Başa Dön

Harem’in Bilinmeyenleri Açığa Çıktı

blank

Harem’in Bilinmeyenleri Açığa Çıktı

Okuma süresi 1 dakika

Yaklaşık altı yüz yıla damgasını vuran Osmanlı İmparatorluğu’nun hep merak edilen konularından olan Harem-i Hümayun sergisi Topkapı Sarayı’nda ziyarete açıldı.

TAV Havalimanları’nın ana sponsorluğunda, Topkapı Sarayı’nın ikinci avlusundaki Has Ahırlar’da tarih ve sanat sevenlerin ziyaretine açılan sergide haremde yaşayanların günlük yaşamı sergilendi.

Serginin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay yaptı. Bakan Günay konuşmasında, Harem’in dört yüz yıldan fazla bir cihan imparatorluğuna ev sahipliği yapmış müstesna bir yönetim merkezinin önemli bir alanı olduğunu dile getirdi. Serginin ana sponsoru TAV Havalimanları Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ise konuşmasında “Kültür mirasımızın önemli yapıtlarından olan Topkapı Sarayı haremini hiç görülmemiş ve anlatılmamış yönleriyle ortaya çıkaran bu serginin bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.