Başa Dön

Piri Reis’in Haritası BKG’de

blank

Piri Reis’in Haritası BKG’de

Bilkent Kültür Girişimi (BKG), Piri Reis’in haritasının 500’üncü yılına özel olarak hayata geçirdiği koleksiyonunu tarih severlerin beğenisine sundu.
1513 yılında hazırladığı dünya haritası ile hem denizcilik hem de bilim tarihine damga vuran Piri Reis’in haritası Bilkent Kültür Girişimi’nde hayat buldu. Kültürel mirasımızın korunması ve geliştirilmesi için çalışmalarını yürüten Bilkent Kültür Girişimi, Türk-Osmanlı denizcisi ve kartograf Piri Reis’in haritasına yeni koleksiyonunda yer verdi. Koleksiyonun tanıtım toplantısına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Kültürel tarihi yaratıcı ve modern tasarımlarla buluşturan “Piri Reis Koleksiyonu”nda ipek eşarptan vazolara, magnetlerden gözlük kılıflarına, yelpazeden bilgisayar çantasına kadar 87 ürün yer alıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.