Başa Dön

GÜÇ VE İKTİDAR EL DEĞİŞTİREBİLİR

blank

GÜÇ VE İKTİDAR EL DEĞİŞTİREBİLİR

Okuma süresi 16 dakika

Mayıs ayında Pluto ve Uranüs arasındaki sert açı göze çarpmaya başlıyor. Üst düzey yöneticilerin ve gizli güce sahip kişilerin aniden ortaya çıkan karışıklıklar neticesinde stratejik pozisyonlarını kaybetmeleri söz konusu olabilir. Bugüne kadar gizli tutulmuş skandalların açığa çıkması gücün el değiştirmesine neden olabilir. Üst düzey yöneticiler arasında karmaşaya neden olacak gelişmeler başka krizlere de neden olabilir. Ortaya çıkan gelişmeler ört bas edilmeye çalışılsa da mümkün olmayacak.
Aynı zamanda 10 Mayıs’ta yaşanacak olan Güneş tutulması para politikaları ile ilgili yeni kararların alınacağını gösteriyor. Zenginliği arttırmak ve elde edilecek gelirlerin nasıl paylaşılacağını düzenlemek üzere yeni yasalar çıkartılabilir. Tüketimi arttırmak için kredi kolaylıkları veya tüketimi cazip kılacak uygulamalar yapılabilir. Mirasın bir sonraki kuşağa aktarılmasını kolaylaştırmak için vergi düzenlemeleri yapılabilir. Tarım yapılan arazilerde verimi arttırmak için de yeni uygulamalar yapılacak.

