Başa Dön

YENİ BİR YILA GİRECEĞİZ AMA GÖNLÜMÜZ GEÇMİŞTE KALABİLİR…

blank

YENİ BİR YILA GİRECEĞİZ AMA GÖNLÜMÜZ GEÇMİŞTE KALABİLİR…

2014’e girmek için önümüzde çok az bir zaman kaldı, bir ay içinde girmiş olacağız. Yeni yıl partilerinde veya evde yaptığımız kutlamalarda içimde hep önümüzdeki yılın daha iyi olacağına dair iyimser duygular olur. Bu sene ise yeni yıla doğru ilerlerken geri hareket edecek olan Venüs ve sonrasında da Mars’ın geri hareket yapacak olması 2013’ü hemen arkada bırakamayacağımızı işaret ediyor. 2014 incelediğim kadarı ile geçmişle yüzleşme ve yeniden anımsamakla geçmeye aday gözüküyor. Ancak geçmişle arasındaki hesaplaşmayı erkenden bitirenler önümüzdeki yıl daha avantajlı olacak. 29 Aralık ve önümüzdeki yılın ilk günleri ise köklü değişiklikler yapmak için bizlere önemli bir fırsat sunacak. Meydana gelecek sarsıcı olayları iyi değerlendirip köklü değişiklikler yapmayı tercih edenler daha sonra rahat edecekler. Gereken değişiklikleri yapmayanlar ise duygusal ve fiziksel açıdan zorlanacaklarını bilmeliler.

KOÇ: Sizi karamsarlaştıracak haberler alabilir ve şanssız olduğunuzu düşünebilirsiniz. Olaylar bakış açınızı değiştirmeye sizi zorlayabilir. Bakış açınızı değiştirin kelimesi çok sık duyduğunuz bir kelime olabilir. Ve sanki çok şey bildiğini düşünen kişiler tarafından da sıklıkla kullanılıyor. Fakat şanssızlık gibi gözüken olaylar aslında neyi yanlış yaptığınızı fark etmenize yarıyorsa büyük bir şans olarak nitelendirilmeli. Yabancılarla veya saygın kişilerle aranızdaki duygusal çatışmaları çok büyütmeyin. Ayın ikinci yarısı Venüs yavaşlamaya başlıyor. 23 Aralık’ta da gerilemeye başlıyor. Aralık ayının son on günü öfkenize hakim olursanız iyi olur. Kendinizi çok sabırsız ve tahammülsüz hissedebilirsiniz. Sonradan pişman olacağınız sözler söyleyip etrafınızı ateş gibi yakabilirsiniz. Yıl biterken siz de pek çok şey için son noktayı koyup yeni bir başlangıç yapacaksınız. Ve özgürlüğünüzü kazanacaksınız.

BOĞA: Bir başkasının şanssızlığı sizin için büyük şans olabilir. Şans, onu değerlendirmesini bilenler ve ihtiyacı olanlar için kıymetlidir. 1-5 Aralık tarihleri arasında karşınıza hoş fırsatlar çıkabilir. Endişe ettiğiniz konularda rahatlayabilir ve üstünüzdeki baskının azaldığını fark edebilirsiniz. Yabancı kültürden kişilerle daha yakın ilişki kurabilirsiniz. Yakınlarınızın size yardımcı olmadığı ve size güvenmediği bir anda gelecek yardım size bir umut ışığı gibi görünebilir. Yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza kırılmasanız iyi olur. Onlar endişeli olduğu için hoşunuza gitmeyecek sözler söylemiş olabilirler. Fakat ilişkileriniz 5 Aralık’tan sonra tekrar iyileşmiş olacak. Yeni bir yıla doğru ilerlerken radikal kararlar alacaksınız. Kariyerinizde yapmak istediğiniz değişiklikler için kendinize yeni bir yol haritası çizeceksiniz. Yeni yıla girerken yanınızda bir süredir özlediğiniz ve tekrar bir araya gelmek istediğiniz kişiler olacak.

