topluma pozitif mesajlar aşılayarak sosyal kalkınmaya destek verecek, hem de kalp sağlığına dikkat çekerek uyarı görevini yapacak, insanlarımızı motive edip, bilinçlendirecektir.

Vakfımız faaliyetlerini aktarmak için fırsat yaratıp ve en önemlisi manevi anlamda “İyi Kalpli Ol” mesajı sunacaktır.

İşte bu düşüncüler ışığında hepsi alanlarında başarılı, Türkiye’nin tanınmış çok değerli 11 ismi vakfımız yararına desteklerde bulundular.

Ülkemizin önde gelen fotoğraf sanatçılarından ve dünyanın çeşitli yerlerinde fotoğrafları sergilenen Bennu Gerede’nin objektifinden, toplumumuzda iyi kalpli olmaları ile örnek olan 11 iyi kalpli ismin iyiliğin ömrünü uzatan fotoğraflara hayat verdiği bu sergimize emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor ve herkesi iyi kalpli olmaya davet ediyoruz” dedi.

Türk Kalp Vakfı İcra Kurulu Başkanı ve Global Wellness Day’in yaratıcısı Belgin Aksoy; “Öyle sanıyorum ki dünya, iyiliğe, mutluluğa hiç bu kadar ihtiyaç duymamıştı. Yılda 322 milyon kişi depresyona giriyor, bu sayının 800.bin’i intihar ediyor. Türk Kalp Vakfı İcra Kurulu olarak, İyi Kalpli Ol Sergimiz ile, ‘Sev’ diyoruz! Gönlün yettiğinceye, avazın çıktığıncaya kadar, gözünün görebildiği, aklının alabildiği, çimenin yeşili, fırtınanın sesi, güneşin sıcağı, çocukların gülüşü kadar sev.

Türk Kalp Vakfı İyi Kalpli Ol Sergimiz’in başkahramanlarına gücümüze güç kattıkları için yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.