Başa Dön

Akça Ailesi’nin Gurur Gecesi

blank

Akça Ailesi’nin Gurur Gecesi

Okuma süresi 3 dakika

Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Rıza Akça ile Kudret Akça’nın kızları, Ayşe Akça ve
Genel Cerrah Hakan İlgün, 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıklığında
Fuar Atlas Pavyonu’nda dünya evine girdi. Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül,  Devlet Bakanları Mehmet Aydın ve Egemen Bağış, Eski Bakanlardan Işılay Saygın,  Ekrem Pakdemirli,  Sümer Oral, İzmir Valisi Cahit Kıraç,  Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Aydın Eski Valisi Mustafa Malay,  İzmir Eski Valisi Yusuf Ziya Göksu,  İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, DYP Eski Başkanı Mehmet Ağar,  İstanbul Emniyet Müdürlüğüne atanan
İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın,  Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener,
Sancak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Çalık, işadamı Remzi Gür ile iş ve siyaset dünyasından bine yakın konuğun katıldığı törende
Ayşe Akça ile Hakan İlgün’ün nikâhını Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan kıydı.

Nikâh töreninin gerçekleştirildiği Atlas Pavyonu, baştan sona dekore edildi.
Hazırlıklar kapsamında Atlas pavyonunun tamamı özel halıyla kaplandı ve yanmaz kumaşlarla giydirildi. Tavandan özel avizeler sarkıtıldı. Özel klima tesisatı döşenen salonda 200 metrekare uzunluğunda podyum ve podyumun sonuna Tac Mahal’den esinlenerek nikahın kıyılacağı özel tak kuruldu.
Davetliler 15.30’dan itibaren törenin yapılacağı salona gelmeye başlarken, Başbakan Recep
Tayyip Erdoğan’ın 16.40’ta salona teşrif etmesiyle nikâh töreni başladı.
Çiftin tanıklıklarını 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,
İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Prof. Dr. Rasih Yılmaz üstlendi.

Nikâhı kıyan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, tören sırasında Alçak sesle evet diyen Ayşe Akça’ya ikinci kez yüksek sesle evet dedirtti.
Daha sonra adaşım diye hitap ettiği Damat Hakan İlgün’den de evet yanıtını alan Tartan,
Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan Atatürkçü, çağdaş gençler yetiştirmelerini istedi. Tanıklardan Prof. Dr. Rasih Yılmaz ve İzmir Valisi Cahit Kıraç’tan olur alan Tartan, daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a döndü.
Erdoğan, iki gencin tanığı olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Allah Ailelerine acılarını göstermesin. En kötü günleri böyle olsun. Aynı yastıkta kocasınlar” dileğinde bulundu.
7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren de 2 gencin yanyana gelmesi ve birbirlerine evet demelerinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.
Hakan Tartan daha sonra aile cüzdanını Kenan Evren ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan
Gençlere takdim etmelerini rica etti.
Bunun üzerine Erdoğan, “Deneyimlerimiz bizi Aile cüzdanını erkeklerin pek saklayamadığını gösterdi. Gelinler ve hanımefendiler aile cüzdanını ne zaman ararlarsa hemen bulurlar. Kızımıza ve oğlumuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Nikâhın ardından akşam gerçekleştirilen düğün yemeğinde sahnelerin sevilen ikilisi Nükhet Duru ve Cenk Eren konuklara müzik ziyafeti yaşattı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.