Başa Dön

Türkiye İlişkilerini Gözden Geçiriyor

blank

Türkiye İlişkilerini Gözden Geçiriyor

Okuma süresi 18 dakika

Gücünü anlama ihtiyacı duyan ve gözünü dış dünyaya çeviren Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Dış ilişkilerinde daha etkili olmak isteyen ülkemiz çevresindeki olaylara şekil vermek istiyor. Hem komşu ülkeler, hem de komşu olmadığımız ülkelerle aramızdaki ilişkilerin tamamen değiştiği bir dönemdeyiz. Dış dünyaya yeni bir şekil vermek isterken ülke olarak güç mücadelesi veriyoruz. İçinde olduğumuz dönemde yeni işbirlikleri kurarken memnun olmadığımız ortaklıkları da artık sürdürmeyebiliriz. Özellikle 28 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay dikkatimizi yeniden dış dünyaya çevireceğimizi işaret ediyor. Ülke başkanları seviyesindeki görüşmeler süper güce sahip ülkelerle aramızdaki ilişkilere yeni bir şekil verecek. Heyecan verici bir diplomasi trafiği içinde olabiliriz. Ancak aynı zamanda gücümüzü anlama ihtiyacımız var. Gücümüzün ne kadar olduğunu anlamak isterken sert tavırlarla karşılaşabiliriz. Bu nedenle güçlü düşmanlıklar yaratmak yerine güçlü dostluklar kurmanın tam zamanıdır.

KOÇ: İyi duygu ile hareket etmeniz ve yapıcı davranmanız gündelik yaşantınızı epeyce kolaylaştıracak. Hoşunuza gidecek teklifler alabilir ve isteklerinizi gerçekleştirme fırsatları bulabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirecek neticeyi almak için ise hem kararlı olmalı hem de sabırla beklemeyi öğrenmelisiniz. 1-4 Aralık arasındaki tarihler seyahate çıkmanız ve karşınıza çıkan diğer fırsatları değerlendirmeniz açısından çok uygun olacak. Maddi beklentilerinizde makul olursanız karşınıza çıkan fırsatları daha iyi kullanabilirsiniz. Yeni projelere başlamak için 15-19 Aralık tarihleri çok uygun gözüküyor. Arkadaşlarınızı organize edebilir ve toplantılar planlayabilirsiniz. İş ve kariyerinizi geliştirecek projelere de başlayabilirsiniz. Yalnızca iş planlarınızda küçük detaylarla ilgilenerek çok vakit kaybetmemeniz yerinde olur. Fırsatları anında değerlendirirseniz daha başarılı olabilirsiniz. Ayrıntıları sorgularken karşınıza çıkan olanakları kaçırmayın. Aralık ayının ikinci yarısından itibaren aşk hayatınız daha sıcak ve maceralı olacak. Sevdiğinizle birlikte geçirdiğiniz zaman artarken ilişkiniz de gelişmeye başlayacak. İlişkisi olmayan koçlar ise 20-25 Aralık tarihleri arasında yeni tanıştıkları kişilerden etkilenebilir. Yeni başlayacak olan ilişkiler sizin sabrınızı test ederken aynı zamanda mutlu da edecek. Bu ay güçlü kişilerle çatışmaktan kaçınırsanız iyi olacak. Sizden tecrübeli yöneticiler ve mevki sahibi kişilerle güç mücadelesine girişmeyin. Çabuk öfkelenebilen bir kişi olduğunuz için enerjinizi düzenlemek için daha sabırlı davranın. Aralık ayı sizin enerjinizi ve gücünüzü test edecek. Aralık ayının süreklilik ve sabır gerektirdiğini bilerek hareket edin. Fiziksel açıdan güçlü olmanıza rağmen kış koşullarından etkilenmemeniz için size dayanıklılık verecek yiyecekleri daha fazla tüketirseniz iyi olur. Ayrıca kondisyonunuzu güçlendirici egzersizler yaparsanız hem sağlığınızı korur hem de enerjinizi düzenlemiş olursunuz.

