Başa Dön

Kadın Buluşması

blank

Kadın Buluşması

Okuma süresi 1 dakika

Arzu Sabancı, Feryal Gülman, Erkan Petekkaya, Nur Batur, Prof. Dr. Reha Yavuzer ve Yazar Aret Vartanyan, Türk Eğitim Derneği’nin 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediği “Karanlıkta Kaybolacağına, Bir Mum Yak İşte Kadın Olmak” konulu söyleşiye katıldı.

TÜRK Eğitim Derneği tarafından Swissotel’de düzenlenen söyleşiye TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ve TED Sosyal Komite üyeleri ev sahipliği yaptı. Pehlivanoğlu, açılış konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin bu topraklarda yaşayan herkese miras bırakıldığını ve buna sahip çıkmamız gerektiğini belirtti. Ülke olarak daha geriye gittiğimizi belirten Pehlivanoğlu, bu durumun düzelmesi için yoksullara eğitim hakkı ve her bireye özellikle de kadınlara yaşam hakkının verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kadınların en büyük sorununun şiddet olduğunu ifade eden Pehlivanoğlu, “Ülkemizde yaşayan kadınların büyük bir kısmının tek mutlulukları çocukları. Kadınlar, başarılarından dolayı da mutlu olmalılar. Bunun için güçlü kadınlara ihtiyacımız var. Güçlü kadınların olması için de adaletli eğitim şart” dedi.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.