KOÇ: Sizi yönetmek ve manipüle etmek isteyen kişilere karşı özgürlük mücadelesi vermeniz gerekebilir. Sizi değişmeye zorlayan kişiler özellikle kariyer ve gelecek planlarınızı etkileyebilir. Ancak güç mücadelesi ile yenemeyeceğiniz rakiplerinizi beklenmedik sürprizlerle alt edebilirsiniz. Size daha uygun bir kariyer seçimi veya yeni bir proje sizi hedeflerinize daha kolay ulaştırabilir. Mayıs ayı içinde aşk skandalları da ortaya çıkabilir. Çevrenizde hiç beklemediğiniz bir kişi hakkında inanılması güç haberler duyabilirsiniz. Ortaya dökülen sırlar sizi de etkileyebilir. 10 Mayıs itibarı ile kendinizi daha keyifli hissetmeye başlayacaksınız. Duygularınızı daha kolay ifade etmeye başlayabilir ve sevdiklerinizle daha yakın iletişim kurabilirsiniz. Hatta bir okul arkadaşınız veya bir komşunuz ile yakınlaşabilirsiniz. Aşk hayatınızda seçeneklerinizin artması sizi kararsız bırakabilir ve duygularınız çok değişken olabilir. 15 Mayıs tarihinde ikizler burcunda ilerleyemeye başlayacak olan Merkür iletişim trafiğinizin hızlanacağına işaret ediyor. Arkadaşlarınızla gezintilere çıkabilir ve sohbet ederek yakınlaşabilirsiniz. Eğitimle ilgili fırsatları değerlendirebilirsiniz. Yeni bilgiler edineceğiniz kurs ve seminerlere gidebilirsiniz. Bu ayın en şanslı dönemi 26 – 30 Mayıs tarihleri olacak. Hoşunuza gidecek iş teklifleri alabilir ve yabancılarla birlikte iş girişimleri yapabilirsiniz. Veya hoşlandığınız bir yabancıdan aşk teklifi alabilirsiniz. Bu dönem seyahat planları ve organizasyonları yapmak için de çok uygun olacak.
BOĞA: Sevimli ve cazibeli olacağınız bu ay karşı cinsle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Aşk sayesinde gerilim yaşadığınız konuları çözebilir ve kırılma noktalarını aşarak alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Alışkanlık derken hayatınızda artık monotonluğu ile sizi öldüren ve içinde olmak istemediğiniz koşulları kastediyorum. Değiştiremediğiniz partnerinizi veya değiştiremediğiniz yöneticinizi geride bırakarak yeni bir dönemi başlatabilirsiniz. Hayatınızda artık üretken olmayan ve kısırlaşmış kısımları budamanız gerekebilir. Genç boğaları çabuk bir şekilde büyümeye sevk eden bu dönemde genç boğalar üzerlerine ağır sorumluluklar almasalar iyi olur. Bu ay çok enerjik olacaksınız. Hem iş hayatınızda yüksek performans gösterebilir, hem de aşk hayatınızda çok tutkulu olabilirsiniz. İçinizden yükselen enerji nedeniyle sabırsız ve aceleci de olabilirsiniz. Ancak sevdikleriniz sizi yatıştıracak ve siz de enerjinizi hedeflerinizi gerçekleştirmek için kullanabileceksiniz. Bu ay sıkça seyahate de çıkabilirsiniz. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş tutulması ikinci on günlük devrede doğan Boğaları yakından ilgilendiriyor. Boğalar şahsiyetlerini değiştirecek bir döneme girmiş olacaklar. Bu tutulmanın etkisi ile yaklaşık bir yıl sürecek olan değişim süreci başlıyor. Bu değişim dönemi boğaların kişiliklerinde yer alan sabırsızlık ve acelecilik gibi özellikleri ortaya çıkartıp değiştirmelerine yol açacak. Acelecilik ve sabırsızlık gibi özellikler cesaret ve dinamizm gibi özelliklere dönüşebilir. Sizin ise gücünüz korkularınızı tanıyarak artacak.
İKİZLER: Kriz zamanları fırsatların açığa çıktığı değerli zamanlardır. Yapılan değişikler ve alınan kararlar ile hatalarımızı görüp ders alırız. Veya başkalarının yaşadığı krizler bizim için fırsat olur. İkizler burcu mensupları da bu kriz döneminin karlı çıkan tarafı olacak. Gerek öğrendikleriniz gerekse karşınıza çıkan fırsatları kullanmanız sizi belki bir adım belki de binlerce kilometre öteye götürecek. 10 Mayıs’ta Venüs sizin burcunuzda ilerlemeye başlayacak. İlişkilerinizin daha hareketli ve sıcak olacağını göreceksiniz. Karşı cinsin ilgisini çekebilir ve etrafınızdaki kişilerin sizi beğendiğini görebilirsiniz. Gönlünüz size yakınlaşmak isteyen kişiler arasından kimi seçeceğini şaşırabilir. Bir gün kalbiniz kırmızı gül için atarken ertesi gün hoş bir papatyaya ilgi duyabilirsiniz. Karşı cinsten hoş teklifler alacaksınız. Sevdiklerinizle eğlenceli davetlere gidebilir ve keyifli kutlamalara katılabilirsiniz. 15 Mayıs’tan itibaren ise yönetici gezegeniniz olan Merkür’de ikizler burcunda olacak. Zekanızla ışıldamaya başlayacak ve arkadaş çevrenizi etkileyeceksiniz. Yakın çevrenizle daha çok haberleşebilir ve yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğitici seminerlere de katılabilirsiniz. Özellikle yabancı diller ve felsefe ile ilgili konular dikkatinizi çekebilir. 26-30 Mayıs tarihleri arasında sizi etkileyecek karşılaşmalar yaşayabilir ve bakış açınızı değiştirecek haberler alabilirsiniz. Seyahat programlarına katılabilirsiniz.
YENGEÇ: Mayıs ayına girerken istekli ve dirayetli olacaksınız. Maddi konularda disiplinli davranarak isteklerinizi elde edebilirsiniz. Sahip olmak istedikleriniz için tasarruf tedbirleri alabilir ve ihtiyacınız olan para miktarını bulabilirsiniz. Ancak önemli yatırımlar planlıyorsanız yapacağınız girişimleri 10 Mayıs tarihinden sonra yapmalısınız. 10 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Güneş tutulmasından sonra yatırım yapmak için daha uygun bir ortam bulabilirsiniz. Ayın ilk on günü ilişkileriniz daha sıcak ve romantik olacak. Sevdiklerinizle yemek davetlerine gidebilir ve romantik teklifler alabilirsiniz. Ay boyunca kendinizi enerjik hissedecek ve fiziksel açıdan formda olacaksınız. İyi beslenmek ve bünyenize uygun gıdaları seçmek sizi güçlendirebilir. Maddi açıdan da verimli bir dönem içindesiniz. Güçlü dostlarınızın desteği ile gayrimenkul yatırımları yapabilir veya bütçenize uygun alışveriş imkanları bulabilirsiniz. Bu ay pek çok konuda sert ve değişime zorlayıcı olaylara sahne olabilir. Ani duygusal kayıplar ve beklenmeyen ölümler gerçekleşebilir. Ancak dirayetli olacak ve zamanın gerektirdiği gibi davranmasını bileceksiniz. Sabrınız sayesinde kayıpları kazanca dönüştürmeyi başarabilirsiniz.