BOĞA: İlişkilerinizin ön plana çıktığı ve duygusal beklentilerin yükseldiği bir dönemdesiniz. Sevdiklerinizin ve karşı cinsin ilginize daha çok ihtiyacı olabilir. Sitem veya duygusal açıdan incitici bir davranışla karşılaşırsanız siz de aynı şekilde davranmamalısınız. Problemleri çözer ve sevdiklerinizle daha yakından ilgilenirseniz ilişkileriniz yeni bir aşamaya geçebilir. Bu ay dikkat gerektiren işler yapmanız gerekebilir ve zihinsel açıdan zorlanabilirsiniz. Dikkat eksikliği veya unutkanlık nedeni ile işlerinizi aksatmamaya çalışırsanız iyi olur. Yapacağınız işleri daha dikkatlice planlamalı ve unutmak istemediğiniz işleri ajandanıza kaydetmelisiniz. Eğitim gören boğalar ise zorlandıkları derslere daha çok ilgi gösterirlerse iyi olur. Aklınız ve duygularınız karışık olsa da her güçlüğü yenecek enerjiniz var. İsteklerinizi gerçekleştirmek için ilişkilerinizi düzeltir ve aklınızı yapmanız gereken işlere yöneltirseniz başarılı olacaksınız. Güçlü kişilerin desteğini alacak ve kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Azimli ve istekli davranmanız sizi başarıya ulaştıracak. Aralık ayının ikinci yarısı içinizdeki duygusal karmaşayı çözmüş olacak ve zihinsel olarak rahatlayacaksınız. Yeni kararlar alarak ve radikal değişiklikler yaparak 2013’e gireceksiniz.

İKİZLER: Gelecekte ne yapmak istediğiniz ve nasıl birisi olmak istediğiniz bilinçaltınızdan şuurunuza yükselecek. Geçmişte meydana gelen ve sizi rahatsız eden olaylardan yola çıkarak daha hoş bir gelecek inşa edebilirsiniz. Kişiliğinizi yeniden yaratma şansını kullanırsanız çok kazançlı çıkacaksınız. 1-4 Aralık tarihleri arasında karşınıza çıkacak fırsatlar size değişme olanağı sunacak. Babanız veya hayatınızdaki baba figürleri ile aranızdaki kişilik çatışmaları ise size yeni bir yön gösterecek. Memnun olmadığınız arkadaşlıklar ve ilişkileri de değiştirmek için 11-15 Aralık tarihleri arasında harekete geçebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerle aranızda fikir ayrılıkları yaşanabilir. Karşılıklı dile getirilen fikirler ilk başta şaşkınlık uyandırabilir. Ancak gelişen olaylar sayesinde sizin de rahatsız olduğunuz bir konu çözüme ulaşacak. Size ihtiyacı olan arkadaşlarınıza ve yakınlarınıza yardım elinizi uzatmaktan çekinmeyin. Yapıcı davranırsanız alacağınız sonuçlardan daha sonra çok memnuniyet duyacaksınız. Ayın ikinci yarısı duygusal konularda daha maceracı olabilir ve mutluluğu yakın çevrenizden uzaklarda arayabilirsiniz. Ancak sevdiklerinizi ihmal etmeyin ve her zaman sizin yakınınızda olan kişileri gücendirmeyin. Bu dönemde karşı cinsten kişilerle aranızda gerginlik olabilir. Aradığınız kişinin aslında uzaklarda olmadığını keşfetmek bir miktar zamanınızı alacak. Duygularınızın değişken olduğu bu gergin dönemde sevdikleriniz sizi tanımakta zorluk çekebilir. Halbuki kısa bir süre sonra ilişkileriniz tekrar eski sıcaklığına kavuşacak. O nedenle 20-24 Aralık tarihleri arasında sevdiklerinizle aranızdaki sorunları büyütmezseniz daha iyi olacak. Ufacık sorunları büyütüp büyük sorunlar haline getirmeyin.

