Başa Dön

Ankara Baharı Müzik Festivali İle Kucakladı

blank

Ankara Baharı Müzik Festivali İle Kucakladı

Okuma süresi 1 dakika

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın düzenlediği 29. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, müzik severleri dünyanın dört bir yanından gelen sanatçılarla buluşturdu.

Vakıf Başkanı Mehmet Başman, açılış konseri öncesinde yaptığı konuşmada festivale destek veren sanatçılara ve konsere ilgi duyan herkese teşekkürlerini sundu. Açılış konserinde şef Marek Pijarowski yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına, solist Suna Kan eşlik etti.

Ankara Müzik Festivali ünlü müzisyenlerin yanı sıra ülkemizden genç yeteneklere yer verdiği zengin programıyla başkentlilerin yüzünü güldürdü. Organizasyon kapsamında 14 ülkeden 700 sanatçı ağırlanırken festival, klasik müzikten caz’a, akapella’dan vurmalı resitallere kadar geniş bir yelpazede müzik severe ulaştı.

Festivale dünyaca ünlü “Flamenko, Caz, Soul ve Blues’un eşsiz karışımı” olarak yorumlanan müziğiyle katılan Buika harika bir müzik gecesine imza attı. Konuklar konserde dünyaca ünlü müzisyenin parçalarına bir kez daha hayran kaldılar. Sahne performansıyla da başarılı bir konser sergileyen Buika, başkentte gerçekleşen Müzik Festivali’nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say Ankara Müzik Festivali kapsamında müzik severlere enfes bir gece yaşattı. Ünlü piyanisti dinlemek için Ankara cemiyet hayatının şeçkin isimleri bir araya geldi. Kendi besteleri ve ünlü piyanistlerin parçalarından oluşan konserde Say, konuklar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

 

[nggallery id=1188].

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.