ASLAN: Kendinizi baskı altında hissedebilir ve başkalarının isteklerini kabul etmeyi bir mağlubiyet olarak kabul edebilirsiniz. Ama başka bir taraftan bakınca insanların üzerine üzerine gittiğinizi ve giderek tahammülsüzleştiğinizi fark edeceksiniz. Değişmesini istediğiniz kişilerin ve güçlü erkeklerin olduğu gibi kalması sizi öfkelendiriyor olabilir. Önemsediğiniz kişileri değiştirmeye çalışmak ve değişmesi çok zor kişileri zorlamak sizi de gerginleştiriyor. Halbuki mevcut olanı değiştirmeye çalışmaktansa yeni bir çözüm yaratmak daha kolay olabilir. Özellikle ayın ilk on günü sizin için çok gergin geçebilir. Eğer mevcut durumu değiştirmek çok zor ise yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarmanın zamanı gelmiş olabilir. Maddi güçlükler veya otoritenin sizi aşırı zorlaması yeni keşifler yapmanızı sağlayabilir. Karşınıza çıkacak yeni fırsatlar ve yeni seçenekler göstereceğiniz gayreti daha çok hak ediyor olabilir. 10 Mayıs’tan sonra kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacak ve yatışmaya başlayacaksınız. Sevdiklerinizin size olan ilgisi ve sakinleştirici etkisi üzerinizdeki baskının hafiflemesine neden olacak. 15 Mayıs’tan sonra ise daha mantıklı ve zekice hareket etmeye başlayacaksınız. Yaptığınız işlere gereken dikkati verip zihinsel enerji gerektiren projeler üretebilirsiniz. 26-30 Mayıs tarihleri arasında çok şanslı teklifler alabilir ve yeni ilişkiler kurabilirsiniz. Yabancı ülkelere veya uzak şehirlere yolculuk yapabilirsiniz.