YENGEÇ: Yaptığınız planların gerçekleşmesi gecikmiş olabilir. Ancak planlarınızın tekrar ilerlemeye başladığını görecek ve sabırlı olacaksınız. Stratejik düşünmeyi gerektiren işlerinizi organize edeceksiniz. Eğer gizliliğe önem verirseniz yapacaklarınızda başarılı olacaksınız. Hem arkadaşlarınız, hem de yakın çevreniz sizi destekliyor. Enerjinizi yaptığınız işlerle çabucak tüketmeyin. Hızlı olmanızın veya kariyerinizin merdivenlerini çabuk çıkmanızın anlamlı olmadığı bir dönemdesiniz. Ünlü masaldaki tavşan ile kaplumbağa arasındaki yarışı anımsayıp kaplumbağanın tarzınızı benimserseniz iyi olur. Bu dönemde başarıya giden yol dayanıklılık ve zor şartlarla mücadele gerektiriyor. İstekleriniz için acele etmeyip sabırlı hareket edin. Aşırı hırslı olduğunuz konularda kendinize hakim olup kararlı olmayı başaracaksınız. Özellikle ayın ilk yarısında ilişkileriniz daha derin ve sıcak olacak. Sevdiğiniz kişi ile gizlediğiniz duyguları veya sırlarınızı paylaşabilirsiniz. Çekici bakışları ile kişiliğinizin derinlerine bakan kişileri daha etkileyici bulabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı ise harcamalarınızın artması sizi maddi açıdan zorlayabilir. Paranızı harcarken daha makul olmalı ve yıl sonuna yaklaşırken daha hesaplı olmalısınız. Patronunuz veya güçlü kişilerle tartışma içine girmekten kaçınırsanız iyi olur. Sabretmek her mücadeleyi kazanmanızı sağlayabilir. Yılın son günleri sizi derinden etkileyen olaylar yaşayabilirsiniz. Yeni yıla radikal kararlar alarak gireceksiniz.

ASLAN: İyimser tavrınız ve zorlukları aşmak için gösterdiğiniz tutum pek çok kişi için ders olacak. 1-4 Aralık tarihleri arasında karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmekte hızlı olacaksınız. İçinde olduğunuz duygusal karmaşaya kendinizi teslim etmeyip yapıcı davranın. Böylece sorunlarınızın birer birer fırsata dönüştüğünü göreceksiniz. Hayatınızda hoşunuza gitmeyen pek çok konuyu çözebilecek duruma gelebilirsiniz. Ayın ilk yarısı ilişkilerinizde gerginlik olabilir. Duygularınızı kendinize saklamak yerine beklentilerinizi daha açık ifade ederseniz iyi olur. Gizlenen duygular hem sizin için, hem de birlikte olduğunuz kişi için zorlayıcı olabilir. Yapıcı davranışlarınız sevdiklerinizin de sorunlarını açıkça dile getirmesine neden olacaktır. Sorunları halının altına süpürmek yerine hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Size ihtiyacı olan sevdikleriniz ve yakınlarınızla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Kardeşiniz veya yakın bir arkadaşınıza yardımcı olmanız gerekebilir. Sizin tavsiye ve ilginize ihtiyaç duyan kişilere yardımcı olmalısınız. Sizin desteğiniz ve iyi duygunuz ihtiyacı olanlara çare olabilir. Aralık ayının ikinci yarısı ise kendinizi daha şanslı hissetmeye başlayabilirsiniz. Aşk konusunda da daha maceracı olacaksınız. Yeni tanıştığınız kişilerden etkilenebilir ve hoş fırsatlar yakalayabilirsiniz. 21-25 Aralık tarihleri arasında karşılaştığınız kişilerle yeni bir ilişkiye kolayca adım atabilirsiniz. Sosyal çevrenizde popülariteniz giderek artıyor. Yeni yıla yalnız girmeyeceksiniz.