İKİZLER: Bu ay aklınız çok dağınık ve olması gereken yerde olmayabilir. İşlerinizi planlarken biraz daha geniş bir pencereden bakmaya çalışırsanız iyi olur. Eğer gerekirse konusunda duayen olmuş kişilere fikirlerini sormaktan çekinmeyin. İkna yeteneğiniz ve karşınızdaki kişiyi etkileme beceriniz çok yüksek. Ancak yaptığınız hataları örtmek için hatanın karşınızdaki kişide olduğunu ifade etmeye çalışırsanız iş yerinizde kaos olacaktır. Yaratıcı yeteneklerinizde kaos anında kuvvetli bir şekilde ortaya çıkmaya başlayacak. 21-31 Aralık tarihlerinde çok karmaşık problemleri çözebilir ve durumu tersine çevirebilirsiniz. Sıra dışı projeler üretebilir ve çarpıcı bir performans ortaya koyabilirsiniz. 21-31 Aralık tarihleri arasında aşk maceraları da yaşamanız söz konusu olabilir. Aniden etkilendiğiniz bir kişi ile aranızda kuvvetli bir ilişki kurabilirsiniz.

YENGEÇ: Duygularınızı karıştıran olaylar olabilir. İlişkilerinizi sorgulayabilir ve kendinizi yakın hissettiğiniz kişilerin duygularından emin olamayabilirsiniz. Eskiden sevdiğiniz kişilere daha mesafeli davranmaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizde ortaya çıkan ufak problemleri çok büyütmekten kaçının. Sorunları çok büyütüp sevdiklerinizle aranızdaki dargınlığı uzatırsanız ilişkileriniz yara alacaktır. İlişkilerinizdeki sorunların ortaya çıkması sizin için büyük bir şans. Sorunları geciktirmeden çözerseniz aşk hayatınız çok daha iyi olacaktır. 21-31 Aralık tarihlerinde beklenmedik kazalar veya aksilikler yaşanabilir. Hiç beklemediğiniz harcamalar yapmanız gerekebilir. Maddi açıdan güçlü olmanız gerekiyor. Bu ay lüks harcamalar yapmaktan uzak durursanız iyi olur. Kariyerinizi değiştirmeye zorlanabilirsiniz. Mutlu olacağınız bir kariyerinizin olması için yeni bir başlangıç yapmanız gerekebilir.

ASLAN: Dikkatiniz keskinleşmeye başlıyor ve düşünceleriniz de netleşmeye başlayacak. Yaşadığınız akıl karıştıran olayların içinden çıktığınız için kendinizi daha iyi hissediyor olmalısınız. Şimdi gelecekle ilgili kararlar almanız ve önünüzü görmeniz mümkün olacak. 9-12 Aralık tarihleri arasında zihniniz çok yaratıcı olabilir. Seyahat planları yapabilir ve yeni keşifler yapacağınız yerleri ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız zihninizin de yenilenmesi gerekiyor. Zihni yenilemek için de seyahat etmek mükemmel bir yöntem olabilir. 21-31 Aralık tarihleri arasında yaratıcı çalışmalar yapabilir ve enerjinizi farklı bir yöne doğru yönlendirebilirsiniz. Hayatınızdaki rutini değiştirme fırsatını kullanırsanız başarılı sonuçlar elde edeceksiniz. “İcat çıkarma şimdi” uyarısına alışan zihinlerimizi şaşırtan bir yaratıcılık gösterisi yapabilirsiniz.
BAŞAK: Aralık ayına şanslı bir başlangıç yapabilir ve kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Eğer ayın başında bir geziye çıkarsanız sizi mutlu edecek biri ile karşılaşabilirsiniz. Aşk konusunda şanslı olacak ve yeni tanıştığınız kişilerle yakınlık kurabileceksiniz. Cinsel enerjiniz de yüksek olacak. 8 Aralık sonrası ise hayatınız sakinleşmeye başlıyor. Dikkatinizi size ihtiyacı olan arkadaşlarınıza veya çocuklarınıza yöneltebilirsiniz. Özellikle üniversitede eğitim gören gençlerin sıkıntıları olabilir. Ayın ikinci yarısından itibaren Venüs yavaşlamaya başlıyor ve etkisini siz de hissetmeye başlayabilirsiniz. Duygularınız derinleşmeye başlayabilir. 23 Aralık itibarıyla Venüs geri hareketine başlayacak. Yeni yıla girerken eskiden birlikte olmak istediğiniz kişi ile bir araya gelebilirsiniz. Özlediğiniz veya birlikte olma fırsatını kaçırdığınızı hissettiğiniz kişilerle yeniden karşılaşacaksınız.