BAŞAK: Mayıs ayı başlarken sabır ve güç gerektiren bir işi sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. İsteklerinizi gerçekleştirmek için çok çalışmanız ve yaptığınız işi ciddiye almanız gerekebilir. Planlarınızı gerçekleştirmek için tedbirler alabilir ve karşınıza çıkan engelleri aşmak için yeni fikirler üretebilirsiniz. Planlarınızın veya üzerinde çalıştığınız projenin aksayabileceğini düşünmek sizi gerginleştirebilir. Ancak zihinsel açıdan konsantrasyonunuz yüksek olacağı için aksaklıkları giderebileceksiniz. Maddi açıdan verimli ve üretken bir ay içindesiniz. Kaynaklarınızı dikkatli kullanıp sahip olmak istedikleriniz için gereken maddi disiplini göstereceksiniz. Bu ay önemli yatırımlar yapmayı veya alışveriş yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Yatırımlarınızı ve yapacağınız satın alma işlemlerinizi 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasından sonra yapın. Böylece yapacağınız işlerde daha kazançlı olabilirsiniz. 10 Mayıs sonrası ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilir ve karşı cinsle aranızda anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Ancak yaşayacağınız gerginlik yalnızca duygusal seviyede kalacak. Duygularınızı ifade etmekte güçlük çekebilir ve partnerinizin sizi anlamadığını hissedebilirsiniz. Aranızdaki duygusal anlaşmazlığa karşın sabırlı olacak ve bu dönemin geçici olduğunu hissederek davranacaksınız. 26-30 Mayıs tarihleri arasında alacağınız bir haber size haksızlığa uğradığınızı hissettirebilir. Çevrenizdeki saygın kişilerle olan ilişkileriniz değişebilir.

TERAZİ: Şanslı olduğunuzu ve çevrenizdeki saygın kişilerin sizi rahatlattığını hissedeceksiniz. Gerilimin yükseldiği ve sizi değişmeye zorlayacak pek çok olayın açığa çıktığı bir ayın içindesiniz. Siz hayatınızda süregelen her şeyin olduğu gibi kalmasını isteyebilirsiniz. Ancak bazı konularda yeni başlangıçlar yapmalı ve ilişkilerinizi karmaşaya sürükleyen tarzınızı değiştirmelisiniz. Yapacağınız yeni başlangıç hayatınızı tazeleyecek ve yaşam gücünüzü arttıracak. Siz gönüllü olmasanız da gerçekleşecek olan değişikliklere adapte olmalısınız. Karmaşa ve ortaya çıkabilecek skandallar sizi yeni bir başlangıç yapmaya itiyor. Var olanı değiştirip yeni bir maceraya doğru koşmalısınız. Çevrenizde saygı duyduğunuz kişiler veya yabancı kültürden gelen kilen kişiler bu gergin dönemde size yeni fırsatlar sunabilir ve sizi oldukça rahatlatabilir. 10 Mayıs sonrası kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacak ve ilişkilerinizin iyileştiğini göreceksiniz. Karşı cinsten bir kişi ile yakınlaşıp onun hakkında pek çok şey öğrenebilirsiniz. Flört etmekten keyif alacak ve karşı cinsle daha yakın ilişki kurabileceksiniz. 15 Mayıs sonrası arkadaşlarınızla yemek organizasyonlarına gidebilirsiniz. Okul arkadaşlarınızla bir araya gelmek ve okul anılarınızı yeniden canlandırmak hoşunuza gidebilir. Aynı zamanda bu dönemde yeni seminerlere katılabilir ve yeni bilgiler de öğrenebilirsiniz. Arkadaş çevrenizle olan iletişim trafiğiniz daha yoğun olacak. 26-30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek bir organizasyon sizi çok mutlu edebilir. Seyahat organizasyonları veya bir arkadaşınızdan gelecek teklif sizi heyecanlandırabilir.