BAŞAK: Geciken veya yavaş ilerleyen projeleriniz tekrar hız kazanıyor. Planlarınızı gerçekleştirmek için gereken görüşmeleri yapabilir ve işlerinizi organize edebilirsiniz. Geçen ay duraksayan projelerinizi bu ayın ilk on günü içinde sonuçlandırmanız daha kolay olacak. Küçük sorunları büyütüp karamsar olmanıza gerek yok. İnancınızı yüksek tutun. 11 Aralık tarihinden sonra karar vermesi zor konularla ilgilenebilirsiniz. Düşüncelerinizin netlik kazanması zaman alabilir. Daha sonradan değiştirmek istemeyeceğiniz bir karar alırsanız daha iyi olur. Bu zamanda yakınlarınızla ilgilenebilir ve çocuklarınıza yardımcı olmak isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla aranızda çıkabilecek fikir tartışmalarını çok uzatmasanız iyi olur. 16-19 Aralık tarihleri arasında yaşayabileceğiniz fikir ayrılıkları nedeniyle arkadaşlıklarınızı sorgulayabilirsiniz. Olaylar bakış açınızı değiştirmeniz için sizi zorlayacak. Aralık ayının ikinci yarısında ilişkilerinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. İlişkilerinizden beklentileriniz artıyor. Sevdiklerinizin bazı küçük hatalarından yola çıkarak tespitler yapabilir ve ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Duygusal ihtiyaçlarınız karşılanmadığı için daha çok tatlı yiyebilirsiniz. Ancak güvene dayalı ilişkiler kolayca zedelenmeyecek. Kısa zamanda geride kalacak olayları sabırla aşabilirsiniz. Yeni bir yıla doğru adım atarken hayatınızda köklü değişiklikler yapmayı hedefleyecek ve tutkulu bir yılbaşı akşamı geçireceksiniz.

TERAZİ: Seyahat ve tatil fırsatlarının karşınıza çıktığı keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. 1-4 Aralık tarihleri arasında kendinizi daha keyifli hissedeceksiniz. Olanakları fark eden dikkatli gözleriniz size yeni fırsatlar sunacak. Okul hayatınız devam ediyorsa bu dönemde yurtdışı eğitim fırsatlarını araştırırsanız iyi olur. Uzmanlaşmak istediğiniz konuda eğitim olanakları bulabilirsiniz. Sabırsız ve gergin olduğunuz anlarda iyi duygunuzu uyandırın ve istekleriniz için acele etmeyin. Kariyerinizde daha yüksek bir noktaya gelmek isteyebilirsiniz. Ancak şu an harekete geçerseniz çok mücadele etmeniz gerekebilir. Gücünüzü ve yapabileceklerinizi çok iyi tespit etmelisiniz. Yüksek bir dağa çıkmak istediğinizi hayal edin. Sabırlı ve dayanıklı olanın zirveye çıkabileceğini daha tırmanmadan söyleyebilirsiniz. Aceleci olmamanız gereken bir zamandasınız. Maddi konularda ise hesaplı hareket etmelisiniz. İhtiyaçlarınızın artabileceğini düşünerek harcamalarınızda temkinli olursanız iyi olur. 16-19 Aralık tarihleri arasında yeni arkadaşlar edinebileceğiniz davetlere gidebilirsiniz. Katılacağınız arkadaş toplantılarında hoş teklifler alabilir hatta iş fırsatları bulabilirsiniz. Arkadaş çevrenizin genişleyeceği bir dönemde olacaksınız. Aralık ayının ikinci yarısı aşk konusunda da şanslı olacaksınız. Karşı cinsle yakınlaşabilir ve yeni tanıştığınız kişilerle kolayca anlaşabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz var ise sevdiğiniz kişi ile maceralı bir tatile çıkabilirsiniz. Kış mevsiminin güzelliklerini görebileceğiniz bir dağ oteli size çekici gelebilir. Özellikle 22-25 Aralık tarihleri arasında yeni aşk maceraları yaşayabilirsiniz. Yıl sonuna yaklaşırken duygularınızı derinden etkileyen haberler alabilir ve köklü değişiklikler yapmaya karar verebilirsiniz. Sevdiklerinizin tavsiyelerini dinleyerek hareket ederseniz iyi olacak.

AKREP: Çevrenizde sizi beğenen kişilerin sayısı giderek artıyor. Karşı cinsin ilgisini çekiyor ve gizemli tavırlarınızla etrafınızda merak uyandırıyorsunuz. Aşk açısından şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Yeni bir ilişkiye başlayabilir veya aklınızdan çıkaramadığınız bir kişi ile yeniden yakınlaşabilirsiniz. İlişkileriniz daha sıcak ve yakın olacak. Aynı zamanda maddi olanaklarınızın da arttığı bir dönemdesiniz. Ancak belirli bir hedefiniz olduğu için harcamalarınızda hesaplı davranıyorsunuz. İstediklerinizi elde etmek için aceleci davranmıyorsunuz. Ve sabrınızın da ödülünü alacaksınız. Bu ay dikkat gerektiren işlerde başarılı olacaksınız. Ayın ilk on günü uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir işi sonuçlandırabilirsiniz. İlerlemeniz gecikmiş olsa da üzerinde çalıştığınız konuda derin tecrübeler kazandınız. Eğitim hayatınızı sürdürüyorsanız öğrenmekte zorlandığınız konuda uzmanlaşacağınız söylenebilir. Aralık ayının ikinci yarısı sizin için daha durağan olsa da enerjiniz yüksek olacak. İsteklerinizi gerçekleştirmek için gücünüzü ortaya koyabilir ve kariyerinize daha çok önem verebilirsiniz. Ayın son günleri önümüzde sene için köklü değişiklikler yapmayı planlayacaksınız. İşle ilgili stratejilerinizi gözden geçirip tamamen değiştirebilirsiniz.

YAY: Yaşam enerjinizin yüksekliği içine girdiğiniz her ortama canlılık katıyor. Siz isteseniz de istemeseniz de Aralık ayının önemli bir kısmında daha çok fark edilecek ve görünür olacaksınız. Ancak siz görünür oldukça eskiden dikkat çekmeyen kusurlarınız daha çok dikkat çekebilir. Çevrenizde saygı duyulan kişileri karşınıza alabilirsiniz. Size duyulan itibarı kaybetmek istemiyorsanız saygın çevreden kişileri karşınıza alacak şekilde davranmayın. Karşılıklı hoşgörünün ilişkileri geliştirdiğini unutmayıp farklı kültür ve inançları sorgulamayın. Merkür 11 Ekim’de burcunuzda ilerlemeye başlayacak. Bu dönemde arkadaşlarınızla daha sık görüşebilir ve yakınlaşabilirsiniz. Yalnızca bazı arkadaşlıklarınızı sürdürmeyip gözden geçirebilirsiniz. Yapacağınız işlerde dikkatiniz çok yüksek olacak. Yalnızca ayrıntılara çok fazla önem verip yapacağınız işleri geciktirmeyin. 16-19 Aralık tarihleri arasında bakış açınızı değiştirmeye zorlayan olaylarla karşılaşabilirsiniz. Eğer ilerlediğiniz yön sizi sonuca yaklaştırmıyorsa başka bir yönden yaklaşıp istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı Venüs’te burcunuzda ilerlemeye başlayacak. Karşı cins ve genç kadınlarla ilişkileriniz daha iyi olacak. Sevdiklerinizin size değer verdiğini görüp ilişkilerinizi bir adım öteye götürebilirsiniz. Aynı zamanda yeni tanıştığınız kişilerden de hoşlanabilirsiniz. Ancak ayrıntılara takılıp fırsatları zamanında değerlendirememeniz de mümkün olabilir. Yeni projeler için 16 Aralık tarihinden sonra harekete geçerseniz daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Yeni yıla girerken daha enerjik olacak ve sürpriz fırsatlarla karşılaşacaksınız.

OĞLAK: İçinizdeki cesaretin ortaya çıkacağı ve kendinizi güçlü hissedeceğiniz bir dönemdesiniz. Güç gerektiren işler yapabilir ve fiziksel sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Aynı zamanda aşk hayatınızda da daha tutkulu olacağınızı söyleyebiliriz. Yalnızca çevrenizdeki enerji vampirlerine dikkat etseniz yerinde olur. Sizi öfkelendirerek enerjinizi çalmak isteyen kişilerden uzak durun. Tartışma ortamına girmekten kaçının. Geciken projelerinizi ve gerçekleştirmek istediğiniz düşüncelerinizi ayın ilk on günü içinde sonuçlandırabileceksiniz. Organizasyonlar ve iş görüşmeleri yapabilirsiniz. İhtiyacınız olursa arkadaşlarınızın yardımını alarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Aralık ayının ilk yarısı aşk hayatınız da keyifli olacak. Sevdiğinizle eğlenceli davetlere veya organizasyonlara gidebilirsiniz. Gözlerden uzakta olacağınız yerlere gitmek sizin için daha cazip olabilir. Sevdiğinizle baş başa olmak isteyebilirsiniz. 28 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan dolunay burcun ilk on günlük devresinde doğanları derinden etkileyecek. İş veya aşk hayatınızla ilgili köklü değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Gelecek sene için yaptığınız planları değiştirip bambaşka bir yöne gitmek için hazırlık yapabilirsiniz.

