© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Arzu Başaran m1886’da

Arzu Başaran m1886’da

Son çalışmalarında kadın temasına ağırlık veren kağıtlar ve tuvaller kullanarak birbirinden dikkat çeken eserlere imza atan Arzu Başaran 15 yıl sonra Ankara m1886’da sanatseverlerle buluştu.
Yıllardır aynı coğrafyada yaşamış, benzer parçalanmışlıklara itilmiş, haksızlığa uğramış toplulukların kadınlarını eserlerinde ön plana çıkaran Arzu Başaran, dikkat çeken sergisini 15 yılın ardından m1886’da Ankaralı sanatseverlerle buluşturdu. Yoğun katılımın olduğu serginin açılışına katılanlar eserler hakkında Arzu Başaran’dan bilgi alırken sıra dışı eserleri dikkatle incelediler. “İşlerimde parçalanmış, savrulmuş, yok sayılmış Ermeni ve Kürt kadınların izleri var” diyen sanatçı eserlerinde bu toplulukların dirençli, cesur kadınlarını öne çıkararak dağılmış parçalarına tutunmak için yarattıkları ortak alana işaret ediyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.