AKREP: Mayıs ayına girdiğimizde kendinizi baskı altında hissedebilir ve endişeli olabilirsiniz. Endişelerinizin gerçekleşmemesi için güç mücadelesi verebilir ve kendi çıkarlarınızdan kesinlikle ödün vermek istemeyebilirsiniz. Eğer korkularınızın esiri olursanız sizi tehdit eden kişilere veya duruma saldırganca yaklaşabilirsiniz. Maddi endişeleriniz olabilir ve hak ettiğiniz kazancın size verilmediğini düşünebilirsiniz. Veya çok önemsediğiniz bir konuda mağlubiyeti içinize pek sindiremeyebilirsiniz. İçinde olduğunuz savaşı bir ölüm kalım mücadelesi olarak görmeyin. Aslında yeni bir zamanın içindesiniz ve yapmak istediklerinizi başarmak için eski alışkanlıklarınızı yıkmalısınız. Sizi rahatsız eden alışkanlıklarınızı değiştirmek çok zor olsa da bunu yapmalısınız. Yaşadığınız maddi gerilim ve içinizdeki savaş sizi ay boyunca zorlayabilir. Ancak bir kez size baskı yapan yöneticilerinize ve aile büyüklerinize eyvallah dediğinizde her şey değişecek. Duygusal olarak 10 Mayıs’tan sonra rahatlayacaksınız. 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Güneş Tutulması bilinçaltınızın en karanlık köşelerinin şuurunuza yükselmesini sağlayacak. Sizin ise bilinçaltınızda doğanın canlanacağı ve verimli dönemin geleceği bilgisi var. Yalnız canlılık ve verimliliğin ortaya çıkması için ölümü kabul etmek gerekir. Ölümü kabul edenler gerçekten yaşarlar. 15 Mayıs tarihine kadar kardeşiniz ve yakın arkadaşlarınızla iddialaşmasanız iyi olur.

YAY: Yeni başlangıçların ve hayatınızda yapmak istediğiniz değişikliklerin gerçekleşeceği bir ay içindesiniz. Kriz döneminin kazançlı fırsatlarını öngörebilir ve yeni bir iş girişimi yapabilirsiniz. Aynı zamanda yeni bir aşkın da kapısını aralayabilirsiniz. Yeni girişimler yapanlar kazançlı olacaklar. Hayatınızı gözden geçirdiniz ve artık ne yapmak istediğinizi daha net biliyorsunuz. 10 Mayıs tarihinden sonra ilişkilerinize daha çok değer verirseniz iyi olur. Karşı cinsle aranızdaki ilişkiler gerilebilir ve eskiden olduğu gibi sevilmediğinizi hissedebilirsiniz. İlişkilerinizi iyileştirmek için sevdiğiniz kişi ile daha çok vakit geçirebilir ve onun şikayetlerini önemseyebilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin şikayetlerini dikkate almayıp durumu onun hatası olarak gösterirseniz ilişkileriniz gerilebilir. Sizin de sevdiğiniz kişiden beklentileriniz olabilir ve hatta haklı da olabilirsiniz. Ancak beklentilerinizi dile getirmek için uygun an sevdiğiniz kişiyi mutlu ettiğiniz an olmalı. Neyse ki Venüs zıt burcunuzda uzun süre kalmayacak ve 3 Haziran’da Venüs Yengeç burcuna geçmiş olacak. Duygusal olarak o zaman kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. 15 Mayıs tarihinde Merkür İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak. Zihinsel dikkat gerektiren konularda akıl karışıklığı yaşayabilir ve unutkanlık yapabilirsiniz. Bu dönemde iş evraklarınızı ve yazışmalarınızı daha iyi incelerseniz iyi olur. Dikkat gerektiren konularda daha derin ve detaylı inceleme yapmayı seviyorsunuz. Ancak Merkür ikizler burcunda iken detaylara çok takılmamalısınız. İşleriniz gecikebilir. Arkadaşlarınız ve komşularınızla da iddialaşmaktan kaçınmalısınız.

