Başa Dön

Probiyotikler, Sağlıklı Yaşamın Olmazsa Olmazı

blank

Probiyotikler, Sağlıklı Yaşamın Olmazsa Olmazı

Okuma süresi 1 dakika

Acıbadem Ankara Hastanesi; Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Bülent Değertekin’in sunumu ile gerçekleşen “Mide ve Bağırsak Hastalıkları Güncel Tedavi Yöntemleri” söyleşisinde, Kadın ve Gençlik Platformu Dernek üyelerini ağırladı.”

Mide ve bağırsak rahatsızlıklarının vücut tiplerine göre değişiklik gösterdiğini belirten Doç. Dr. Bülent Değertekin Kadın ve Gençlik Platformu üyelerinin katıldığı seminerde mide ve bağırsak hastalıklarının sebeplerini ve tedavi yöntemlerini anlattı. Son yıllarda “acaba bu iyi bakterileri arttırabilirsek bazı hastalıkları düzeltebilir miyiz?” sorusu gündeme gelmiş ve dışarıdan probiyotik ve prebiyotik verelim ve iyi bakterileri arttıralım görüşü hakim olmuştur. Gerçekten de yapılan çalışmalar bağırsak florasının iyi bakteriler lehine çevrilmesi ile kabızlık, ishal, gaz ve şişkinlik gibi şikayetlerin ortadan kalktığını, besin alerjileri, egzama ve kemik erimesinin azaldığını ortaya koymuştur. Bunların yanında probiyotik ve prebiyotik kullananlarda daha az üst solunum yolu ve vajinal enfeksiyon görüldüğü, hastaların diş hijyenlerinin olumlu etkilendiği ve bu tedaviyi alanların karaciğer yağlanmalarının azaldığı görülmüştür. Doç. Dr. Bülent Değertekin tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verdikten sonra konukların sorularını yanıtladı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: