Başa Dön

Satürn Oğlak Burcunda 2018 Yılında Bizleri Yeniden Yapılandıracak

blank

Satürn Oğlak Burcunda 2018 Yılında Bizleri Yeniden Yapılandıracak

Okuma süresi 13 dakika

Satürn; 20 Aralık 2017’den 21 Mart 2020’ye kadar Oğlak burcunda olacak. Bununla beraber Oğlak, yükselen Oğlak, Yengeç, yükselen Yengeç, yükselen Terazi, yükselen Koç burçlarına etkileri daha yoğun olsa da hepimizi derinden etkileyecek.

Yükselen Koç

Kendinize kartvizit olarak gördüğünüz işiniz, evliliğiniz, ününüz, konumunuz, babalığınız veya anneliğiniz, sizin siz olmanızın önüne geçtiyse değişim bu alanlardan gelecek. Popüler olmak için gerçek olmayan beyanlarınız, davranışlarınız varsa bunlar ortaya çıkacak. Sizin kendi potansiyelinize dönebilmeniz ama en önemlisi kendi hayat planınızı bulmanız için transit sırasında test edileceksiniz. Eğer statünüz ile yolunuz aynı ise sizi güçlendirecek ve potansiyelinizi ortaya çıkarmanız için yardım edecek. Bu gerçek yükselişe ve seni zirveye taşıyacak. Bu evin konusu kariyerdir, bu nedenle kariyeriniz konusunda bir kararsızlığınız varsa netleşmenize yardım edebilir. Aniden işi bırakarak yepyeni bir alana geçebilir, terfi alabilir, iş kurabilir veya istifa edip evde oturmaya karar verebilirsiniz. Bugüne kadarki hedefleriniz sizi ifade ediyorsa bu değişim size yepyeni açılımlar verecektir. İşiniz için evinizi ihmal ediyorsanız, sizi bu konuda eğitmek isteyebilir. Satürn bu noktadayken aniden evlenebilir, boşanabilir, ortaklık kurabilirsiniz. Bugüne kadar almadığınız sorumluluğu almanızı sağlar. Tüm bunlar olurken hayatınız boyunca kendini güvende hissetmenize yardım eden statünüz değişirken korku en yakın arkadaşınız olabilir. Bu dönem edineceğiniz deneyim; kendi yolunu çizerek ve size ait kararlarla yepyeni bir geleceğiniz olabilir.

Yükselen Boğa

Geçtiğimiz yıllarda baş etmek zorunda kaldığınız onca sorunun ardından artık nefes alma zamanı gelmiş olabilir. Satürn burada sizin kendinizi dış dünyaya açmanızı istiyor. Bugüne kadar size yabancı gelen kültürler, bakış açıları, yaşayışlar, insanlarla ilgili itiraz ettiklerinizi bırakmanızı isteyecek.

Bu ev aynı zamanda uluslararası ticaret evidir. Bir şirketiniz var ve ticaret yapıyorsanız dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Üniversite lisans ve devamı olan akademik çalışmalarla ilgili sorumluluğunuz varsa, buralarda yapmanız gerekirken zaman harcadığınız herhangi bir alan varsa dikkat etmelisiniz. Kanun değişir, hoca değişir, sınav kaçar o çok emin olduğunuz basit sınav önünüzde bir dağa dönüşebilir.

Tüm bu konularla ilgili Oğlak burcunun istediği şudur: “Yaptığınız her ne olursa olsun kararlar size mi ait ve üstünüze düşeni yapıyor musunuz? Eğer yapıyorsanız bil ki sadece sizin görmediğiniz açıları gösterip performansınızı tam olarak kullanmanız için gelecek. Bu dönem, hayatın sizin için ne ifade ettiğine ne anlam taşıdığına bakacaksınız. Sıradan bir yaşam sizin için geride kalmış olacak.

Yükselen İkizler

Eşinizden ya da partnerinizden sakladığınız herhangi bir sırrınız olmasa daha iyi olur bu dönem. Bunun tam tersi olarak, sizden saklanan sırlar da ortaya çıkabilir. Bir ilişkinin sorumluluğunu almak size zor geliyorsa ummadığınız bir anda sorumluluk üzerinize kalabilir. Var olan ama hiç konuşulmayan cinsel sorunlarla ilgili konular nedeniyle ilişkiniz zorlanabilir. Evliliğiniz, yakın ilişkileriniz ya da ortağınızla aranızdaki en önemli bağ para ise para ile ilgili sorunlara hazır olmalısınız. Kredi, telif hakları, dikkatini vermeden altına imza attığınız sözleşmelerden kaynaklı ödemeler konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Çalışmadan hak ettiğiniz veya sahip olduğunuz mallarından elde ettiğiniz gelirlerinizle ilgili aksamalar olabilir.

En önemlisi ise, bu dönem boyunca sizi sınırlandıran inançlarınız, kaybetmekten korktuklarınız, tutkularınızdan arınmanızı isteyen Satürn, sizi cehennemden çıkarmaya geliyor. Cehennem aslında bir yerden çok bir halin içinde yaşamamızdır. Bırakamadığımız inançlarımız, yargılarımız, tutkularımız ama en önemlisi onaylanmaya mecbur hissedişimiz. Bu transitin hakkını verdiğinde kendinizi daha özgür, bütüne ait ve hafiflemiş hissedebilirsiniz. Bu dönem, yaptığınız işlerin, ortaklıkların, evliliğinin, sözleşmelerinin sonuçlarını alacaksınız. Emek verip, emeğinize sahip çıktıysanız kazancınız artacak.

Yükselen Yengeç

Kimlerle bir araya geldiğinize dikkat etmenizi isteyen Satürn, partnerlerinizi doğru seçmenizi ister. Kendinizi kandırmış olabilirsiniz. Bunu görebilmeniz için ortaklarınız, danışmanlarınız ve can dostum dediklerinizle sınanabilirsiniz. Onlar size ne kadar yakın? Bu sorunun cevabını alırken bir hasat yapabilirsiniz. Eğer dostluklarından eminseniz o zaman aranızdaki bağ güçlenecek. Ortaklığınız varsa bu konuyla ilgili endişelerinizin köpürmesine neden olabilir.

Evliyseniz veya evlenmek üzereyseniz aynı enerji birlikteliğinize de uğrar. Siz samimi bir şekilde kendinizi ifade edebiliyor musunuz? Yaşadıklarınızı, birlikte sahip olduklarınızı ve gelecek hayallerini kendinizden daha önemli görüyorsanız güveninizi yitirmenize sebep olabilir.

Mahkemeleriniz varsa başvuru tarihlerine, avukatlarına ve hatta dilekçelerine özen göstermeniz iyi olur.

Yıllardır emek verdiğiniz alanlarda birdenbire sonuçlar almanıza da yardım edebilir. Siz samimi bir ortaksanız ve karşınızdaki de sizin kadar şeffaf ise harika anlaşmalar yapabilirsiniz.

Bu dönem, bir araya geldiğiniz, yakınınıza aldığınız, hayatınızı paylaştığınız kişilerle aranızda olan biten samimi, gerçek ve şeffaf mı? Ortaklıklarınızda üzerinize düşeni yapabiliyor musunuz? Zamanınızı ve emeğinizi, sorumluluklarınızı yerine getirerek doğru değerlendirmeniz için yardım edecek Satürn.

Yükselen Aslan

Başkalarına hizmet ederken, gösterdiğiniz özeni kendinize gösteriyor musunuz? Göstermiyorsanız bu dönemde Satürn kendinize hizmet etmeniz için gündem hazırlıyor. İster bedensel ister ruhsal sağlığınızla ilgilenmenizi isteyecek. Gerçekten ihtiyacınız olmayan fazlalıklardan kurtulmanız için hastalıkları kapınıza gönderebilir. Onu beklemeden siz beslenme düzeninizi değiştirir, gerçekten sağlıklı olmak için spor yapar, zamanını kendi faydanıza kullanmaya başlarsanız bu konuda sizi daha iyi bir sağlıkla buluşturmaya hazır.

Eğer evcil hayvanlarınız varsa onların sağlıklarına da dikkatinizi vermeniz iyi olabilir.

Bu dönemde yardım aldığınız kişilerle ilgili engellerle karşılaşabilirsiniz.

Çalışma hayatının günlük akışında kendinize eziyet ediyor, yoruyor ve bütün zamanını işine ayırıyorsanız yine Satürn size yardıma gelecek. Sizin bu halinizi bırakmanızı istediği için onu dinlemez de inatlaşırsanız ya işinizden olursunuz ya da çalışmaz hale gelir, kendine zaman ayırmak zorunda kalırsınız.

Beden ve ruh sağlığınız yerinde olduğu sürece her şeyin geçici olduğunu bilseniz de bazen bunları geri plana atarak kendinizi köleleştirir, bazı kişi, düşünce veya inanışlara esir olabilirsiniz. Bu dönemde bu halden özgürleşerek yardımı önce kendine yapacaksınız.

Yükselen Başak

“Cesaretin var mı aşka?” diye soran Satürn sizi aşkla yaptığınız işlerle, aşk olarak gördüğünüz ne varsa samimi misiniz, diye sınava alacak.

Diyelim aradığınız aşkı buldum dediğiniz kişiyle aranızda bir ilişki var, bu ilişkiyi yaşasanız bile onunla bir gelecek hayal edip edemeyeceğinizi denetleyecek. “Aradığınız ilişkide mutluluk mu, aradığınız gibi biriyle mutluluk mu?” Bu paradoks burada bitse iyi olabilir.

Kendinizi hep erteliyorsanız üzülmeyin, bulmanız için Satürn ne güne duruyor? Kendinize yönelmeniz için elinden geleni yapacak.

Bunların hiçbiri sizin gündeminiz değil, siz işinizde bir insansınız hatta birtakım üretimler yaparak insanlara sunuyorsunuz.

Beğenilme ve takdir edilme duygusu nedeniyle bir türlü kararlarınızda netleşemeyebilirsiniz ama Satürn bunu yapar. Hayatınızda kendinizi sahnede hissettiğiniz yer neresi ise orada öz güveninize sınır getirebilir. Amacı sizi daha ileriye taşımaktır. Siz potansiyelinizin sınırlarına geldiğinizde sizi özgür bırakır.
Bu dönem, hayallerinizi gerçekleştirmek, yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için yeterince cesur musunuz? Kararlı olursanız desteleneceksiniz.

Yükselen Terazi

Bu dönemde aile, anne ve baba, ev ve mekân konularına dikkat çeken Satürn birçok farklı açıyla gelebilir, anne ve babanızı daha iyi anlamanızı sağlayabilir. Belki eksikliğini hissettiğiniz ebeveyn ilişkinizi düzenlemeniz için onlarla daha yakın olmanızı sağlayabilir.

Dünyaya ait bağlarınızı sorgulamanızı ister. “Sizi bu dünyaya ne bağlıyor?” Geçmişinizden, ailenizden, soyunuzdan aldığınız kodlarla geleceğinize şekil veriyorsanız bunu bırakmanızı ister. Bu nedenle bilinçaltı çalışmaları için uygun bir transittir.

Anne veya babanızın hayatınızdaki rolü değişebilir. Geçmişte yaşadığınız ve unutamadığınız, affedemediğiniz olayların izleri ortaya çıkabilir.

Bugüne kadar ev veya mekân sahibi olmadıysanız sizden bunu yapmanızı ister. O evi gerçekten istiyorsanız transit sırasında sizi destekler.

Sizi geçmişin bugüne getirdi ama bugününüz geleceğe götürecek. Bugünde olmanıza engel olan ne ise onu ortadan kaldırın.

Yükselen Akrep

Yakın çevreniz, kardeşleriniz ve yakın akrabalarınızla ilişkilerinizde gerçekler nerede gizleniyorsa orada bir fark ediş yaşanabilir. Eleştirilere maruz kalmanız söz konusu olabilir. Kendinizi ifade etmek yerine olanları içinizde yaşarsınız. Bu transit sizin yakınınızda olup bitenleri gözden geçirmenizi ister. Sözlü iletişimden çok yazılı iletişimde etkisi daha güçlü olacağından, tez, kitap, e-mailler, ödevler, evraklarla ilgili konularda kayıp, çalıntı, ortadan kayıp olma, yanlış yere teslim gibi konular gelişebilir. Sizden bir şeyler çalanları fark edebilirsiniz. Sizden paranızı, eşyanızı, zamanınızı, fikirlerinizi veya enerjinizi çalanlar açığa da çıkabilir. Burası sözlü ve yazılı anlaşmalar evidir. Geçmişte yapılmış yürürlükte olmayan, sizi hedeflerinizden alıkoyan anlaşmaları fes etmeniz, değiştirmeniz gerekebilir. Kitap veya tez yazıyorsanız bu dönem istediğiniz zamanda tamamlamanız zorlaşabilir. Satürn yeniden ve derinlemesine araştırma yapmanızı ister. Bu dönemde resmi evraklarla ilgili imzalarda özenli olmak iyi olabilir. Bu dönem edineceğin deneyim; ifade ettikleriniz ve kendinize ifade edemediklerinle yüzleşmek…

Yükselen Yay

Neye sahip olduğunuzu düşünüyorsunuz? Satürn yeniden gözden geçirmeniz için size iki yıldan biraz fazla bir zaman veriyor. Satürn bu dönemde sizden sahiplendiklerinizi bırakarak kendinizi sıktığınız alanlardan özgürleşmenizi isteyecek. Bunu yaparken vergi, borç, kredi, miras gibi konularla dikkatinizi başka alana çekebilir. Elinizde tuttuklarınızı bir kuşu tutar gibi yumuşakça tutuyorsanız sorun yok. Ama eğer sıkı sıkıya tutuyorsanız elinizden alacak veya alır gibi yaparak sana esaretlerini gösterecek. Eyvah elimden gidiyor, diyebileceklerinize dikkat edin. Kararsızlıklar sizi zindana gönderir. Kararlarınız sizi ferahlatacak yönde olsun. Yoksa sahip olduklarınız mecburiyetlerinizi doğurur. Sizde onları bakar, büyütür ve sonunda hastalıkla sınanırsınız. Bu hastalık fiziksel olmayabilir. Kaybedebilirim korkusu veya istediğim gibi olmazsa endişesi ile hayatı kendinize zehir edebilirsiniz. Bu dönem, para kazanma becerinizi açığa çıkarmak, fuzuli harcamaları bırakmak, birilerini mutlu etmek adına kaynaklarını boşa harcamaktan vazgeçmelisiniz.

Yükselen Oğlak

Zor geçen iki yılın ardından yepyeni bir sen olmaya hazırsın. Geçtiğimiz dönem yaşadıklarınız sayesinde korkularınızla yüzleştiniz Geçmişten getirdiğiniz korkuların su yüzüne çıktı ve elinizi oynatamadığınız bir süreci atlattınız. Şimdi harekete geçme zamanı, burada yeni sizi başlatmanız için alacağınız kararlar çok önemli. Sadece karar almak da değil aslında eyleme geçirmeniz gerekiyor. Özellikle dış görünüşünüz ve insanların sana bakış açınızda büyük bir yenliğe hazır ol. Belki boşandın, belki sevgilinden ayrıldın, onsuz yapamam dediğin bir sevdiğini kaybettin. Satürn diyor ki: “Yeniden başlamaya hazırsan sana bu konuda destek olacak insanlarla bir araya gelişini kolaylaştıracağım. Ancak kimi zaman da seni teste tabi tutabilirim, geçmişe dönmek ister, bir şeyler eskisi gibi olsun veya -ben eskiden şuydum, buydum- dersen seninle insanlar arasında köprü olmayı bırakır, hatta aranızdaki bağı zayıflatırım.” Bu dönem edineceğiniz deneyim; kendinize olan güveninizi geliştirmek, cesurca kararlar alıp bunları hayata geçirmek ve yepyeni fiziksel bir görüntüye kavuşmak.

Yükselen Kova

Zorlu bir dönem gibi gözükse de önümüzdeki yıllar içinde var olan korkularınız, yükleriniz, anlaşmalarınız, kadersel yüklerin nedeniyle başınıza gelenleri, mevcuttaki ruhsal bağlarını keserek sizi bambaşka bir hale taşımak üzere geliyor. Önce Oğlak ile tutsaklarından kurtulma zamanı. Bu süreçte sizi korkutabilir, kaygı verebilir. Bunun tek nedeni sizi yöneten bu korku ve endişelerden özgürleşebilmenizi sağlamak.

Bu dönemde insanlar sizden fazlasıyla yardım talebinde bulunabilir. Ancak geçeceğin dönemde şifa, yardım ve destek enerjisini kendine saklamanızda faydalı olabilir.

Ebeveynlerinizden birisiyle yaşadığınız sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Bu büyük olasılıkla babanız olacaktır. Çocukluktan kalan korkularınızı fark edebileceğiniz bu dönemi iyi değerlendirirseniz hayat size yepyeni seçeneklerle gelecektir.

Yükselen Balık

Sosyal çevreniz, arkadaşlarınız ve ortak bir amaç için bir araya geldiğiniz kişiler değişebilir. Aslında belki de içeride bir yerlerde sizin de bildiğiniz bu kandırmaca gün yüzüne çıkar. İnsanların gerçek yüzünü görmek istemeyebilirsiniz. Ancak hatırlamanız gereken Satürn herhangi bir konuda görmezden geldiklerimizle yüzleşmemizi ister. Transit başlarken bu durumu kendin fark edersen özellikle işinizden, evliliğinizden, ailenizden dolayı görüştüğünüz insanlar, bilgi paylaşmak için bir araya geldikleriniz hatta sosyal medya arkadaşlarınızdan birçoğu ile ilişkiniz değişebilir. Satürn sizden kendiniz dışında başkaları için neler yaptığınızı gözden geçirmenizi istiyor.

Kariyerinizde yıllarca çabalamaya rağmen istediğiniz yükselişi alamadıysanız sizi yeniden bu konularla ilgili odaklayabilir. Tezini yazarken kaytarmış, müdür olabilmek için başkalarının haklarını yemiş, birisinin akrabası olma avantajını kullanmış olabilirsiniz. Arayı kapatmanız için ödevler verebilir.

Bu dönem edineceğiniz deneyim; emek verdiğiniz alanlarda takdir edilen ve emeğinin karşılığını alan, sosyal çevresinde de yaptıklarıyla saygı gören olacaksınız.

Yazar Hakkında /

Yazarımızın kısa özgeçmişi çok yakında burada, sayfamızda olacaktır.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.