© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

12. İstanbul Bienali Sanatseverlerle Buluştu

12. İstanbul Bienali Sanatseverlerle Buluştu

Koç Holding sponsorluğunda,  İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından “İsimsiz” temasıyla düzenlenen 12. İstanbul Bienali Karaköy’deki Antrepo 3’te gerçekleştirilen kokteylle sanatseverlerle buluştu. Açılış töreni IKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın konuşmasıyla başladı. Adriano Pedrosa ve Jens Hoffmann küratörlüğünde hazırlanan 12. İstanbul Bienali’nin 1987’den beri zaman içinde büyüyerek geliştiğine dikkat çeken Bülent Eczacıbaşı “Daha çok sergi gezen, sanatsal-kültürel faaliyette bulunan bir toplum, her türlü hedefe daha rahat ve çabuk ulaşacaktır.” dedi. Bienal’in sponsoru olan Koç Holding adına törende konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, üstlendikleri bienal sponsorluğu ile Türkiye’deki çağdaş sanat bilincinin geliştirilmesine sağladıkları katkıdan ötürü büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. İstanbul ve Bienal’in birbirini çok iyi tamamladığını ve beslediğini dile getiren Koç, ikisinin de birbirleriyle çok örtüşen iki marka olduğunu ve bu yüzden bienale yapılan her katkının aynı zamanda İstanbul markasına da yansıdığını söyledi. Davete katılanlar arasında Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, eşi Caroline Koç, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Ömer Koç, Çiğdem Simavi ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da bulunduğu iş, sanat ve cemiyet hayatından tanınmış simalar da vardı. Zorlu Center ve Hitay Yatırım Holding’in de “Tema Sponsoru” olduğu bienal,  beş farklı konuda hazırlanmış beş farklı sergi ve elliden fazla kişisel sergiyi kapsıyor. Küratörlerin sanatçılarla yaptığı röportajların yanı sıra fotoğraflarla anlatılan tema sergilerinin yer aldığı el kitabı ve bienalin kurulum görsellerini içeren kataloğu İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlanıyor.


Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.