TERAZİ: Duygusal hassasiyetiniz bu ay çok yüksek olabilir. Sevdiğiniz kişilerin davranışlarından çok etkilenebilir ve küçük sorunları büyük problemlere dönüştürebilirsiniz. İlişkilerinizdeki sorunları küçümsemenizi önermiyorum. Ama küçük sorunları abartıp büyük problemlere dönüştürmeniz de hoş olmayabilir. Duygusal tepkilerinizin artmasını ise önemli bir işaret olarak görüyorum. Sevdiklerinizin bazı davranışlarına tahammülünüz azalmış olabilir. Ve aynı davranışı tekrar gördüğünüzde şiddetli tepkiler verebilirsiniz. Bu ay sabırlı olmalı ve kırıcı davranmamalısınız. 21-31 Aralık tarihleri arasında başa çıkamayacağınız pek çok karışıklık olabilir. Anahtar kelimeniz ise yeniliklere adapte olmak olmalı. Kendinizi çok güçlü hissedebilir ve rakiplerinize üstünlük sağlayabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak çatışma içine girdiğinizde duygusal dengeniz sarsılabilir ve mağlup olabilirsiniz.

AKREP: Yıl boyunca üzerinizdeki baskı çok yüksekti ve çevrenizdeki kişileri baskı altına almak ihtiyacı duyuyordunuz. Korku ve endişe, çevresine hızla yayılan önemli bir hastalıktır. Ancak bu ay sizi rahatlatacak bir ilacınız olacak. Sevgi ve olaylara iyimser bir açıdan bakmak korkularınızı iyileştirmeye başlayacak. Karşılaştığınız yabancılar size yardımcı olacak ve hoşunuza gidecek haberler alacaksınız. Yaparken zorlandığınız sorumluluklarla kolayca başa çıkmaya başlayacaksınız. Ayın ikinci yarısı Venüs yavaşlayacak. Ve 23 Aralık’ta Venüs geri hareketine başlamış olacak. Özlediğiniz kişilerle yeniden bir araya gelmek sizi mutlu edecek. Eğer geçmişte birlikte olmak istediğiniz bir kişi varsa yeniden karşılaşabilir ve aşk yaşayabilirsiniz. Sizi duygusal açıdan geçmişe götürecek bir yıla doğru ilerleyeceksiniz. Geçmişte sizi yaralayan olayları hatırlayabilir ve korkularınızın kaynağını iyileştirebilirsiniz.

YAY: Zekanızı ve yaratıcılığınızı gösteren pek çok proje üretebilirsiniz. Bu ay dikkatiniz çok yüksek olacak ve yapacağınız konuşmalar ikna edici olacak. 5 Aralık sonrasında yeni girişimlerde bulunabilir ve etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. Seyahat planları ve organizasyonları yapabilirsiniz. Öğretici olacak ve zihninizi değiştirecek seyahatlere gidebilirsiniz. Aynı zamanda arkadaşlarınızla daha yakın ilişki kurabilir ve dostluğunuzu pekiştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla sohbet etmek hoşunuza gidebilir. Birlikte akşam yemeklerine gidebilir ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. 21-31 Aralık tarihleri arasında ise yaratıcılık gerektiren işler yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz çılgınlıklara zaman ayırabilir ve maceracı bir ruh hali içinde olabilirsiniz. Aşk maceraları yaşamak istiyorsanız karşınıza uygun fırsatlar çıkabilir.