KOVA: İçine girdiğiniz duygusal ve zihinsel karmaşadan yakın zamanda çıkacaksınız. Sorunlarını çözmenize yarayacak fırsatlar çok yakınınızda duruyor. Yeterince dikkatle bakarsanız ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Saygı duyduğunuz kişiler ve yabancılar size destek olacak. Üzerinizde hissettiğiniz baskının da azaldığını göreceksiniz. 1-4 Aralık tarihleri arasında karşınıza çok hoş fırsatlar çıkabilir. Aklınıza takılan bir konuda geçtiğimiz ay karar verme güçlüğü yaşamış olabilir veya düşüncelerinizin çok derinleştiren haberler almış olabilirsiniz. Ancak düşünceleriniz kısa zamanda netlik kazanacak. 14-19 Aralık arasında alacağınız sürpriz bir haber çok hoşunuza gidebilir. Yeni iş projelerine başlayabilir veya çevrenizi genişletecek davetlere gidebilirsiniz. Karşılaşacağınız kişilerin yaşam felsefeleri sizi etkileyecek. Yeni ilişkiler kurabileceğiniz ve karşı cinsten etkilenebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. 21-25 Aralık arasındaki tarihlerde aşk açısından şanslı olacaksınız. Bakış açınızı değiştirdiğinizde sizinle ilgilenen başka kişiler olduğunu da fark edeceksiniz. Yeni arkadaşlıklar kurabilir ve içine gireceğiniz farklı ortamda popüler olabilirsiniz. Kendinizi çok mutlu hissedeceksiniz. Seyahat etmek isteyebilir ve farklı ülkeleri tanımak isteyebilirsiniz. Yeni yıla coşkulu ve enerjik bir giriş yapacaksınız.

BALIK: Ayrıntıları görme yeteneğinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Detaylara dikkat etmenizi gerektiren işlerde kolaylıkla başarılı olabilirsiniz. En ufak bir hata bile gözünüzden kaçmıyor. Ancak hoşunuza gitmeyen bazı aksaklıkları gereğinden fazla da büyütmemelisiniz. Özellikle sizden farklı kültürde yetişmiş kişiler veya toplumun saygı duyduğu kişilerle aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Daha önceden sizi destekleyen kişilere olan saygınızı yitirebilirsiniz. Merkür’ün ilerlemeye başlaması ile birlikte yapılması zaman alan projelerinizi ve planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir araya geleceğiniz toplantılar düzenleyebilirsiniz. Veya projelerinizle ilgili görüşme ve yazışmaları tamamlayabilirsiniz. Dikkatiniz oldukça yüksek olacak. 16-19 Aralık tarihleri arasında yakın çevreniz veya iş arkadaşlarınızla aranızda fikir tartışmaları yaşanabilir. İkna etmek istediğiniz kişiyi söylediklerinizle etkileyemeyebilirsiniz. Eğer başka bir açıdan konuya yaklaşırsanız fikir tartışmasına siz yeni bir yön verebilirsiniz. Sabit fikirli olmayıp her düşünceye kapınızı açık tutarsanız iyi olur. Kardeşiniz veya çocukların daha çok ilgiye ihtiyacı olduğunu fark ediyorsunuz. Aklı karışan yakınlarınıza sabırla yardımcı olmalısınız. 21-25 Aralık arası geri çeviremeyeceğiniz tatlılar ve lezzetli yiyeceklerle karşılaşabilirsiniz. Hoş fırsatları geri çevirmeyin. Ancak çok kilo aldıracak kadar tatlı yerseniz daha sonra rejim yapmanız gerekebilir. Bu dönemde kendinizi duygusal ve gergin hissedebilirsiniz. Sevdikleriniz ve karşı cinsten kişilerle aranızdaki gerginlik sizi zorlayabilir. Olaylara sevdiğiniz kişinin durduğu noktadan baktığınızda ise onu anlayacaksınız. Sevdiklerinizi kırıcı sözlerle incitmezseniz iyi olur. Yeni yıla girerken radikal değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. İş hayatınız veya evinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Yaşam stratejiniz tamamen değişecek.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.