OĞLAK: Mayıs ayına girerken kendinizi enerjik ve çok dirayetli hissedebilirsiniz. Yapılması çok güç bir işi başarmak için gereken iradeye sahip olduğunuzu göstereceksiniz. Sonuç almak için stres altında uzun süre çalışabilir ve isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Planlı hareket edip alınması gereken önlemleri tespit edeceksiniz. Zihinsel konsantrasyonunuz yüksek olacak. Mayıs ayının ilk haftası önemli kararlar alabilir ve önemli bir işi sonuçlandırabilirsiniz. Eğer kavga etmeniz gerekiyorsa çekinmeyeceksiniz. Karşınıza çıkan maddi fırsatları değerlendirmek istiyorsunuz. Sahip olmak istedikleriniz için uygun olanaklar bulabilirsiniz. Çok önemli bir yatırım yapacaksanız 10 Mayıs’tan sonra yapmanız daha uygun olur. Böylece daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu ay sizi radikal kararlar almaya zorlayan haberler alabilir veya olaylarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısı beklenmedik karışıklıklar ortaya çıkabilir. Sizi destekleyen güçlü kişilerin gözden düşmesi veya gücünü kaybetmesi mümkün olabilir. Yaptığınız stratejiyi aniden değiştirmek için önceden hazırlanmış ikinci bir planınız olmalı. Eğer çok büyük bir hedefe doğru yönelmiş iseniz yedek bir plan yapın.

KOVA: Üzerinizdeki fiziksel ve duygusal baskının arttığını hissedebilirsiniz. Yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek için şartlarınızı çok fazla zorluyor olabilirsiniz. Kas zedelenmeleri ve fiziksel rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Sürekli aynı şeyi yapmakta ısrar ederek başarılı olmanız zor olabilir. Yabancı kültürden gelen kişileri veya çevrenizdeki saygın kişilerin tavsiyelerini dinlerseniz zor olan birden çok kolaylaşabilir. Karşınıza çıkan farklı seçenekleri değerlendirirseniz sizi endişelendiren sorunları aşabilirsiniz. Ödemelerinizin ve harcamalarınızın yükselmesi sizi maddi açıdan zorlayabilir. Ancak yaratıcı çözümler bulacak ve üzerinizdeki baskıdan kurtulacaksınız. 10 Mayıs’tan sonra karşı cinsle ilişkileriniz daha iyi olacak. Duygularınızı kolayca ifade edebilir ve sevdiğiniz kişi ile yakınlaşabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi ile yakın çevrenizde gezilere çıkabilir ve sohbet edebileceğiniz mekanlara gidebilirsiniz. 15 Mayıs sonrası ise dikkatiniz ve zihinsel performansınız da yükselecek. Kitap okumak veya öğrenmeyi istediğiniz bir konuda kursa gitmek hoşunuza gidebilir. 26-30 Mayıs tarihleri arasında çok hoşunuza gidecek bir fırsat yakalayabilirsiniz. Yurtdışı eğitim fırsatları veya seyahat organizasyonları ilginizi çekebilir.

BALIK: Hayallerinizi gerçekleştirme potansiyelinizin çok yüksek olacağı bir ay içindesiniz. Düşlerinizi süsleyen isteklerinizi gerçekleştirmek için çok kararlı olacaksınız. Gereken çalışma disiplinini gösterebilir ve sizden beklenmeyen bir çaba içine girebilirsiniz. Gerek ayın ilk on günü gerekse ayın geri kalanı çok disiplinli hareket edeceksiniz. Maddi konularda kazançlı fırsatlar bulacak ve sahip olmak istediklerinizi elde edebileceksiniz. Ancak sizin için önemli olan hayallerinize dokunabilecek olmanız. Ancak ek değer olarak da önemli bir finansal başarı da elde edebilirsiniz. Sahip olmak istediklerinize erişmek için harcamalarınızı çok sıkı bir şekilde denetlemeniz gerekiyor. 10 Mayıs’tan duygularınız ve karşı cinsle ilişkileriniz değişebilir. Sevdiğiniz kişi ile ilişkileriniz gerginleşirken karşılıklı beklentileriniz artabilir. Özellikle 13-15 Mayıs tarihleri arasında sevdiğiniz kişiden şüphelenebilir ve sezgilerinizin size söylediklerini çok net işitebilirsiniz. 15 Mayıs’tan sonra ise dikkat gerektiren konularda ve iş yazışmalarınızda hatalar yapabilirsiniz. Dikkatinizi yükseltin.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.