OĞLAK: Venüs burcunuzda uzunca bir süre vakit geçirecek. Ayın ikinci yarısı yavaşlayacak ve 23 Aralık tarihinden itibaren geri hareket etmeye başlayacak. Bu ay duygusal açıdan çok hassas olabilir ve kendinizi duygusal açıdan yaralanabilecek hissedebilirsiniz. Çok alışık olmadığınız bu duygusal hale kendinizi bir süre için kaptırmanız iyi olur. Siz duyguları ile hareket etmeyi pek sevmeyen biri olabilirsiniz. Ancak duygusal açıdan yaralanabilir olmak aynı zamanda sizi sevilen biri haline getirebilir. Sizi geçmişte yaralayan duygusal olayları yeniden hatırlayabilir ve eski yaralarınızı iyileştirebilirsiniz. Geçmişte birlikte olmak istediğiniz kişi ile de yakınlaşma fırsatı bulabilirsiniz. 21-31 Aralık tarihleri arasında sizi sarsabilecek ve kararlarınızı değiştirecek pek çok gelişme olabilir. İnatçı davranmaz ve stratejinizi zamanında değiştirirseniz kariyerinizde önemli bir sıçrama gerçekleştirebilirsiniz.

KOVA: Zihninizin berraklaştığını ve hayatınızın daha planlı bir şekilde ilerlediğini fark edeceksiniz. Geçtiğimiz ay aklınızı karıştıran olaylar artık geride kalmış olacak. Yeni girişimlerde bulunmak için ise 4 Aralık tarihinden itibaren harekete geçebilirsiniz. Arkadaşlarınızla buluşmak ve birlikte vakit geçirmek için daha çok zaman ayırabilirsiniz. Hatta aranızda anlaşmazlık olan arkadaşlarınızla ilişkilerinizi iyileştirebilirsiniz. Küslükleri fazla uzatmazsanız iyi olur. 21-31 Aralık tarihleri arasında içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkartacak çalışmalar yapabilirsiniz. Bilişim teknolojilerini kullanarak çok yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz. İş yerinizdeki karmaşık problemleri çözmek için kullanacağınız yöntemlerle yine yaratıcı yönünüzü ortaya çıkartabilirsiniz. Yılın sonuna doğru yaklaşırken beklenmedik aşk maceraları yaşayabilirsiniz.

BALIK: Sizin için yılın en şanslı dönemlerinden birini geçirebilirsiniz. Maddi durumunuzu rahatlatacak fırsatlarla karşılaşabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Yabancı kültürden kişilerle veya yabancı firmalarla iş ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Bir başkasının şanssızlığı sizin için büyük bir şans olabilir. Kariyerinizde ilerlemenizi sağlayacak kişilerle yakınlık kurabilirsiniz. Ancak pazarlık ettiğiniz kişilerle makul bir noktada anlaşmayı bilmelisiniz. İhtiyaçlarınız için büyük maddi isteklerde bulunmayın. Venüs ayın ikinci yarısında iyice yavaşlayacak ve 23 Aralık’ta geri hareketine başlayacak. Yılın son on gününde özlediğiniz ve uzun görüşmediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Eski aşkınızla yeniden görüşebilirsiniz. Geçmişte sizi etkileyen ve iz bırakan anıları yeniden hatırlayıp duygusal takıntılarınızı fark edebilirsiniz. Belki yeni bir yıla doğru giriyoruz ama aslında geçmişe doğru gidiyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.