© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Hat Sanatının Yıldızları, Yıldız Sarayı’nda Görücüye Çıktı

Hat Sanatının Yıldızları, Yıldız Sarayı’nda Görücüye Çıktı

Hz. Muhammed’in kutsal vasıflarını anlatan metinlerden oluşan “Hat Sanatının Şaheserleri Hilye-i Şerifeler” adlı sergi, Yıldız Holding’in katkılarıyla Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, Yıldız Holding’in desteği, Antik A.Ş.’nin organizasyonu ile gerçekleşen “Hat Sanatının Şaheserleri Hilye-i Şerifeler” adlı sergi görkemli bir davetle açıldı.

Açılış davetine sanat ve cemiyet hayatının birbirinden seçkin isimleri katıldı. Hilyenin klasik grafik tasarımının yaratıcısı Hafız Osman ile Kazasker Mustafa İzzet, Mahmut Celaleddin ve eşi Esma İbret gibi hat sanatına yön vermiş sanatçıların eserlerinden oluşan sergide, Topkapı Sarayı Müzesi, Sadberk Hanım Müzesi ve Yıldız Holding Koleksiyonu’ndan yüz bir kıymetli Hilye-i Şerife yer alıyor.

[nggallery id=792]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.